COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Sincan Plevne Mahallesinde 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 91m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 12404
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 91m2
Ada 264
Parsel 16
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 22
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Plevne Mahallesi, Sebil Apartmanı, Atik Sokak, No: 15/4 Sincan/ANKARA

Uzman Görüşü

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Günlük ihtiyacı karşılamak üzere market, eczane, kırtasiye gibi dükkanlar taşınmaza yürüme mesafesinde, toplu taşıma imkanları çok rahat, Yapı Kullanma İzin Belgesinin bulunması avantaj, 3 oda salon 91.00 m2, ARA KAT DAİRE
Özellikler:
Taşınmaz, binanın 1.katında yer alan 4 bağımsız bölüm numaralı "Mesken" nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz bağımsız bölüm zemin kattan, sağ yan taraftan ve doğu cepheden sağlanan bina girişine göre; sağ ön, yan ve arka cephede, Atik Sokak cephe hattına göre arka tarafta konumlu olup, kuzey, doğu ve batı yönlere cephelidir. Taşınmaz 74 m2 net ve ~91 m2 brüt kullanım alanına sahip olup, Salon + 3 Oda + Mutfak + Banyo+ Antre/hol + Wc + 2 Balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın 1 odası salona açılmaktadır. Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. Taşınmazın kat, konum ve alan bakımından mimari projesi ile uyumlu olduğu ancak mutfak balkonu pvc doğrama ile kapatılarak mutfağa katılmış olduğu tespit edilmiştir.
Taşınmazın konumlu olduğu ana gayrimenkul, 675 m2 yüz ölçümüne sahip 264 ada 16 parsel üzerinde, 3/A yapı sınıfında, ayrık nizamda ve betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz; bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı arası kat olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz Bodrum Katta; 1 ve 2 numaralı meskenlere ait depolar, sığınak, meskenlere ait 12 adet kömürlük, su deposu, hidrofor odası, Zemin katta; Bina girişi, 1, ve 2 numaralı depolu meskenler; 3 numaralı mesken, 1.Normal Katta; 4, 5 ve 6 numaralı meskenler, 2.Normal Katta; 7, 8 ve 9 numaralı meskenler, 3.Normal Katta; 10, 11 ve 12 numaralı çatı aralı meskenler olmak üzere binada 12 adet mesken nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi, Atik Sokak cephe hattına göre sağ yan taraftan, doğu cepheden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı camlı demir kapı doğrama kapıdır. Bina girişine kadar olan yol beton döşelidir. Bina dış cephesi cam serpme mozaiktir. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmaz, 4.derece deprem bölgesinde yer almakta olup, binada gözle görülen depremsel bir hasar tespit edilmemiştir.

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için; Ankaranın ana artellerinden olan Ayaş Yolu Bulvarı üzerinden batı yönünde ilerlenilerek Ankara Çevre Yolunu geçtikten sonraki kavşaktan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesine dönülür. Cadde üzerinde yaklaşık 650m ilerlenilerek sağa Selimiye Caddesine dönülür. Buradan sağa dönülerek Destek ve Ayık Sokaklar takip edilerek sola Doğu Sokağa dönülür. Buradan da sağa Atik Sokağa dönülür. Konu taşınmazın bulunduğu bina bu sokak üzerinde yaklaşık 50m ileride sağ tarafta 3. Parselde konumludur. Toplu taşıma araçları ve özel araç ile ulaşımı rahattır. 
Not: NO:215/14­ Tarihi:02/10/1996 ­
 Yeni Yapı Ruhsatı Belgesi bulunmaktadır.
        NO:518/34­ Tarihi:30/11/1998 ­
 Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.