1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!
1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Ankara Mamak Boğaziçi Mahallesi'nde 98 m2 İskanlı Dükkan

Bankadan 98m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 17152
Metre Kare 98m2
Ada 36398
Parsel 8
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı Tam
Bina Yaşı 5
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 3
İskan Tarihi 27/06/2019
Ruhsat Tarihi 8/4/2014
Bağımsız Bölüm 25
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Boğaziçi Mahallesii, 1080 cadde, Gençtürk Apt. No:56/A MAMAK / ANKARA

Uzman Görüşü

1080 Caddesi üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahat, Emine Taşkent İlkokulu, Üreğil Millet Bahçesi ve Esentepe Camii'ne yakın konumda, vitrin cephesi ~ 14,75 m olup görünürlüğü ve reklam kabiliyeti iyi, Yapı Kullanma İzin Belgesi almış olması avantaj, Brüt 98.00 m2 DÜKKAN

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz zemin kat 25 nolu taşınmaz mimari projesine göre brüt 98m2 alanlıdır. Dükkan vasıflı taşınmaz bina girişine göre sağda ön tarafta yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemeye göre projesinden farklı olarak yol kotundan +1.00m. kotunda yer alan dükkanın giriş kısmında gösterilen merdiven inşa edilmemiştir. +1.00 kotuna erişim için bina dışına merdiven inşa edilmiştir. Bu nedenle dükkana kaldırımdan 7 basamak merdiven çıkılarak erişilmektedir. Taşınmaz, dükkan ve wc bölümlerinden oluşmaktadır. Bölgenin eğimli arazi yapısı nedeni ile altında iki kat mesken bulunmaktadır. Dükkanın 1080. Sokağa 14,75m. cephesi vardır. Dükkan derinliği giriş tarafında 4,75m. diğer tarafta 7,25m.dir. Dükkan içinde kullanım alanını olumsuz etkileyen 1 adet taşıyıcı kolon bulunmaktadır. Dükkanın dış çerçeveleri alüminyum doğrama camekandır. Zeminler seramik kaplı, duvarlar sedef boyalıdır. Isınma sistemi doğalgaz kombili olup kombi cihazı ve kalorifer petekleri takılı değildir.

Ana gayrimenkul 827,37m2 alanlı arsa üzerinde, ayrık nizamda, betonarme karkas yapı tarzında 3 bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı aralı olarak inşa edilmiştir. Mimari projesine göre binanın 3. Bodrum katında; sığınak, su deposu ve yarı açık otopark, 2. Bodrum katında ve 1. Bodrum katında 4' er adet mesken, zemin katında 2 adet dükkan ve 2 adet mesken, 1 ve 2. Normal katların her birinde 4' er adet mesken, 3 normal katında 5 adet çatı aralı mesken olmak üzere binada toplam 25 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri mantolama üzeri dış cephe boyalıdır. Bina girişi zemin kattan ve binanın güneye bakan cephesinden sağlanmaktadır. Binada asansör ve doğalgaz tesisatı mevcuttur.

Ulaşım: Tarif olarak taşınmaza ulaşmak için; ilçenin ana arterlerinden olan Doğukent Caddesi ile 928. Caddenin kesiştiği ışıklı kavşaktan 928. Caddeye girilir. Bu cadde üzerinde yaklaşık 550m. ilerlenip sağa 1080. Sokağa dönülür. Bu sokak üzerinde yaklaşık 800m. ilerlendiğinde değerleme konusu taşınmazın içinde bulunduğu ana gayrimenkul karşı tarafta yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge ilçenin dönüşüm sürecini büyük oranda tamamlamış bir bölgesidir. Çevrede genellikle zemin + 3 normal katlı, ayrık nizamlı betonarme binalar ve gecekondu tarzı yapılar bir arada bulunmaktadır. Bölgede alt ve üst yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Bölgeye ulaşım, taşınmazın cepheli olduğu 1080. Sokak üzerinden geçen toplu taşım araçları ile mümkündür. Ticari potansiyel düşük seviyede olup, bölge sakinlerinin günlük kullanımları ile sınırlıdır. Taşınmazın cepheli olduğu sokak üzerinde berber, emlakçı, tekel bayi ve bakkal tarzı işletmeler faaldir. Çok sayıda boş dükkanın da bulunduğu cadde üzerinde gün içinde araç yoğunluğu çok düşük seviyelerdedir. Yaya yoğunluğu düşük olsa da toplu taşım güzergahı olduğundan araç potansiyeline nazaran nispeten yüksektir. Konu taşınmaz konum olarak Emin Taşkent İlkokuluna ve Boğaziçi Esentepe Camiine yürüme mesafesindedir. Sosyal donatı alanları yeterli seviyededir.

Not: 8/4/2014 tarihli yapı ruhsatı ve 27/06/2019 tarihli iskan belgesi bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.