Diyarbakır Kayapınar Huzurevleri Mahallesi'nde 202 m2 Daire

 • Bankadan
 • 202 m2
 • 4 + 1

Özellikler

  • Tapu no
   4160
  • Pafta
   -
  • Ada
   2373
  • Parsel
   1
  • Tapu Bilgisi
   Kat İrtifaklı
  • Isıtma Sistemi
   Kombili
  • Bina Yaşı
   13
  • Kat Sayısı
   7
  • Bulunduğu Kat
   7
  • Bağımsız Bölüm
   29

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Tapu Harcı
   Alıcı öder
  • Teminat Bedeli
   !
   % 5

Harita

Açıklama

Açık Adres: Huzurevleri Mah., 83.Sok., Hazar Baba Sit., B Blok, Apt.No:15, No:29, Kayapınar/DİYARBAKIR

Ulaşım: Taşınmaz Kayapınar Mahallesi, 83. Sokak, Hazar Baba Sitesi, B Blok No: 15 Kat: 7 No : 29 Kayapınar/Diyarbakır açık adresinde yer almaktadır. Gayrimenkullerin bulunduğu Hazar Baba Sitesi şehir merkezinin kuzeyindedir. Söz konusu gayrimenkulün bulunduğu bölge 2000’lı yıllarda imara açılmıştır. Genellikle konut ve ticari segmentinde gelişim gösteren bölge orta gelir grubu aileler tarafından yaşamsal maksatlı tercih edilmektedir. Taşınmaza, bölgenin ana arterlerinden olan Ahmed Arif Caddesi ile Diclekent Bulvarınn kesişim noktasından Düclekent Bulvarı üzerinden güney istikametine doğru yaklaşık olarak 385 metre ilerlendikten sonra sola dönülerek 50 metre ilerlendiğinde sağ kol üzerinde kalan taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın yakın çevresi konut ve konut altı ticari kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. Gayrimenkulün yakın çevresinde site tarzı yapılar bulunmaktadır. Gayrimenkule ulaşım Diclekent Bulvarı üzerinden geçen toplu taşıma araçları ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Bölgede kamu hizmetlerinden istifade tamdır.  Bölge konut+ticari yerleşim amaçlı kullanılmaktadır.

Özellikler: Taşınmazın içinde bulunduğu Hazar Baba Sitesi 9449,69 m2 alan üzerinde kurulu ayrık nizam 4 bloktan oluşmaktadır. Konu gayrimenkulun bulunduğu apartman olan B nolu Blokta 33 b.bölümden oluşmaktadır. Site içinde yeşil alanlar ve dinlence alanlarını barındırmaktadır. Sitenin çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Konu olan taşınmazın bulunduğu bina IV A yapı sınıfında, ayrık nizamda, bodrum+zemin+asma kat+ 7 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Binanın bodrum katında sığınak, havalandırma odası ve kazan ­kalorifer dairesi bulunmaktadır. Zemin katında 1 no’lu mesken, kapıcı dairesi, 30­-31­-32-­33 no’lu dükkanlar ve bina girişi bulunmaktadır. Asma katında zemin katında bulunan mesken ve dükkanların asması bulunmaktadır. 1. normal katta 2-­3­-4-­5 no'lu meskenler, 2. normal katta 6-7-8-9 no'lu meskenler, 3. normal katta 10-11-12-13 no'lu meskenler, 4. normal katta 14-15-16-17 nolu meskenler, 5. normal katta 18-19-20-21 no'lu meskenler, 6. normal katta 22-23-24-25 no'lu meskenler, 7. normal katta 26­-27-­28-­29 no'lu meskenler bulunmakta olup B Blokta toplamda 33 B.B bulunmaktadır. Binanın dış ön cephesi ve diğer cepheleri sıva üzerine akrilik esaslı boyadır. Binanın arkasında açık otoparkı ile iç kısmında asansörü bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mermer kaplama, merdiven korkulukları Alüminyum doğramadandır.

Söz konusu gayrimenkul 45/5900 arsa paylı, 7. kat, 29 bağımsız bölüm no’lu meskendir. Taşınmaz ana taşınmazın 7. normal katında bina girişinde göre sağ konumda bulunmaktadır. Onaylı mimari projesine göre yasal brüt alan 192 m2 (balkonlar dahil) kullanım alanına mevcut brüt alan 202 m2 kullanım alanına sahiptir. Antre­hol + 4 oda + 1 salon + 1 mutfak + 1 banyo + 1 wc + 2(mevcut 3) balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın konumu projesine uygundur. Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları panel, pencere doğramaları PVC ­ısıcamlıdır. Tüm zemin seramik fayans duvarlar ise saten boya ile boyanmıştır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo ve kabinli küvet bulunmaktadır. Mutfakta laminant dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini ile tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Mimari projesinden farklı olarak mimari projede mutfak olarak belirtilen yer bitişiğindeki oda ile değiştirilmiştir. Mutfak olarak kullanılan yer mevcut ta oda olarak kullanılmaktadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. 

Daire bulunduğu bölgenin alt yapısının tam olması, gelişmekte olan bir bölgede olması ve ara katta yer alması açısından yatırım ve oturum amaçlı değerlendirilebilir. 

Gizle Hepsini Gör