COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Gölbaşı Taşpınar Mahallesi'nde 130 m2 2+1 Natamam Daire

Bankadan 2 + 1 130m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11692
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 130m2
Ada 118025
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 1
Kat Sayısı 17
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 27

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 15

Adres

Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Taşpınar Mahallesi, Taşpınar Küme Evler, Erkanlı Monza Rezindans, No: 538/27

Açıklama

Ulaşım:  Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Taşpınar Mahallesi, Taşpınar Küme Evler, Erkanlı Monza Rezindans, No: 538/27 posta adresli yerde bulunmaktadır. Açık tarif olarak İncek Bulvarı üzerinde batı istikametinde ilerlenir. İncek Bulvarı ile 2855. Cadde kesişiminden sola, 2855. Caddeye girilir. Cadde üzerinde yaklaşık 300 m ilerledikten sonra sola, TED Koleji Yoluna girilir. Yol üzerinde yaklaşık 550m ilerledikten sonra, kavşaktan önce sağa ardından ilk sola dönülür. Stabilize yol 1300m takip edilir. Taşınmazın içerisinde yer aldığı Erkanlı Monza Rezidans, stabilize yol üzerinde sağ kolda (kuzeybatı cephede) yer almaktadır. 

Özellikler:  27 bağımsız bölüm no`lu mesken, bina girişinin bulunduğu cepheden bakıldığında sağ arka köşede konumlu olandır. Binanın 3. normal katında 7 adet mesken bulunmaktadır. 27 bağımsız bölüm nolu taşınmaz kuzeydoğu ve kuzeybatı yönlerden çift cepheye sahiptir. Onaylı mimari projesine göre brüt yaklaşık 130 m2 kullanım alanlıdır. Projesine göre; 2 oda, salon, mutfak, giriş holü, banyo, ebeveyn banyosu ile 1 balkon bölümlerinden ibarettir. Balkon taşınmazın dışını boydan boya kaplamaktadır. Konu meskenin giriş kapısı çeliktir. İnşa faaliyetleri tamamlanmamış durumda olan meskende kuru hacim zeminleri şap beton haldedir. Duvarların alçı sıva ve boyası tamamlanmıştır. Elektrik tesisatına ait kablolama, pano-sigorta montajı ile aksesuar montajı tamamlanmıştır. Temiz, pis ve sıcak su tesisatına ait borular döşenmiştir. Evye, batarya ve armatürler monte edilmemiştir. İç kapılar ve kasaları mevcut değildir. Isıtma merkezi sistem ile sağlanacak olup radyatörler takılmamıştır. Banyo bölümlerinde zemin ve duvarlar tam fayans kaplıdır. İç kısımlarında dolap, duş, evye batarya vb. bulunmamaktadır. Mutfak kısmında da tezgah ve dolaplar yoktur. 

Taşınmazların içerisinde bulunduğu 538 dış kapı numaralı Erkanlı Monza Rezidans, 4.630m2 yüzölçümlü arsa üzerine, betonarme yapı strüktüründe, ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmektedir. Gölbaşı Belediyesi ve Tapu Müdürlüğü arşivlerinde mevcut 15.10.2012 onay tarihli mimari projesine göre 2 bodrum + zemin + 17 normal kat olarak projelendirilmiştir. Onaylı mimari projesine göre binanın 2. bodrum katında su depoları, elektrik odaları, jeneratör odası, teknik alan, su sayaç yeri, sığınak ile 38 araçlık kapalı otopark yeri, 1. bodrum katta kapalı yüzme havuzu ve soyunma/duş odaları, teknik alanlar ile 24 araçlık kapalı otopark yeri, zemin katta bina girişi ile 1,2,...8 nolu meskenler, 13. ve 15. normal katlarda 4er mesken, 11. ve 14. normal katlarda 5 er mesken, 1., 2. Ve 16. normal katlarda 6 şar mesken, 3., 4., 5., 7., 8., 9., 10. ve 12. normal katlarda 7 şer mesken, 6. normal katta 8 adet mesken olmak üzere binada toplam 108 adet konut nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Konu taşınmazların üzerinde bulunduğu parsel geometrik olarak amorf yapıda ve köşe konumludur. Yapı adasının güneydoğusunda yer alan parsel kuzeydoğudan 15mtlik imar yoluna, güneydoğudan 7mlik imar yoluna, güneybatıdan 12mlik imar yoluna, kuzeybatıdan komşu parsele cephelidir. Bina girişi yapının güneydoğu cephesinden, 7mlik imar yolu üzerinden ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Isıtma doğalgaz yakıtlı merkezi kalorifer sistemi ile sağlanacaktır. Bina dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Binada sosyal olarak kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Yapının inşaat aşamasında olduğu, yer görme işlemi yapılırken, bina içerisinde devam eden hiçbir inşaat faaliyeti gözlenmemiştir.

Not: 13/09/2012 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.