Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Altındağ Karapürçek'de 3+1 76 m2 Natamam Daire

Bankadan 3 + 1 76m2

Özellikler

Tapu no 5541
Pafta 0
Ada 22685
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 1
Kat Sayısı 4
Natamam Evet
Bulunduğu Kat -2
Bağımsız Bölüm D 4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Karapürçek Mahallesi , 327.Cadde, No: 12 D / 4, ALTINDAĞ / ANKARA

Açıklama

Ulaşım: Gayrimenkulün içerisinde bulunduğu bina, Ankara’nın merkezine yaklaşık 12 km mesafe, şehir merkezinin kuzeydoğusunda yer alan Altındağ ilçesine bağlı Karapürçek Mahallesi, 327. Cadde üzerinde konumlu Site içerisindeki, 12 D dış kapı numaralı D Blok’tur. Bina konum olarak, 327. Cadde ile 272. Cadde kesişimin de yer alan parsel üzerinde konumlu olup, Yeşil Kuşak Caddesine 140 m, 339. Caddeye 480 m, Ankara Çevre Yoluna 1,1 km mesafede, bölgedeki yeşil alanlara ve eğitim kurumlarına yakın mesafededir. Taşınmazın içerisinde konumlu olduğu bölgede yapılaşma süreci devam etmekte olup buna bağlı olarak ulaşım ve altyapıda kısmi eksiklikler bulunmaktadır. Bölge genelindeki yeni yapılaşmalar bölgenin çehresini değiştirmiştir. Söz konusu taşınmaza ulaşım, 272.Cadde ve Yeşil Kuşak Caddesi üzerinde çalışan toplu ulaşım araçları ile sağlanabilmektedir. 


Özellikler: Taşınmaz, D Blok’ un 2.bodrum katında yer alan 4 bağımsız bölüm numaralı güney ve batı cepheli meskendir. Onaylı mimari projesine göre yaklaşık 76,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 antre, 1 banyo, 1 wc ve 1 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemelerde onaylı mimari projesinden farklı olarak hava boşluğu bölümün yaklaşık 0.5 m2 lik kısmının meskenin kullanım alanına dahil edildiği görülmüştür. Kullanım alanına dahil edilen bu alan küçük olduğundan değerlemede dikkate alınmamıştır. Meskenin girişinde ahşap kapı mevcut olup giriş ve koridor zeminleri seramik kaplı, duvarları alçı sıvalıdır. Salon ve odaların zeminleri şap beton kaplı olup duvarları alçı sıvalıdır. Mutfak zeminleri ve duvarları seramik kaplı olup dolapları ve tezgâhı bulunmamaktadır. Banyo zemini ve duvarları seramik kaplı olup, duşa kabin, klozet ve lavabosu bulunmamaktadır. WC zemini ve duvarları seramik kaplıdır. Wc bölümünde alaturka tuvalet bulunmakta olup lavabosu bulunmamaktadır. Meskende ısınma ve sıcak su ihtiyacı doğalgazlı kombili kalorifer sisteminden sağlanmakta olup kombi ve petekleri bulunmamaktadır. Mesken iç kapı ve kasaları mevcut değildir. Pencere doğramaları ahşap doğramadır ve ısı camlıdır. Meskende elektrik kablo tesisatı, anahtar ve armatürleri bulunmamaktadır. Lavabo, tekne ve musluk bataryaları bulunmaktadır. BİNA YAKLAŞIK % 75 İNŞAAT SEVİYELİDİR. 

Ana gayrimenkul, 5.033,00 m2 yüzölçümüne sahip 22685 ada 2 parsel üzerine kurulu olan, 3/B yapı sınıfında, ayrık nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında 5 adet blok ( A­B­C­D­E ) ve toplam 106 bağımsız bölüm olarak projelendirilmiş ancak yerinde 4 adet blok ( A­B­C­D ) ve toplam 83 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemelerde E Bloğun temeli atılmış olup inşasının devam etmediği görülmüştür. Değerlemeye konu olan gayrimenkulün bulunduğu D Blok, parselin batısında konumlu olup, 3/B yapı sınıfında, ayrık nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında, 3 bodrum + zemin + 3 normal kat olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Bina girişi 2.bodrum kat kotundan, site içerisinden ve doğu yönünden sağlanmaktadır. Yerinde yapılan incelemelere göre binanın bütün dış cepheleri normal dış cephe boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır. Binanın giriş ve koridor zeminleri şap beton kaplıdır. Merdiven zeminleri ve h:1,20 m seviyesine kadar olan duvarları mermer plak kaplı olup bu seviyenin üzeri duvarları plastik boyalıdır. Binaya ait 2 adet yolcu asansörü bulunmakta ancak yerinde yapılan incelemelerde makine dairesi ve kabin montajının yapılmadığı görülmüştür. Site içerisinde çevre düzenlemesi tamamlanmamış olup ana gayrimenkulde imalat eksiklikleri olduğu görülmüştür. BİNA YAKLAŞIK % 75 İNŞAAT SEVİYELİDİR. Onaylı mimari projesine göre binanın 3.bodrum katında; sığınak, apartmana ait depo ile teknik hacimler, 2.bodrum katında; bina girişi ile 4 adet mesken, 1.bodrum katında; 4 adet mesken, zemin katında; 4 adet mesken, 1. normal kat dahil geriye kalan tüm katlarda her katta 4’ er adet mesken olmak üzere binada toplam 24 adet mesken bulunmaktadır. Binanın 2.bodrum katında; 1, 2 ve 3 bağımsız bölüm numaralı meskenler ile değerlemeye konu 4 bağımsız bölüm numaralı mesken, 1.bodrum katında; 5, 6, 7 ve 8 bağımsız bölüm numaralı meskenler, zemin katında; 9, 10, 11 ve 12 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 1. normal katında; 13, 14, 15 ve 16 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 2. normal katında; 17, 18, 19 ve 20 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 3. normal katında; 21, 22, 23 ve 24 bağımsız bölüm numaralı meskenler bulunmaktadır.

Bölge sosyal donatı alanlarının varlığı, yeni yapılaşmaların yüksek oranda olması, daire fiyatlarının yapı kalitesine bağlı olarak alt ve orta gelir grubuna uygun olması, bölgede son dönemde inşa edilen yapıların günümüz mimarisine uygun ve modern görünümlü olması bölgeye olan ilgiyi arttırmaktadır.

Not: 24/06/2011 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.