Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Ankara Çankaya Güvenevler Mahallesi'nde 4+1 Daire

Vakıftan 4 + 1 143m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
22769
Oda Sayısı:
4 + 1
Metre Kare:
143m2
Ada:
2698
Parsel:
7
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Merkezi
Bina Yaşı:
34
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
4
Kullanım Durumu:
Kiracı
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
3
Bağımsız Bölüm:
7

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Güvenevler Mahallesi, İç Sokak, Muhsin Elgen Apt., No: 7 D:7 Çankaya / ANKARA

Açıklama

Özellikler: Gayrimenkulün yer aldığı Muhsin Elgen Apartmanı; 634,00 m² alanlı, 2698 ada 7 parsel olarak kayıtlı olan arsa üzerine inşa edilmiş ARSA nitelikli yapıdır. Ana gayrimenkul üzerine; ayrık nizamda, 3/B yapı sınıfında, betonarme sistemde, bodrum + zemin + normal katlı ve 10 meskenli bina inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine istinaden bodrum katında sığınak, apartmana ait depo, kazan dairesi, kaloriferci yeri, su deposu ve hidrofor, zemin katında 2 adet mesken ve kapıcı dairesi, 1. normal kat ile 4. normal kat aralığındaki katlarının her birinde 2 şer adet mesken yer almakta olup bina girişi zemin katta ön cepheden (batıdan) verilmiştir. Vaziyet planında bina girişi verilmiş olup mahallindeki konumu ile uyuşmaktadır. Dış cephe kaplaması sıva üstü boya olan binanın girişi, zemini, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer, duvar ve tavanları sıva üstü boya, merdiven korkulukları demir doğrama, giriş kapısı alüminyum doğramadır. Asansörsüz ve açık otopark alanlı olan binanın çevre düzenlemesi yapılmış olup, bağımsız bölümlerin ısınma sistemi, doğalgaz yakıtlı merkezi kaloriferdir. Bina 34 yaşında (ruhsat tarihine göre) olup bakımlıdır. Ana gayrimenkuldeki meskenlerin tamamı mahallinde ofis amaçlı olarak kullanılmaktadır.

7 BB NOLU MESKEN; 10/100 arsa paylı, 7 nolu mesken; Onaylı mimari projesine istinaden 3. normal kata çıkıldığında merdivenlerin sol tarafında yer almakta olup bina girişine göre sağ ön cephede yer almaktadır. Bina içerisindeki konumu itibari ile doğu, batı ve güney cepheli olup, batıdan İç Sokağa, diğer cephelerden komşu binalara bakmaktadır. Onaylı mimari projesine istinaden brüt 143 m² kapalı alanlı olup antre, salon, 4 oda, mutfak, banyo, wc ve 3 balkon bölümlüdür. İç dekorasyonunda 2. sınıf malzeme kullanılmış olan 7 nolu meskenin salon ve odalarının kuru zemin kaplaması ahşap parke, duvar ve tavanları sıva üstü boya, ıslak zemin ve duvar kaplaması komple seramiktir. Mutfakta granit tezgah ve ahşap mutfak dolabı, banyoda Hilton lavabo, klozet ve küvet, wc de seramik lavabo ve tuvalet taşı mevcuttur. Taşınmaz, hali hazırda kiracı tarafından ofis olarak kullanılmaktadır.


Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.