COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Gölbaşı Taşpınar Mahallesinde Natamam 89 m2 2+1 Daire

Şirketten 2 + 1 89m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 10885
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 89m2
Ada 118023
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 4
Kat Sayısı 25
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 12

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Taşpınar Mahallesi, Taşpınar Küme Evleri 541A

Açıklama

Ulaşım: Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Taşpınar Mahallesi, Taşpınar Küme Evleri’nde yer alan 541A kapı no’lu binanın 3. normal katındaki 12 bağımsız bölüm no’lu meskendir. Taşınmaz; hâlihazırda natamam durumdadır. Taşınmaza ulaşım için; İncek Bulvarı üzerinde doğu istikametinde ilerlenirken, Ankara TED Koleji’ne doğru sağa dönülür. Taşınmaz, Ankara TED Koleji’nin yaklaşık 1 km güneybatısında konumludur. Bölgede taşınmaza benzer nitelikte olan binalar ve site nitelikli konut kullanımlı binalar bulunmaktadır. Merkezi konumu, sosyal olanakları olan nitelikli bir konumda yer alması taşınmazın değerini olumlu yönde etkilemektedir.

Özellikler: 12 no’lu bağımsız bölüm; incelenen mimari projesine göre; 3. normal katta konumlu olup, salon, 2 adet oda, WC, antre, banyo, ebeveyn banyosu ve 1 adet balkon iç hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz projesinde ve yerinde 89 m² kullanım alanına sahiptir.

Taşınmazın; kat, kattaki konum, kullanım alanı ve mimari olarak mimari projesiyle uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz; parsel üzerinde güneydoğu cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanan bina girişine göre ön cephede konumludur. Yerinde yapılan incelemelerde; taşınmazın ıslak hacimlerinin zeminleri seramik kaplı, diğer tüm iç hacimlerin zeminleri şap betondur. Tüm iç hacimlerin duvarları ince sıvalıdır. Taşınmaz içerisinde; salon ve odaların zemin kaplamaları, iç boya işleri, mutfak dolapları, mutfak tezgahı, vitrifiye, armatür, iç kapı doğramaları ve mesken giriş kapısı eksik vaziyettedir. Pencere doğramaları PVC’dir. Satış ofisiyle yapılan görüşmelerde, meskenin iç hacim özelliklerinin natamam teslim edileceği, sadece mesken giriş kapısının bulunacağı beyan edilmiştir. Taşınmazın hâlihazır inşaat seviyesi yaklaşık % 80 mertebesindedir.

Taşınmazın bulunduğu ana yapı 5.000 m2 arsa üzerinde, bitişik nizamlı, asansörlü ve 5/A yapı grubu yapı inşaat sınıfı ile betonarme karkas tarzda inşa edilmektedir. Taşınmazın konumlu olduğu Taşpınar Küme Evleri, A ve B olmak üzere bitişik olarak inşa edilmiş farklı tip mimariye sahip 2 adet bloktan oluşmaktadır. Site içerisindeki inşai faliyetler hâlihazırda devam etmektedir. A Blok olarak tanımlı ana gayrimenkul; 2 bodrum, zemin, asma kat, 20 normal ve çatı katı olmak üzere toplam 25 katlıdır. Ana gayrimenkulde projesine göre; spor alanı, fitness salonu, kapalı otopark, güvenlik ve peyzaj düzenlemesi bulunmaktadır. Ana gayrimenkul 2. bodrum katta; 40 araçlık otopark, su deposu, teknik hacim odası, sığınak alanı, 1. bodrum katta; 68 araçlık otopark, 46 adet depo alanı, sayaç odası, kazan dairesi, zemin katta; çok amaçlı spor salonu, yönetim odası ve fitness salonu bulunmaktadır. Bina girişi parsel üzerinde güneydoğu cepheden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina girişi, kat sahanlıkları ve merdivenler şap beton, duvarlar kaba sıvalıdır. Merdiven korkulukları ve bina giriş kapısı bulunmamaktadır. 

Not:  26.03.2015 tarih ve 166/2015 sayılı Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.