0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Adana Seyhan Bey Mahallesi'nde Hisseli Arazi (442)

Bankadan 583m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
19176
Metre Kare:
583m2
Ada:
840
Parsel:
31
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
583/17887
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Bey mah. Barbaros Cad. 840 Ada 31 Parsel Seyhan/Adana

Açıklama

Özellikler: Söz konusu taşınmaz 17887 m2 yüzölçümlü `Tarla ve Ahşap Dükkan` vasıflı 840 ada 31 parselde 104 kişi müşterek malik olup taşınmaz üzerinde yaklaşık 120 adet bir-üç katlı kısmen bitişik kısmen ayrık nizamda yapı bulunmaktadır. Satışa konu hissenin oranı parselin 583/17887'dir. Hisseye düşen oran 583 m2'dir. Hangi gayrimenkulün malike ait olduğunu konum olarak belli değildir. Bu yüzden satış arsa payı üzerinden yapılmaktadır.  Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.  

Söz konusu taşınmaz, Adana İli, Seyhan İlçesi, Mıdık Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 840 ada 31 parselde `Tarla ve Ahşap Dükkan` vasıflı mülktür. Taşınmaz ve doğu tarafında bulunan bölge imarsız ham parsel olup ruhsatsız ve imarsız illegal yapılarla 2-3 katlı çarpık bir yapılaşma içerisindedir. Taşınmaz ve doğu tarafında bulunan parseller imarsız, DOP kesintisi yapılmamış ham kadastro parselleridir. Ancak 104 adet hissedarın bulunduğu söz konusu parselin tamamı yapılaşmış olup, hiçbir plan projeye bağlı olmadan fiilen parsellenmiş bölümlere müşterek malik olan kişilerin ruhsatsız olarak bitişik ve ayrık nizamda yaptığı 1-3 katlı konutlardan oluşmaktadır. Konu taşınmaza 104 kişi müşterek malik olup taşınmaz üzerinde yaklaşık 120 adet bir-üç katlı kısmen bitişik kısmen ayrık nizamda yapı bulunmaktadır.

Ulaşım: Taşınmaza Metro Güzergahı Bulvarı ile Saydam Caddesi kesişiminden Saydam Caddesi üzerinde 900 metre ilerlendiğinde caddenin sonunda Şehit Teğmen Kemal Yüzgeç Cad. ve Şıh Cemil Cad. ile üç yol kesişiminden sonra sol tarafta konumlu olarak ulaşılır. Düzgün kenarlı üçgen şeklindeki parselin batısında bulunan Şehit Asteğmen Kemal Yüzgeç Caddesine ~285 metre cephesi bulunmaktadır. 

Not: Müşterek malikler tarafından inşaa edilen evlerin hiç bir ruhsat, proje, yapı kayıt belgesi gibi resmi belgesi bulunmadığından hangi evin hangi malike ait olduğunu konum olarak belli değildir.  Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.  Ayrıca parselin bulunduğu bölge Seyhan Belediye Meclisinin 12.01.2017 tarih-104 sayılı, Adana B.Ş.Belediyesinin 09.02.2017 tarih, 37 sayılı onayı ile Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı ilan edilmiştir. Gerekli incelemeleri yaparak, hisseli gayrimenkullerin hukuki risklerinin bilinerek ve kabul edilerek  teklif verilmesi önerilir. 

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.