COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Çankaya Güzeltepe Mahallesi'nde 3+1 Daire

Vakıftan 3 + 1 120m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 14145
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 120m2
Ada 5407
Parsel 14
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 47
Kat Sayısı 5
İskan Tarihi 15/10/1973
Ruhsat Tarihi 21/09/1973
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 7

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Güzeltepe Mahallesi, Abidin Daver Sokak, No:16, Daire:7 Çankaya/ANKARA

>

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, merkezi konumda olması, ulaşım imkanlarının iyi olması, ara katta yer alıyor olması avantajıdır.

Açıklama

ÖzelliklerTaşınmaz; 2. Normal katta bina girişine göre sağ tarafta konumlu 7 nolu MESKEN nitelikti dairedir. Söz konusu daire, salon, 3 oda, mutfak, banyo, WC, giriş, hol ve balkon hacimleri olmak üzere brüt 120 m2 (balkon dahil) alanlıdır. Değerleme konusu taşınmazın salon ve oda hacimlerinde zeminler parke olup ıslak hacimlerde seramik döşelidir. Taşınmazın duvarları salon ve oda hacimlerinde plastik boyalı olup ıslak hacimlerde seramik kaplıdır. Taşınmazın tavanları tavan boyalı olup kapıları ahşap doğrama pencereleri PVC doğrmadır. Taşınmazın mutfak hacminde ahşap dolaplar ve mermer tezgah bulunmaktadır. Taşınmazın banyo ve mutfak hacimlerinde armatur ve vitrifiye tamdır. Taşınmazın genelinde tadilat ihtiyacı bulunmaktadır.  Antre-hol, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Ana giriş kapısı ahşap, iç kapı doğramaları ahşap press ve pencere doğramaları pvc doğramadır. Salon zeminleri ahşap parke, odalarda zeminler laminat kaplama, duvarlar plastik boyalıdır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyo içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve küvetli kabin bulunmaktadır. Mutfakta laminat dolaplar ve mermerit tezgah mevcut olup, zemini ile tezgah üst kısmı seramik kaplama, duvarları plastik boyadır.  Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması zeminden ısıtmalı doğalgaz yakıtlı kombili kat kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmazın kapalı otoparkı vardır. Binada açık ve kapalı garaj vardır.

Ana gayrimenkul; konu taşınmazın bulunduğu bina BK + ZK + 3 NK olmak üzere 5 katlıdır. Binanın bodrum katında kazan dairesi, kapıcı dairesi ve 4 adet bağımsız bölüm eklentisi garaj, zemin katında ve normal katlarında 4’ er adet daire olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Girişi (-1.00) kat batı cepheden sağlanmaktadır. Binada kapalı otopark alanı mevcuttur. Projesine göre asansörü bulunmamakta olup sonradan eklendiği tespit edilmiştir. Binanın giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğrama, iç zeminleri giriş ve sahanlıklarda mozaik kaplamadır.

Ulaşım:  Ankara ili, Çankaya İlçesi, Güzeltepe Mahallesi, Abidin Daver Sokak, No:16/7 posta adresinde konumludur. Değerleme konusu taşınmaza ulaşım bölgenin ana ulaşım arterlerinden biri olan Hoşdere ve Simon Bolivar Caddeleri üzerinden sağlanmaktadır. Simon Bolivar Caddesi üzerinden, taşınmazın bulunduğu Abidin Daver Sokağa girip ilerlerken Süleyman Nazif sokağın geçtikten sonra sağ tarafta 3. Sırada yer alan 16 numaralı binada konumludur. Taşınmazın konumlu olduğu bölge, gelişimini tamamlanmış, her türlü sosyal kültürel aktivitelerden istifadesi tam, ticaret ve hizmet sektörünün yaygın olduğu, mesken kullanımının da yoğun görüldüğü bir bölge olup Ankara şehir merkezinde tercih edilen mesken mıntıkalarından biridir. Önemli ulaşım güzergahlarına yakın mesafedeki taşınmazın ulaşılabilirliği ve erişilebilirliği oldukça yüksektir. Taşınmazın yakın çevresinde Atakule, Çankaya köşkü, Büyükelçilikler, Halide Edip Adıvar Ortaokulu mevcuttur. Bölgede genellikle üst-orta ve yüksek gelir grubuna hitap eden konutlar yer almaktadır. Bölgenin tamamlanmış altyapısı, reklamasyon imkânı, ulaşım kolaylıkları ve şehrin merkezinde yer alması bölgeyi cazibe merkezi haline getirmiş olup, Bölge, özel ve kamu kuruluşlarının yer aldığı bir konuma sahiptir.

Not:15.10.1973 tarihli yapı kullanım izin (iskan) ve 21.09.1973 tarihli Yapı ruhsatı bulunmaktadır. Taşınmazın aidatı aylık 900 TL'dir. 2 nolu garaj taşınmaza aittir. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.