COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Hatay Defne Esentepe Mahallesinde 548 m2 Depolu Dükkan

Bankadan 528m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 13933
Metre Kare 528m2
Ada 0
Parsel 15285
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 11
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 5
Bağımsız Bölüm B blok 1, A blok 1
Bulunduğu Kat -1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

ESENTEPE MAHALLESİ 8. SOK. ÜNALDI SİTESİ B BLOK D:1 , A BLOK D:1 HATAY -DEFNE

Açıklama

%0,69 kâr oranı avantajı ile 60 aya varan vade seçeneğiyle bu gayrimenkulü Türkiye Finans Gayrimenkul Finansmanı ile avantajlı şekilde satın alabilirsiniz.

Özellikler: Taşınmaz meskenin bulunduğu Ünaldı Sitesi, 1441,23 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, A ve B bloklar ayrık nizam olmak üzere 2 adet bloktan oluşmaktadır ve toplam 32 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Gayrimenkul,B blok 1.ve 2. Bodrum kat ile A blok 1. bodrum katın birleştirilmesinden elde edilmiş olup,toplam 528 m2'dir. Taşınmazda mahallinde dıştan yapılan incelemelerde projesinde A blok 1 numaralı bağımsız bölüm iş yeri olarak gösterilen alan ile B blok 1 numaralı bağımsız bölüm iş yerinin birleştirildiği, A blok ile B blok arasında kalan aydınlık alanının da B blok 1 numaralı bağımsız bölüme dahil edildiği tespit edilmiştir. Büyütmeler: Konu taşınmaz B blok 1 numaralı bağımsız bölüm işyeri batı yönünde A blok 1 numaralı bağımsız bölüm işyeri ile birleştirilmiştir. A blok 1 numaralı dükkan yaklaşık 250 m2 olup iki blok arası havalandırma boşluğunun boyutları bilinmediği ve ölçülemediği için büyüklüğü tespit edilememiş olup dikkate alınmamıştır,B blok 2. bodrum katı 90 m2, 1.bodrum katı 208 m2 toplam 298 m2, mahallinde 548 m2 olup iş yeri ve deposu bölümlerinden oluşmaktadır. Konu gayrimenkul A blok tarafında bulunan dükkan tarafından girişi sağlanarak kullanılmaktadır.

Site peyzajı yapılmamış olup orta düzeyde bakımlıdır. Sitede ortak alan bulunmamaktadır. Site içerisinde kapalı otopark olanağı mevcutturB Blok, 2 bodrum + zemin + 4 normal kat + Çatı kattan ibarettir. 2. Bodrum katta sığınak + otopark, A ve B blok için müşterek odunluk ve 1 nolu bağımsız bölüm iş yeri deposu, 1. Bodrum katta, 1 no`lu bağımsız bölüm iş yeri, kapıcı dairesi ve bina girişi, zemin katta 3 adet mesken, 3. normal katta; her katta 3 daire, 4+çatı katında 3 adet dubleks mesken olmak üzere toplam 16 bağımsız bölüm mesken bulunmaktadır. Blok girişi ön (doğu) cephenin orta aksından ve 1. bodrum kat seviyesindendir. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Binanın balkon korkulukları alüminyum olup, projesine göre tek asansörlüdür. Dış cephelerinde sıva üstü dış cephe boyalıdır.. Pencereler alüminyum doğramadır. Doğalgaz tesisatı mevcuttur. Bağımsız bölüm bina giriş yönü olan doğu yönünden bakıldığında ön-arka, sağ ve sol yan cepheli olup doğu, batı, kuzey, güney yönlerinde konumlu iş yeridir. Konu taşınmaz projesinde  iş yeri ve deposu bölümlerinden oluşmaktadır.

Ulaşım: Hatay ili, Antakya İlçesi, Esentepe Mahallesi, 3. Sokak, Ünaldı Apartmanı, No: 8/A, Kat: 1. Bodrum, posta adresinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım için; bölgenin ana arterlerinden 75. Yıl Bulvarı üzerinde güney istikametinde ilerlenirken ada kavşakta düz devam edilerek Mahmut Alpagot Sokağa girilir. Bu sokak üzerinde 650 m kadar ilerlenerek sol kolda yer alan 3. Sokağa dönülür. Bu sokak üzerinde 180 m kadar ilerlenerek sol kolda yer alan taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın yakın çevresinde; Nihal-Turgut Anlar Anadolu Lisesi, Çekmece Caddesi taşınmaza referans verilebilir noktalardır. Taşınmazın bulunduğu bölgede, 4-5`er katlı konut ve ticari fonksiyonlu yapılaşmalar bulunmaktadır. Konu semt çoğunluğu orta gelir grubunun tercih ettiği bir bölgedir. Esentepe Mahallesi, taşınmazın bulunduğu mevki Merkezi yakın konumludur. 

Not: 04.12.2009 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.Antakya Belediyesi arşivinde bağımsız bölümde yapılan değişikliklere ve büyümeye dair yıkım hükmü içeren herhangi bir zabıt kaydı veya encümen kararı bulunmamaktadır. 2 tapu birlikte satılmaktadır.