Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Altındağ Doğantepe Mahallesinde 219 m2 Dubleks Daire

Bankadan 6 + 1 219m2

Özellikler

Tapu no 8555
Ada 23847
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 4
Kat Sayısı 8
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 16

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Doğantepe Mahallesi, Şehit Haco Osman Dugan Cad, No:23/16 Altındağ/Ankara

Açıklama

Ulaşım:  Doğantepe Mahallesi, Şehit Hacı Osman Dugan Caddesi, Gümüşler Apt. No:23/16 Altındağ/Ankara adresindedir. Adresin açık tarifi ise; Yıldız Caddesi ile Şehit Hacı Osman Dugan Caddesi kesişiminden kuzeydoğu istikametine Şehit Hacı Osman Dugan Caddesine girilir. Bu cadde üzerinde yaklaşık 400 metre ilerledikten sonra kuzey yönünde değerleme konusu taşınmazın bulunduğu ana taşınmaza ulaşılır. Ulaşım krokisi raporda verilmiştir. Taşınmazın yakınındaki Şehit Hacı Osman Dugan Caddesi ana arter niteliğinde olup ulaşım bu aks üzerinden sağlanmaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde benzer tarzda inşa edilmiş (zemin+3 katlı) betonarme binalar yer almaktadır. Altyapı ve belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Bölge itibariyle gelişimini tamamlamamış bir bölgedir.

Özellikler:  3. kat 16 bağımsız bölüm nolu "Konut"tur. Mahallinde ve mimari projesinde ise Çatı Aralı Konuttur. Mesken; bina girişine göre sağ ön ve sağ arka köşe tarafta yer almakta olup güneybatı­kuzeydoğu cephelidir. Mimari projesinde yaklaşık brüt 219m2 (teras hariç) kullanım alanlıdır. Taşınmazın 3. katı brüt 133 m2 alanlı olup; antre, salon, 2 oda, mutfak, wc, banyo, duş, 2 balkon bölümlerinden, çatı arası katı brüt 86m2 (teras hariç) alanlı olup hol, 3 oda, banyo, wc ve teras(51m2) oluşmaktadır. Mahallinde yapılan incelemede mimari projesinden farklı olarak çatı arası katında teras bölümünün yaklaşık 9 m2'lik kısmına oda bölümü yapılmıştır. Bu ilave alanın ruhsatlandırılması mümkün olmamasından dolayı değerlemede dikkate alınmamıştır. Bu ilave alan ile birlikte taşınmaz brüt 228m2(teras hariç)+42m2 teras alanlıdır. İç mekan özelliği olarak; antre zemini seramik kaplama, salon ve odaların zemini laminat parke kaplama, duvar alçı sıva üzerine boyalıdır. Tüm tavanlar boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplı olup mutfakta alt­üst hazır imalat dolabı ve mermer tezgahı bulunmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri ve duvarları seramik kaplıdır. Meskenin dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Isıtma doğalgaz yakıtlı kombili sistem ile sağlanacak olup kombi ve radyatörleri natamamdır.

Ana taşınmaz arsa ve üzerinde yer alan betonarme binadan ibarettir. Ana taşınmazı oluşturan bu iki temel etmenin taşınmazın toplam değerine etki eden özgün vasıf ve unsurları aşağıda sırasıyla verilmiştir. Arsa Bölümü: 1.244,20 m2 alanlı olup, geometrik olarak belirgin bir şekli olmayıp, çok kesitli yamuk formda, topoğrafik olarak eğimli bir yapıdadır. Güneybatıdan Şehit Hacı Osman Dugan Caddesine cephesi bulunmaktadır. Arsa bölümünün değerine tesir eden imar özellikleri raporun “İmar Durumu” bölümünde; çevre özellikleri ise raporun “Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri“ bölümünde verilmiştir. Bina Bölümü: Parsel üzerinde 4 bodrum+zemin+3 normal kat+çatı arası kattan oluşan betonarme bina yer almaktadır. Şehit Hacı Osman Dugan Caddesinden binaya bakıldığında; bina girişi ön cephede bulunmakta olup ana yapının güneybatı cephesinden ve zemin kattan sağlanmaktadır. Ana taşınmazın 4. bodrum katında; otopark, 3. bodrum katında; kazan dairesi, su deposu, hid.+jen. odası, su sayaç yeri, apartmana ait depo, kapıcı dairesi, 1 bb nolu mesken, 2. bodrum katında; sığınak, 4 bb nolu meskene ait depo, 2, 3, 4 bb nolu meskenler, 1. bodrum katında; 20 bb nolu dükkan, 5, 6, 7 bb nolu meskenler, zemin katında; 21, 22, 23, 24, 25 bb nolu dükkanlar, bina girişi, 1. normal katında; 8, 9, 10, 11 bb nolu meskenler, 2. normal katında; 12, 13, 14, 15 bb nolu meskenler, 3. normal katında; 16, 17, 18, 19 bb nolu çatı aralı meskenler olmak üzere ana taşınmazda toplam 25 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Değerlemesi yapılan taşınmaz 3. kat 16 bb nolu çatı aralı meskendir. Binanın dış cephesi, akrilik dış cephe boyası ve kompozit kaplama, giriş kapısı demir, rüzgarlık kapısı ahşap doğrama, giriş holü, kat holleri zemini ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları ve tavanları ise boyalıdır. Merdiven korkulukları paslanmaz çelik doğramadır.

Not: 04/04/2012 tarihli Yapı Ruhsatı Bulunmaktadır.