Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Antalya Alanya Kargacık Mahallesinde Dubleks Daire

Bankadan 4 + 1 137m2

Özellikler

Tapu no 8410
Ada 334
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 5
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 200

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Kargıcak Mahallesi, 187.Sokak, Halsen İnş. Sitesi, No: 30 / 5, C1-Blok, 1Bb Alanya / Antalya

Açıklama

Ulaşım: Alanya ilçesi, Kargıcak mahallesi, Dalkılıç mevkiinde Halsen sitesinde konumludur. Taşınmaza ulaşım ilçe merkezinden D-400 kara yolu üzerinden mersin istikametine izlenir. Yaklaşık 18 kilometre sonra Kargıcak mahallesi, sınırları içerisinde Köy içi Caddesi yönünde kuzeye devam edilir. Yaklaşık 1200 metre sonra Dalkılıç Caddesine doğu yönde izlenir. Sonrasında 187. sokak takip edilerek konu siteye ulaşılır. Taşınmazın bulunduğu parsele ulaşım özel araçla sağlanabilmektedir. 

Özellikler: Taşınmazın projesine göre  zemin ve çatı katından oluşmaktadır. Zemin katta doğu cepheden bağımsız bölüm girişi, iç merdiven, 1 banyo, 1 oda, 1 salon ve mutfak nişi ile 1 adet teras hacmi bulunmaktadır. Zemin katta projesine göre 66 m2 kapalı, 18 m2 teras alanı bulunmaktadır. Taşınmazın çatı katında, iç merdiven, 2 oda ve teras hacmi bulunmakta olup yaklaşık 42 m2 kapalı, 52 m2 teras alanı bulunmaktadır. Sonuç olarak her bir taşınmazın kullanım alanı toplam alanı 108 m2 + 70 m2 Teras alanı şeklindedir. Taşınmaz projesine göre 3+1 1 banyo şeklinde kullanım tertibine sahip iken, mahallinde 4+1 2 banyo hacimlerine sahiptir. Çatı katta teras alanlarına doğru büyümeler bulunmaktadır. Her bir taşınmazın çatı katı projesine göre 42 m2 + 52 m2 teras iken mahallinde 72 m2 + 22 m2 teras kullanımındadır. Aykırılıklar projeye  uygun hale getirilebilir nitelikte olup, aykırılıklarla ilgili herhangi bir zabıt veya tutanak bulunmamaktadır. 

Taşınmaz aynı büyüklükte ve aynı mimari özelliklere sahiptir. Mahallinde yapılan incelemede konu taşınmazların tamamı içinde duvarlarda çatlamalar bulunduğu gözlenmiştir. Taşınmazın giriş kapıları çelik, iç kapıları a. panel kapı, dış cephe doğramaları PVC dir. Taşınmazın tüm zeminleri ile ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplamadır. Taşınmazın mutfak dolapları mdf kaplama, tezgahlar mermerdir. Taşınmazın banyolarında duş kabini ve lavabo bulunmaktadır. Klozet taşının konulmamış olduğu ve su armatürlerinin takılmamış olduğu gözlenmiştir. Taşınmazın başkaca inşaat eksiği bulunmamakta olup armatür ve klozet taşı eksiği değerlemede dikkate alınmış ancak inşaat seviyesi düzenlenmemiştir. Taşınmazın iç merdivenleri mermer kaplama korkuluklar alüminyumdur. Taşınmaz iç duvarları alçı üzeri saten boyalı, dış cephede söve kaplama ve akrilik boyalıdır. Taşınmazlar içinde çatlak, özellikle zemin katlarda duvarlarda su emmeden kaynaklı boya dökülmeleri gözlenmiştir. 

Not: 04.07.2013 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.