1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!
1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Gaziantep Nizip Suboyu Mahallesi'nde Benzin ve LPG Satış İstasyonu

Bankadan 360m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 18765
Metre Kare 360m2
Ada 181
Parsel 3
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Hisse Oranı Tam
Bina Yaşı 17
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 1
İskan Tarihi 05.06.2009
Ruhsat Tarihi 16.03.2009
Pompa Ada Sayısı 4
LPG Var
Market Var
Yıkama Var
Yağ Değiştirme Yok

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Suboyu Mah.Gaziantep Şanlıurfa Yolu Üzeri No:454 Nizip/Gaziantep

Uzman Görüşü

Gaziantep Şanlıurfa Yolu üzerinde konumlanması, yakın çevresinde Birecik ilçesi, Mirkelam Tesisleri ve Birecik Köprüsü'nün bulunması ve iskan belgesinin olması taşınmazın avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 2.727,22 yüz ölçüme sahip "Akaryakıt Lpg Satış İstasyonu ve İdari Binası" vasıflı taşınmazdır. Parsel üzerinde Akaryakıt ve LPG istasyonu, depo alanları, lokanta, yıkama bölümü ve idari bina bulunmaktadır. Taşınmazın Gaziantep Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nden alınan 04.06.2004 tarihli Yapı Ruhsatına göre idari bina bodrum ve zemin kattan oluşmakta olup, toplam 230 m2 olarak ruhsatlandırılmıştır. Gaziantep İl Özel İdaresi tarafından 16.03.2009 tarihli mimari projesine göre lokanta zemin katta 267 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmaz mevcutta 360 m2, yasal kullanım alanı ise 230 m2'dir.Teklif vermeden önce yapılaşma ve güncel imar durumunu ilgili belediyesinden öğrenebilirsiniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder. 

Taşınmaz; idari bina, lokanta binası, yıkama alanı, depo alanları ve kanopi alanları bulunmaktadır. Parsel üzerinde bodrum katta 120 m2 ve zemin katta 120 m2 olmak üzere 240 m2 idari bina bulunmakta, idari binanın yanında 30 m2 büyüklüğünde mescit ve wc alanı ile 90 m2 briket duvarla çevrilmiş yakıt deposu bulunmakta, 225 m2 kanopi alanı bulunmakta ve 267 m2 projesine uygun olarak inşa edilmiş lokanta alanı bulunmaktadır. Parselin üzerinde toplam 627 m2 yapılı alan bulunduğu belirtilmiştir. Lokanta alanın büyük bölümünün toplulaştırma sonrası bölünen 181 ada 4 parsel üzerinde kaldığı tespit edilmiştir. Parsel üzerinde bulunan Kanopi altında 4 adet ada bulunmakta olup, biri lpg diğerleri akaryakıt adasıdır. Akaryakıt ve lpg adalarında 2'şer adet, olmak üzere toplam 8 adet tabanca bulunmaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz Gaziantep ili, Nizip ilçesi, Suboyu Mahallesi, Gaziantep Şanlıurfa Yolu üzerinde konumludur. Taşınmaza ulaşım için; taşınmazın yer aldığı Gaziantep Şanlıurfa Yolu üzerinde Nizip Fıstıkçılar sitesi Kavşağından Birecik istikametinde yaklaşık 12,7 km kadar ilerledikten sonra yolun sağında taşınmaza ulaşılır. Taşınmaz, bulunduğu cadde üzerinde farklı iş gruplarına ait iş yerleri ve boş tarlalar bulunmaktadır. Taşınmaz yakın konumda bulunduğu Birecik ve Nizip ilçelerine hitap etmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde Birecik ilçesi, Mirkelam Tesisleri ve Birecik Köprüsü yer almaktadır.

Not: Taşınmazın ilk hali olan 123 ada 530 parsel için düzenlemiş, istasyon binası için Gaziantep Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nden alınan 04.06.2004 tarihli Yeni Yapı Ruhsatı (idari bina 230m2 için) ile Gaziantep İl Özel İdaresi tarafından lokanta için verilmiş (267m2 için), 16.03.2009 tarihli Yapı Ruhsatı ve 05.06.2009 tarihli Yapı Kullanım izin Belgesi verilmiştir.  Taşınmaz mevcutta 360 m2, yasal kullanım alanı ise 230 m2'dir. Teklif vermeden önce yapılaşma ve güncel imar durumunu ilgili belediyesinden öğrenebilirsiniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder. 

EPDK lisanları ve tüm yasal bilgilerin güncel durumu alıcı tarafından araştırılarak teklif verilmelidir. Alıcı teklifi verdiğinde tüm yükümlülükleri kabul eder.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.