Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Silvan Selahattin Mahallesi'nde Kargir Ev ve Bahçesi

Şirketten 3 202m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
21966
Oda Sayısı:
3
Metre Kare:
202m2
Ada:
472
Parsel:
4
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Selahattin Mah. 530. Sokak, No: 5-5A Silvan/DİYARBAKIR

Açıklama

Özellikler: Söz konusu taşınmaz 364,04 m2 yüz ölçümlü “2 Kat Kargir Ev ve Bahçesi” vasıflı 472 ada 4 parseldir. Taşınmaz, batı yönde 10 m imar yoluna diğer yönlerde ise komşu parsellere cepheli olup ara parseldir. Amorf benzeri bir geometridedir. Parselin cephe derinliği ~34 m, genişliği ise ~11m dir. Parsel üzerinde ayrık nizam yapı stili ile kargir yapı cinsinde zemin+ 1 normal kat olmak üzere toplam 2 katlı olarak inşa edilmiş 1 adet yapı bulunmaktadır. Yapının zemin katı 97 m2, 1. Katı ise 105 m2 alanlı olmak üzere toplamda 202 m2 alanlıdır.
Not: Silvan Belediyesi İmar Servisi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi E-imar sisteminde yapılan incelemelerde, parselin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Alanı imar lejantında Ayrık Nizam, 4 kat müsaadeli, Taks: 0,30 Kaks:1,20 Ön bahçe çekme mesafesi 5m, Yan bahçe çekme mesafesi 3 m yapılaşma koşullarına sahiptir. Silvan Belediyesi İmar Servisinde görevli personelden edinilen şifahi bilgiye göre söz konusu parselin imar düzenlemesine alınması gerektiği öğrenilmiştir. Parselin doğu ve batı cephesinden toplamda ~20 m2 lik kısmının terk edilmesi gerektiği öğrenilmiş olup taşınmazın cins tahsisli olması nedeniyle yeniden yapılaşma durumunda söz konusu terklerin yapılabileceği öğrenilmiştir.

Taşınmaz hasar tespit kaydında Az Hasarlı olarak belirtilmiştir ancak teklif vermeden önce yerinde görmeniz önerilmektedir. 

Not: Kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Konum

Denize Sıfır
Deniz Ulaşımına Yakın
Toplu Ulaşıma Yakın
Yola Cepheli
Köy Merkezine Yakın
Cadde Cepheli
Metroya Yakın
Caddeye Yakın
Hastaneye Yakın
Ulaşımı Kolay
Merkezi Konumlu
Sosyal Alanlara Yakın
Ticari Alanlara Yakın
Alışveriş Merkezine Yakın
Üniversiteye Yakın
Metrobüse Yakın
Tümünü Göster

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.