COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Beyoğlu Ömer Avni Mahallesi Ekselsiyor Apartmanında Deniz Manzaralı 3+1 Daire

Sahibinden 3 + 1 214m2

Özellikler

Satıcı Sahibinden
Tapu no 11685
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 214m2
Ada 3
Parsel 54
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Diğer
Bina Yaşı 45
Kat Sayısı 9
Bulunduğu Kat -2
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Ömer Avni Mahallesi Hacı İzzet Paşa Sokak,Ekselsyor apt,. No:24 Kat:2. Bodrum Daire:1 Beyoğlu

Beyoğlu Ömer Avni Mahallesi Ekselsiyor Apartmanında Deniz Manzaralı 3+1 Daire

Açıklama

Ulaşım: Konu taşınmaz İstanbul İli,Beyoğlu İlçesi,Ömer Avni Mahallesi, Hacı İzzet Paşa Sokağı,Ekselsiyor Apt, No:24, D:1 posta adresinde yer almaktadır. Açık adres tarifi olarak ise Dolmabahçe Caddesi üzerinde Kabataş-Eminönü istikametinde ilerlerken BJK İnönü Stadı’ nı geçtikten yaklaşık 300 m sonra sağa Beytül Malcı Sokağına girilir. Bu sokak üzerinde 80 m devam edilir. Konu taşınmazın bulunduğu Hacı İzzet Paşa Sokağı ileride sağ tarafta yer almaktadır. 

Özellikler: 1 nolu bağımsız bölüm mimari projesinde ve yerinde ana gayrimenkul içinde 2. bodrum katta, bina girişine göre sol tarafta konumlu dairedir. Yapıya Hacı İzzet Paşa Sokak üzerinden bakıldığında konu taşınmaz sol tarafta kalmaktadır. İncelenen 27.03.1974 tarih bila sayılı, kat irtifakına esas mimari projesine göre konu taşınmaz salon, 3 oda, giriş holü, antre, mutfak , banyo ve wc düzeninde, projesine göre brüt 195 m² alana, yerinde yapılan ölçümlere göre ise brüt 214 m² alana sahiptir. Yerinde yapılan incelemede, taşınmazın ön cephede yer alan 7 adet depo hacmi yönünde yaklaşık 30 m² büyütüldüğü, 2 bb nolu taşınmaz yönünde ise yaklaşık 11 m² daha küçük imal edildiği tespit edilmiştir. Taşınmazın ön cephe yönünde büyüyen kısımlarında mutfak, kiler ve 1 adet depo hacmi oluşturulduğu gözlemlenmiştir. Konu taşınmaz kat ve konum olarak mimari projesine uygun, alan olarak ise aykırıdır. Konu taşınmazda zeminler ahşap mineflo, duvarlar ise sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta mutfak tezgahı ve ahşap dolaplar bulunmaktadır. Banyoda klozet ve lavabo bulunmaktadır. Taşınmazda iç kapılar ahşap , dış kapı ise çelik malzemedendir. Taşınmazın pencere doğramaları demir malzemedir. Konu taşınmazın açık deniz manzarası bulunmaktadır.Taşınmaz tadilat görmüş tespit edilmiş olup, tarihi dokusunun bozulmadan tadilat yapıldığı gözlemlenmiştir.

Yapıya ait 27.03.1974 tarih bila sayılı mimari proje Beyoğlu Tapu Dairesinde incelenmiştir. İncelenen mimari projesine göre ve yerinde yapı 3 bodrum+ zemin+ 5 normal kattan oluşmaktadır. Projesinde ve yerinde yapıda toplamda 16 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Yapının girişinin mimari projesinde ve yerinde zemin kat seviyesinden , Hacı İzzet Paşa Sokak cephesinden (Kuzeybatı cephesi) yapıldığı belirlenmiştir.İnceleme günü itibarıyla binanın inşaat bitmişlik seviyesi % 100, oturum-doluluk oranı ise % 100 mertebesindedir. Yapının giriş kapısı camlı demir kapıdır. Yapıda katlar arası geçiş merdivenler ve 1 adet tarihi asansör ile yapılmaktadır. Dış cephesi sıva üzerine dış cephe boyasıdır. 

Not: 27.03.1974 tarihli Mimari Projesi bulunmaktadır. 2.grup Korunması gerekli taşınmaz kültür varlığıdır.