1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Diyarbakır Sur Bağıvar Mahallesi'nde 45 Dönüm Tarla

Bankadan 45256m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 17206
Metre Kare 45256m2
Ada 188
Parsel 4
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Dicle Mevkisi 188 ada 4 parsel Sur/Diyarbakır

Uzman Görüşü

Taşınmazın 45256 m2 alana sahip olması, susuz tarla vasfında olması, çevre düzeni planında tarım arazisi ve sulak alan ekolojik etkilenme bölgesi sınırları içerisinde bulunması, doğu cephesinde kadastral yola, güney cephesinde kanala cephesinin bulunması, Dicle nehrine yakın konumda olması, arazide pamuk, mısır yetişticiliğinin olması avantajıdır. 

Açıklama

Özellikler: 188 ada 4 parselde yer alan taşınmaz 45256,01 m2 alanlı olup susuz tarla vasfındadır. Parsel düz ve eğimsiz bir topoğrafik yapıda olup geometrik olarak yamuk-amorf şekline benzemektedir. Taşınmazın doğu cephesi kadastal yola, güney cephesi kanala cephesi bulunmaktadır. Diğer yönlerdeki cephelerinde ise komşu parseller ile çevrilidir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve parsel sınırlarını gösterir çit tel örgü vb. herhangi bir unsur bulunmamaktadır. Taşınmaz gerek dicle nehrine yakın konumludur. Taşınmaz az meyilli arazi niteliğinde, arazi yapısı açısından tarımsal mekanizasyona uygun, sulu ve kuru tarıma yönelik tarımsal amaçla kullanılabilecek kültür tarım arazisi olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmaz ekili olmayıp; taşınmazda üretim sezonunda sulu arazilerde pamuk, mısır, yetiştiriciliği tercih edilmektedir. 188 Ada 4 Parselin fiziksel özellikleri: Yüzölçümü 45256,01 m²dir. Parselin kadastral yola cephesi bulunmakta olup henüz yollar açılmamıştır. Parsel az eğimli bir topografik yapıya sahiptir. Amorf biçimde bir geometrik yapıya sahiptir. Sınırları belirleyici herhangi bir unsur bulunmamaktadır.

Ulaşım: Bağıvar Mahallesi Dicle Mevkisi 188 ada 4 parsel Sur/Diyarbakır adresinde konumludur. Mahalle merkezine 1 km ve Diyarbakır Mardin yoluna 2,3 km mesafededir. Taşınmaza ulaşım için Yeni Mardin yolundan Bağıvar Mah girilir. Bozdemir köy yolunda 750 metre doğu istikametinde ilerlerken rapora konu taşınmaz Bağivar mahallesinin doğusunda 188 ada 4 parsellerde konumludur. Konu taşınmazın bulunduğu bölge genelde tarımsal amaçlı kullanılan kuru ve sulu tarla yoğun olduğu bir bölgededir. Tarlalar genellikle kuruda buğday-mercimek-arpa hasadı sulu tarlada ise pamuk ve mısır yapılmaktadır. Köyde parsel çevre yolları açılmamış olup köyler arası asfalt yoldan ulaşım sağlanmaktadır. Bölgede altyapı olarak yol elektrik, kanalizasyon vs. olanakları kısmi olarak bulunmaktadır. Bölge kozan barajından sağlana kanallar ve dicle nehrinden sulama imkanı sağlandığı tespit edilmiştir. Konu taşınmazlara ulaşım özel araç ile sağlanabilmektedir. Bölge orta gelir grubuna sahip yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

Not: Taşınmaz 1/25000 ölçekli Uygulama İmar planı dışında tarım alanı ham kadastro parsel niteliğinde olup plansız alanlar tip imar yönetmeliğine tabidir. Taşınmaz Köy yerleşik alanı dışında konumludur. Taşınmazın. ada/parsel bazında yerinin doğruluğu Kadastro Müdürlüğünde tarafımıza gösterilen ancak ibraz edilmeyen kadastro paftası ile CBS görüntüsünün aynı olduğu beyanı üzerine CBS görüntüsünün zemine aplike edilmesiyle tespit ve teyit edilmiştir. Sur Belediyesi İmar Müdürlüğünde yapılan incelemelerde taşınmazın 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planına göre Tarım Arazisi ve sulak alan ekolojik etkilenme bölge sınırı olarak belirlenen bölgede konumlu olduğu öğrenilmiştir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.