1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!
1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Ankara Mamak Akşemsettin Mahallesi'nde 4+1 Dubleks Daire

Bankadan 4 + 1 160m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 16701
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 160m2
Ada 36416
Parsel 5
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 8
Kat Sayısı 3
Ruhsat Tarihi 27.09.2013
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 24

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Akşemsettin Mahallesi, 1080 Sokak, No:17 / 24 MAMAK / ANKARA

Uzman Görüşü

Tercih edilen bölgede konumlu, Doğukent Caddesi.2ne yakın konumda, asansörlü ve otoparklı binada, Brüt 160.00 m2 ÇATI ARALI DAİRE. Taşınmazın ulaşımı kolay yerde olması, yeni binada yer alması, geniş kullanım alanlı olması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: 24 bağımsız bölüm numaralı çatı aralı mesken zemin kattan ve binanın güney cephesinden sağlanan girişine göre 3. Ve çatı arası katında arka orta tarafta yer almaktadır. Taşınmaz kuzey cepheli olup onaylı mimari projesine göre 4 oda, salon, mutfak, banyo, duş, 2 antre ve 4 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre brüt 80 m² kullanım alanlı 3.normal katında oda ,salon , mutfak , duş , antre ve 2 balkon hacimleri , brüt 80 m² kullanım alanlı çatı arası katında 3 oda , banyo ,antre ve 2 balkon hacimleri bulunmaktadır. Toplam 160 m2 kullanım alanı vardır. Taşınmaz doğalgaz kombi kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır.

Bina ana girişi güney cepheden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalı olup , bina giriş kapısı demir doğrama üzeri camlı kapıdır. Binanın kapalı otoparkı ve 1 adet asansörü mevcut olup, binada ısıtma sistemi doğalgaz kombi kat kaloriferidir.

Ulaşım: Taşınmaz, Ankara İli, Mamak İlçesi, Akşemsettin Mahallesi (Tapu Kaydında Boğaziçi Mahallesi ), 1080.cadde üzerinde bulunan 17 dış kapı numaralı apartmanının 3.normal katı ve çatı katında yer alan 24 bağımsız bölüm numaralı çatı aralı mesken nitelikli taşınmazdır. Ulaşım: Mamak İlçesi , Akşemsettin mahallesi ana caddelerinden olan Doğukent caddesi üzerinde kuzey yönünde ilerlerken bu caddeyi sol tarafta kesen 1102.sokak yönüne girilir. Bu sokak üzerinde yaklaşık 180 metre ilerlenir ve bu sokağı kesen 1080.cadde yönüne sağ tarafa girilir. 24 bağımsız bölüm numaralı çatı aralı meskeninde 3.katı ile çatı katında yer aldığı 17 dış kapı numaralı apartman bu cadde üzerinde yaklaşık 100 metre ilerde sol tarafımızda yer alır. Binanın cephe olduğu yol asfalt olup araç ve yaya trafiği bakımından yoğun olmayan bir cadde konumundadır. Bölge gelişimini tamamlamamış olup altyapı hizmetleri , çevre düzeni , rekreasyon alanı , park vb sosyal alanları yeterli seviyededir. Yapılaşma genellikle ayrık nizam tarzında inşa edilmiş 45 katlı binalardan oluşmaktadır. Ulaşım: Toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde: benzer nitelikte binalar , Şehit Piyade Er Murat Eroğlu İlköğretim okulu , Şehit Ercan Uygun parkı , Doğukent Caddesi bulunmaktadır. Ticari faaliyetler bölgede yer alan ana caddeler üzerindeki binaların alt katındaki dükkanlardan yürütülmektedir.

Not: 27.09.2013 tarih, 632 numaralı Yeni Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. Taşınmaz tapuda Boğaziçi Mahallesinde kayıtlıdır ve tapu vasfı Çatı Aralı Mesken'dir.  Mamak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü arşivinden yapılan araştırmada, dijital ortamda verilen dosyası içerisinde taşınmaza ait 1417 kayıt no, 1405 kararno.su ile Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 36416 ada 5 parselde yer alan binanın istinat duvarı ile ilgili tehlike arz eden durum tespit edildiği , ilgili aykırılığın giderilmesi için resmi prosedürler kapsamında yapı sahibine süre verildiği ancak ilgili süre zarfında aykırılığın giderilmediği ilgili evraktan öğrenilmiş ve 03.07.2018 tarihli encümen kararına göre istinat duvarının belediyece yapılması, bedelinin yapı müteahhidi ile yapı denetim şirketinden kusurları oranında alınmasına, iş bu karara karşı ilgililerin 60 (Altmış) gün içerisinde Ankara İdare Mahkemesi nezdinde iptal davası açmakta serbest olduklarına , gereği için dosyanın İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne gönderilmesine kararı bulunmaktadır. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.