COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Gölbaşı Taşpınar Mahallesi'nde 130 m2 2+1 Natamam Daire

Bankadan 2 + 1 130m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11692
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 130m2
Ada 118025
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 8
Kat Sayısı 17
Ruhsat Tarihi 13/09/2012
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 27

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 15
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Taşpınar Mahallesi, Taşpınar Küme Evler, Erkanlı Monza Rezindans, No: 538/27

Açıklama

Ulaşım:  Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Taşpınar Mahallesi, Taşpınar Küme Evler, Erkanlı Monza Rezindans, No: 538/27 posta adresli yerde bulunmaktadır. Açık tarif olarak İncek Bulvarı üzerinde batı istikametinde ilerlenir. İncek Bulvarı ile 2855. Cadde kesişiminden sola, 2855. Caddeye girilir. Cadde üzerinde yaklaşık 300 m ilerledikten sonra sola, TED Koleji Yoluna girilir. Yol üzerinde yaklaşık 550m ilerledikten sonra, kavşaktan önce sağa ardından ilk sola dönülür. Stabilize yol 1300m takip edilir. Taşınmazın içerisinde yer aldığı Erkanlı Monza Rezidans, stabilize yol üzerinde sağ kolda (kuzeybatı cephede) yer almaktadır. 

Özellikler:  27 bağımsız bölüm no`lu mesken, bina girişinin bulunduğu cepheden bakıldığında sağ arka köşede konumlu olandır. Binanın 3. normal katında 7 adet mesken bulunmaktadır. 27 bağımsız bölüm nolu taşınmaz kuzeydoğu ve kuzeybatı yönlerden çift cepheye sahiptir. Onaylı mimari projesine göre brüt yaklaşık 130 m2 kullanım alanlıdır. Projesine göre; 2 oda, salon, mutfak, giriş holü, banyo, ebeveyn banyosu ile 1 balkon bölümlerinden ibarettir. Balkon taşınmazın dışını boydan boya kaplamaktadır. Konu meskenin giriş kapısı çeliktir. İnşa faaliyetleri tamamlanmamış durumda olan meskende kuru hacim zeminleri şap beton haldedir. Duvarların alçı sıva ve boyası tamamlanmıştır. Elektrik tesisatına ait kablolama, pano-sigorta montajı ile aksesuar montajı tamamlanmıştır. Temiz, pis ve sıcak su tesisatına ait borular döşenmiştir. Evye, batarya ve armatürler monte edilmemiştir. İç kapılar ve kasaları mevcut değildir. Isıtma merkezi sistem ile sağlanacak olup radyatörler takılmamıştır. Banyo bölümlerinde zemin ve duvarlar tam fayans kaplıdır. İç kısımlarında dolap, duş, evye batarya vb. bulunmamaktadır. Mutfak kısmında da tezgah ve dolaplar yoktur. 

Taşınmazların içerisinde bulunduğu 538 dış kapı numaralı Erkanlı Monza Rezidans, 4.630m2 yüzölçümlü arsa üzerine, betonarme yapı strüktüründe, ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmektedir. Gölbaşı Belediyesi ve Tapu Müdürlüğü arşivlerinde mevcut 15.10.2012 onay tarihli mimari projesine göre 2 bodrum + zemin + 17 normal kat olarak projelendirilmiştir. Onaylı mimari projesine göre binanın 2. bodrum katında su depoları, elektrik odaları, jeneratör odası, teknik alan, su sayaç yeri, sığınak ile 38 araçlık kapalı otopark yeri, 1. bodrum katta kapalı yüzme havuzu ve soyunma/duş odaları, teknik alanlar ile 24 araçlık kapalı otopark yeri, zemin katta bina girişi ile 1,2,...8 nolu meskenler, 13. ve 15. normal katlarda 4er mesken, 11. ve 14. normal katlarda 5 er mesken, 1., 2. Ve 16. normal katlarda 6 şar mesken, 3., 4., 5., 7., 8., 9., 10. ve 12. normal katlarda 7 şer mesken, 6. normal katta 8 adet mesken olmak üzere binada toplam 108 adet konut nitelikli bağımsız bölüm bulunmaktadır. Konu taşınmazların üzerinde bulunduğu parsel geometrik olarak amorf yapıda ve köşe konumludur. Yapı adasının güneydoğusunda yer alan parsel kuzeydoğudan 15mtlik imar yoluna, güneydoğudan 7mlik imar yoluna, güneybatıdan 12mlik imar yoluna, kuzeybatıdan komşu parsele cephelidir. Bina girişi yapının güneydoğu cephesinden, 7mlik imar yolu üzerinden ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Isıtma doğalgaz yakıtlı merkezi kalorifer sistemi ile sağlanacaktır. Bina dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Binada sosyal olarak kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır. Yapının inşaat aşamasında olduğu, yer görme işlemi yapılırken, bina içerisinde devam eden hiçbir inşaat faaliyeti gözlenmemiştir.

Not: 13/09/2012 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. Kat irtifakı kurulmuş ancak ruhsat süresi dolmuştur. Bu nedenle satıcının inşaatın tamamlanacağı veya ruhsat- iskan gibi yasal evraklara dair taahhüt vermeyecektir. Satış sonrası taşınmazda oluşacak yasal masraflar alıcıya ait olacaktır. Gölbaşı Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre taşınmazın bulunduğu binanın onaylı mimari projesine göre alüminyum dış cephe doğramalarının mimari projeye ve sistem detaylarına uygun olarak yapılmadığı, balkonların mimari projedeki yalıtım detaylarına uygun olarak yapılmadığı öğrenilmiştir, söz konusu yapıdaki proje dışı imalatların yıkımının teknik olarak mümkün olmadığı ancak proje tadilatı yapılmak suretiyle ruhsata bağlanma ihtimalinin bulunmasından dolayı yapının tadilat projelerinin onaylanıp tadilat ruhsatı alınıncaya kadar inşaatın durdurulmasıyla alakalı 24.03.2015 tarihli bila sayılı yapı tatil zaptı bulunmaktadır. Taşınmazın yapı denetim firmasının inşaat seviyesi yüzde 85 durumundayken fesih edildiği bilgisi alınmıştır. Ruhsat süresi dolan taşınmazın mevcut durumda inşai faaliyetlere devam etmesi için yeni bir yapı denetim firması ile anlaşması, isim değişikliği ruhsatı alması ve karara konu durumun düzeltmesi gerekmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.