1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Ankara Polatlı Şentepe Mahallesi'nde 5+1 193 m2 Dubleks Mesken

Bankadan 5 + 1 191m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 18101
Oda Sayısı 5 + 1
Metre Kare 191m2
Ada 307
Parsel 6
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 13
Kat Sayısı 4
Ruhsat Tarihi 19/07/2006
Bulunduğu Kat 4
Bağımsız Bölüm 9

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Şentepe Mah.Gürsoy Cad.No:3/9 Polatlı/Ankara

Açıklama

Özellikler: 9 nolu bağımsız bölüm  mimari projeye göre bulunduğu binanın 4.normal + çatı katında ve zemin kat seviyesinden sağlanan ana bina giriş yönüne göre göre ön-arka-yan (sağ) cephesinde konumludur. Tapu vasfı dubleks meskendir.  Taşınmaz projesine göre 181, mevcutta ise 193 m2'dir. Projesine aykırı olarak, 12 m2 lik büyütme yapılmıştır. Çatı arası katında oda hacmine bağımlı olarak yangın merdiveninin üzerine gelecek şekilde dış cepheye doğru -2 m2 büyütülerek dolap hacmi eklendiği  görülmüştür. İlaveten çatı boşluğunun-10 m2 kısmına depo hacmi realize edildiği görülmüştür. Ayrıca içinde projesinden farklı olarak değişiklikler yapılmıştır. Alıcı adayı mevcut haliyle almayı kabul eder. 

Mimari proje üzerinden yapmış olduğumuz yaklaşık ölçümler uyarınca brüt 181 m2 (Normal katı: brüt-121 m2 + çatı arası: brüt -60 m2) kapalı kullanım ve 39 m2 teras alanlı olan taşınmaz, 4.normal katında, antre, lvb, wc, mutfak, 2 balkon, salon, 3 oda ve banyo; çatı katında ise hol, 2 oda, banyo, lav, wc ve teras bölümlerinden oluşmaktadır. Mahallinde yapmış olduğumuz incelemelerde, taşınmazda mimari projesine aykırı olarak; oda hacmi duvarı kaldırılarak mutfak hacmine dahil edilmiş ve mutfak hacmi kapısı kapatılarak giriş oda hacminden olacak şekilde mutfak hacmi genişletilmiştir. Mutfak ve teras hacimlerinde bulunan baca hacimleri iptal edilmiş, balkon hacimleri katlanır cam paneller ile kapatılmıştır. Çatı arası kat çıkış merdiven kovasının şekli değiştirilmiştir, çatı arası katında lvb ve wc hacmi kaldırılarak yerine mutfak nişi realize edildiği görülmüştür. Teras hacmi üzeri çatı ile ve kenarları katlanır cam paneller ile kapatılmıştır. Ayrıca çatı arası katında oda hacmine bağımlı olarak yangın merdiveninin üzerine gelecek şekilde dış cepheye doğru -2 m2 büyütülerek dolap hacmi eklendiği  görülmüştür. İlaveten çatı boşluğunun-10 m2 kısmına depo hacmi realize edildiği görülmüştür. Taşınmazın toplam brüt alanda artış sağlayan ve mimari projesine geri dönüştürülebilir nitelikte olduğu düşünülen proje dişi bu tadilatlar (yangın merdiveni yönüne yapılan hariç olmak üzere 10 m2 alanda) . 9 numaralı bağımsız bölüm bulunduğu binanın 4.normal + çatı katında; zemin kat seviyesinden sağlanan ana bina giriş yönüne göre göre ön-arka-yan(sağ) cephesinde yer alan meskenidir. Mahallinde yapmış olduğumuz ölçümler uyarınca; brüt-193 m2 (Normal katı: brüt-121 m2 + çatı arası: brüt-72 m2) kapalı kullanım ve 39 m2 teras alanlı olan taşınmaz; 4.normal katında, antre, lvb, wc, mutfak, 2 balkon, salon, 2 oda ve banyo; çatı katında ise hol, 2 oda, banyo, mutfak nişi, depo ve teras bölümlerinden müteşekkildir. Taşınmazın zemin döşemesi odalarda ve salonda parke, diğer hacimlerde seramiktir. Duvar kaplamaları yaşam mahallerinde plastik boyalı, ıslak hacimlerde tavana kadar fayans olan taşınmazın tavanlar boyalıdır. Taşınmazın dış pencere doğramaları pvc, iç kapıları ahşap, dış kapısı çelik olup mutfak bölümünde mutfak tezgahı, ahşap mutfak dolapları ve ankastre set mevcuttur.

307 Ada, 6 Parsel, 693 m2 yüzölçümlü olup hafif eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Parsel üzerinde 1 bodrum + zemin + 4 normal + çatı katlı, ayrık nizam, BAK yapı tarzında inşa edilmiş olan bina yer almaktadır. Binanın bodrum katında, 1 nolu dairenin dubleksi, kazan dairesi, sığınak ve çamaşırlık; zemin katında, 2 adet mesken ve 1 adet dükkan; diğer katların her birinde 2 adet mesken (4. Normal katta 2 adet adet çatı aralı mesken olmak üzere) yer almaktadır. Toplam 11 adet bağımsız bölümden müteşekkil olan binada; elektrik, su, kanalizasyon, asansör ve doğalgaz tesisatı bulunmaktadır. Bina içerisinde kat hollerinde ve kat irtibat merdiven basamaklarında zemin döşemesi mermer, duvarlar mermer + plastik boyalıdır. Binaya giriş zemin kat seviyesinden ve Gürsoy Caddesine göre ön cephesinden sağlanmaktadır. Bina mahallinde yapmış olduğumuz incelemelerde gözle görünür depremden kaynaklı bir hasara rastlanmamıştır. Detaylı analiz ancak yetkin teknik uzmanlarca yapılacak aletsel destekli incelemeler ile yapılmalıdır. 

Ulaşım: Ankara ili Polatlı ilçesi Şentepe mahallesi hudutları içerisinde yer almaktadır. Bölgenin önemli ulaşım akslarından biri olan Mevlana Caddesi üzerinden Eti Caddesi gidiş istikametine göre sağ tarafa ayrılan Gürsoy Caddesi üzerinde konumludur. Taşınmazın yakın çevresinde konut yerleşim alanları, boş parseller, İMKB Ortaokulu, Polatlı Adalet Sarayı ve Şehitler Cami yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge genel olarak şehrin orta düzey gelir grubu halkı tarafından konut amaçlı tercih görmektedir. Taşınmaza ulaşım ana caddeler üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. 

Not: 19/07/2006 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Taşınmaz projesine göre 181, mevcutta ise 193 m2'dir. Projesine aykırı olarak, 12 m2 lik büyütme yapılmıştır. Çatı arası katında oda hacmine bağımlı olarak yangın merdiveninin üzerine gelecek şekilde dış cepheye doğru -2 m2 büyütülerek dolap hacmi eklendiği  görülmüştür. İlaveten çatı boşluğunun-10 m2 kısmına depo hacmi realize edildiği görülmüştür. Ayrıca içinde projesinden farklı olarak değişiklikler yapılmıştır. Alıcı adayı mevcut haliyle almayı kabul eder. Tapu vasfı dubleks meskendir. Tapuda Zafer Mahallesi'nde kayıtlıdır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.