COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Artvin Hopa Sundurada 512 m2 Hisseli Konut İmarlı Arsa

Vakıftan 512m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 10581
Metre Kare 512m2
Ada 316
Parsel 4
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.25
Emsal 0.75

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Artvin ili, Hopa ilçesi, Sundura Mahallesi, 14 Mart Caddesi 316 Ada 4 Parsel

Uzman Görüşü

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Artvin ili, Hopa ilçesi, Sundura Mahallesi, 14 Mart Caddesi 316 Ada 4 Parselde yer almaktadır. Tüm Doğu Karadeniz’deki yerleşim merkezlerinde olduğu gibi Artvin ili Hopa ilçesinde de arazi yapısı nedeniyle sahilden güney tepelere doğru genişleyen bir yapılaşma göze çarpmaktadır. Konumuz gayrimenkul Hopa ilçe merkezinin güneybatısında kurulu Sundura mahallesinde konumlu olup; yaklaşık 220 metre kuzeydoğusunda Nuri Vatan Anadolu Lisesi, yaklaşık 240 metre kuzeyinde Atatürk Lisesi bulunmaktadır. Karadeniz sahil yolunun 950 m güneydoğusunda çarşı mevkiinin 950 m kuzeybatısında konumlu olup, bölgedeki çevre yapılaşmasına bakıldığında; mevcut cadde ve sokakların her iki kenarında yer yer boşluklarla ayrık nizamda inşa edilmiş 3-6 katlı, genelde konut yer yer de konut+işyeri amaçlı binalar, kamu binaları ve devam eden inşaatlar göze çarpmaktadır. İlçe geneli dikkate alındığında bölgenin orta gelir seviyesindeki nüfusa hitap ettiği söylenebilir.

Özellikler:  316 ada 4 no’lu parsel, 7.691,80 m2 yüzölçümüne sahip olup 72/1080 hissesine düşen alan 512,79 m²’ satılıktır. Parselin 14 Mart Caddesine cephesi yaklaşık 75 m., derinliği ise yaklaşık 150 m.’dir. Taşınmaz üzerinde 3 adet ruhsatsız yapı bulunmaktadır. Mesken olarak kullanılmakta olduğu düşünülen taşınmazların içine girilememiştir. 

Not:  316 Ada 4 parsellin yaklaşık 3719 m2 lik kısmı Ayrık nizam 3 kat Taks:0.25, Kaks: 0.75, 2882 m2 lik kısmı ise Tarım alanında kalmaktadır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.