1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Diyarbakır Sur Bağıvar Mahallesi'nde 23 Dönüm Tarla

Bankadan 22992m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 17208
Metre Kare 22992m2
Ada 146
Parsel 1
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Bağıvar Mahallesi Dicle Mevkisi 146 ada 1 parsel Sur/Diyarbakır

Açıklama

Özellikler: 146 ada 1 parselde yer alan taşınmaz 22992,23 m2 alanlı olup susuz tarla vasfındadır. Parsel düz ve eğimsiz bir topografik yapida olup geometrik olarak üçgen şekline benzemektedir. Taşınmazın kuzeybatı cephesi kadastal yola, diğer yönlerdeki cephelerinde ise komşu parseller le çevrilidir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve parsel sınırlarını gösterir çit tel örgü vb. herhangi bir unsur bulunmamaktadır. Taşınmaz gerek Dicle nehrine yakın konumludur. Taşınmaz düz arazi niteliğinde, arazi yapısı açısından tanımsal mekanizasyona uygun, sulu ve kuru tarıma yönelik tarımsal amaçla kullanılabilecek kültür tarım arazisi olduğu gözlemlenmiştir. Söz konusu taşınmaz ekili olmayıp; taşınmazda üretim sezonunda sulu arazilerde pamuk, mısır, yetiştiriciliği tercih edilmektedir. Parselin kadastral yola cephesi bulunmakta olup henüz kadastral yollar açılmamıştır. Parsel düz bir topografk yapıya sahiptir. Üçgen biçimde bir geometrik yapıya sahiptir. Sınırları belirleyici herhangi bir unsur bulunmamaktadır.

Ulaşım: Bağıvar Mahallesi Dicle Mevkisi 146 ada 1 parsel Sur/Diyarbakır adresinde konumludur. Mahalle merkezine 3,7 km ve Diyarbakır Mardin yoluna 5,3 km mesafededir. Taşınmaza ulaşım İçin Yeni Mardin yolundan Bagivar Mah girilir. Köyün doğu tarafında yer alan Kral Çeşme Caddesi üzerinde köy yolunda 1500 metre doğu istikametinde ilerlerken rapora konu taşınmaz Bagivar mahallesinin doğusunda 145 ada 4 parsellerde konumludur. Konu taşınmazın bulunduğu bölge genelde tarımsal amaçlı kullanılan kuru ve sulu tarla yoğun olduğu bir bölgededir. Taralar genellikle kuruda bugday-mercimek-arpa hasadı sulu tarlada ise pamuk ve mısır yapılmaktadır. Köyde parsel çevre yolları açılmamış olup köyler arası asfalt yoldan ulaşım sağlanmaktadır. Bölgede altyapı olarak yol elektrik, kanalizasyon vs. olanakları kısmi olarak bulunmaktadır. Bölge kozan barajından sağlanan kanallar ve Dicle nehrinden sulama imkanı sağlandığı tespit edilmiştir. Konu taşınmazlara ulaşım özel araç ile sağlanabilmektedir. Bölge orta gelir grubuna sahip yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

Not: Taşınmaz plansız alanlarda kalmakta olup, plansız alanlar yönetmeliğine tabiidir. İskan dışı alanlarda bulunan parsellerde inşaat alanı katsayısı %5 den fazla olmamak, yapı inşaat alanları toplamı hiçbir koşulda (250) m2 yi geçmemek, saçak seviyelerinin stabil zeminden yüksekliği (6.50) m.yl ve 2 katı aşmamak, yola ve parsel sınırına (5.00) m.den fazla yaklaşmamak şartı ile bir ailenin oturmasına mahsus bağ ve sayfiye evleri, kır kahvesi, lokanta ve bu tesislerin müştemilat binaları yapılabilir. Bu alanlarda tarımsal üretimi korumak amacı ile üretimden pazarlamaya kadar tüm faaliyetleri içeren entegre tesis niteliğinde olmamak kaydıyla, konutla birlikte veya ayrı yapılan mandıra, kümes, ahir, ağıl, su ve yem depolan, hububat depoları, gübre ve silaj çukurları, anı haneler, balık üretim tesisleri ve un değirmenleri gibi konut dişi yapılar, mahreç aldigi yola (10.00) m.den, parsel hudutlarına (5.00) m.den fazla yaklaşmamak, parselde bulunan bütün yapılara ait inşaat alanı katsayısı  ve yapı yüksekliği (6.50) m.yl ve 2 katı aşmamak şartı lle yapabilir. Bu yapıların birinci fıkra koşullarına uyulmak üzere yapılacak konutla birlikte yapımı halinde de İnşaat alanı katsayısı (0.40) i geçemez. Taşınmaz üzerinde yapı bulunmamaktadır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.