Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Keçiören Çaldıran'da 1+1 96 m2 Daire

Bankadan 1 + 1 96m2

Özellikler

Tapu no 5527
Pafta 0
Ada 32025
Parsel 17
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 10
Kat Sayısı 5
Bulunduğu Kat -1
Bağımsız Bölüm 10

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Çaldıran Mahallesi, 492. Cadde, Yağmur Apartmanı, No: 20/10 Keçiören / ANKARA

Açıklama

Ulaşım: Bina , 490. Caddeye, İrfan Baştuğ Caddesine, Divrik Caddesine, ilçe merkezine, okullara, parklara ve yeşil alanlara yakın mesafede yer almaktadır. Söz konusu taşınmaza ulaşım, 492. Cadde üzerinde çalışan toplu ulaşım araçları ile sağlanmaktadır. 

Özellikler: Söz konusu 10 numaralı taşınmaz, brüt 96 m2 kullanım alanına sahip olup, 1. Bodrum katta ve bina girişine göre sağ yan cephede (Batı), yer almakta olup, gayrimenkulün onaylı mimari projesine göre; 1 oda, salon, mutfak, banyo, wc, kiler ve balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Girişinde çelik kapı olan dairenin, salon ve odalarının zemini parke kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Dairede iç kapılar eski ağaç, pencereler ahşap doğramadır. Mutfakta mdf gövdeli ahşap kapaklı eski dolap grubu bulunmaktadır. Dairenin banyosunda, vitrifiye grubu bulunmamaktadır. Islak hacimlerin zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Dairede petekler mevcut, kombi mevcut fakat takılı değildir.

Mesken nitelikli taşınmazın bulunduğu ana yapı, onaylı mimari projesine göre, 1381.00 m2 yüz ölçümlü, 32025 ada 17 parsel üzerinde yer alan, ayrık nizam tarzda, 3/A grubu yapı cinsinde, betonarme yapı sistemde, 3 Bodrum + Zemin + 3 Normal kat olarak inşa edilmiştir. Binaya giriş, 492. Cadde üzerinden ve Zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın tüm dış cephesi normal dış cephe boyalıdır. Binanın çevre düzenlemeleri tamamlanmıştır. 10 numaralı taşınmaz, 1. Bodrum katta ve bina girişine göre, sağ yan cephede (Batı), yer almaktadır. Binada açık otopark alanı ve 1 adet asansör bulunmaktadır. Ana taşınmazın, Keçiören Tapu Müdürlüğü Arşivinde incelenen onaylı mimari projesine göre; 3. Bodrum katta, sığınak, kapıcı dairesi, yangın kaçışı ve kömürlükler. 2. Bodrum katta, 1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı meskenler, 1. Bodrum katta, 6, 7, 8, 9 ve 10 numaralı meskenler, Zemin katta, apartman girişi, 11, 12, 13, 14 ve 15 numaralı meskenler, 1. kat dahil diğer tüm katlarda 5 er adet bağımsız bölüm olmak üzere binada toplam 30 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 3. Katta bulunan daireler çatı aralı meskenlerdir.

Bölge genelinde son zamanlarda yaşanan dönüşüm süreci ile başlayan yeni yapılaşmalar bölgenin çehresini değiştirmeye başlamıştır. Bölge daha çok alt ve orta gelir grubu tarafından yerleşim amaçlı olarak talep görmektedir. Bölgeye olan talep, bölgenin yapı kalitesine bağlı olarak daire fiyatlarının uygun olmasından, ana arterlere yakın olması ve kamu alanlarının (Okul, Cami, Sosyal Tesis, Park, vs...) yaygın olmasından kaynaklanmaktadır. Bölgede ulaşım ve altyapı sorunsuzdur.

16/01/2008 tarihli­ 3 B + Z + 3 Normal Kat ve 30 Bağımsız Bölüm İçin Alınmış Yapı Kullanma İzin (iskan) belgesi bulunmaktadır.