COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Çankaya Güzeltepe Mahallesi'nde 3+1 Daire

Vakıftan 3 + 1 110m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 14145
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 110m2
Ada 5407
Parsel 14
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 47
Kat Sayısı 5
İskan Tarihi 15/10/1973
Ruhsat Tarihi 21/09/1973
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 7

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Güzeltepe Mahallesi, Abidin Daver Sokak, No:16, Daire:7 Çankaya/ANKARA

Açıklama

ÖzelliklerTaşınmaz; 2. Normal katta bina girişine göre sağ tarafta konumlu 7 nolu MESKEN nitelikti dairedir. Söz konusu daire, salon, 3 oda, mutfak, banyo, WC, giriş, hol ve balkon hacimleri olmak üzere brüt 110 m2 alanlıdır. Değerleme konusu taşınmazın salon ve oda hacimlerinde zeminler parke olup ıslak hacimlerde seramik döşelidir. Taşınmazın duvarları salon ve oda hacimlerinde plastik boyalı olup ıslak hacimlerde seramik kaplıdır. Taşınmazın tavanları tavan boyalı olup kapıları ahşap doğrama pencereleri PVC doğrmadır. Taşınmazın mutfak hacminde ahşap dolaplar ve mermer tezgah bulunmaktadır. Taşınmazın banyo ve mutfak hacimlerinde armatur ve vitrifiye tamdır. Taşınmazın genelinde tadilat ihtiyacı bulunmaktadır.

Ana gayrimenkul; konu taşınmazın bulunduğu bina BK + ZK + 3 NK olmak üzere 5 katlıdır. Binanın bodrum katında kazan dairesi, kapıcı dairesi ve 4 adet bağımsız bölüm eklentisi garaj, zemin katında ve normal katlarında 4’ er adet daire olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina girişi Abidin Daver sokak üzerinden binaya bakıldığında sol cepheden ve Bodrum kattan sağlanmıştır. Bina dış cephesi akriliktir. Bina dış kapısı demir üzeri camekan doğramadır. Bina girişinde zeminler mermer döşeli merdiven kovası plastik boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır.

Ulaşım:  Ankara ili, Çankaya İlçesi, Güzeltepe Mahallesi, Abidin Daver Sokak, No:16/7 posta adresinde konumludur. Değerleme konusu taşınmaza ulaşım bölgenin ana ulaşım arterlerinden biri olan Hoşdere ve Simon Bolivar Caddeleri üzerinden sağlanmaktadır. Simon Bolivar Caddesi üzerinden, taşınmazın bulunduğu Abidin Daver Sokağa girip ilerlerken Süleyman Nazif sokağın geçtikten sonra sağ tarafta 3. Sırada yer alan 16 numaralı binada konumludur. Taşınmazın konumlu olduğu bölge, gelişimini tamamlanmış, her türlü sosyal kültürel aktivitelerden istifadesi tam, ticaret ve hizmet sektörünün yaygın olduğu, mesken kullanımının da yoğun görüldüğü bir bölge olup Ankara şehir merkezinde tercih edilen mesken mıntıkalarından biridir. Önemli ulaşım güzergahlarına yakın mesafedeki taşınmazın ulaşılabilirliği ve erişilebilirliği oldukça yüksektir. Taşınmazın yakın çevresinde Atakule, Çankaya köşkü, Büyükelçilikler, Halide Edip Adıvar Ortaokulu mevcuttur. Bölgede genellikle üst-orta ve yüksek gelir grubuna hitap eden konutlar yer almaktadır. Bölgenin tamamlanmış altyapısı, reklamasyon imkânı, ulaşım kolaylıkları ve şehrin merkezinde yer alması bölgeyi cazibe merkezi haline getirmiş olup, Bölge, özel ve kamu kuruluşlarının yer aldığı bir konuma sahiptir.

Not:15.10.1973 tarihli yapı kullanım izin (iskan) ve 21.09.1973 tarihli Yapı ruhsatı bulunmaktadır.