COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Adana Ceyhan Büyükkırım Mahallesinde 2+1 99 m2 Daire

Bankadan 2 + 1 99m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12257
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 99m2
Ada 724
Parsel 15
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 42
Kat Sayısı 1
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Büyük Kırım Mahallesi, Arif Yaltır Caddesi, No:63 Zemin Kat D:4 Ceyhan / ADANA

Uzman Görüşü

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Teklif vermeyi düşündüğünüz bu gayrimenkulün devir süreci net olmamakla birlikte, Temmuz sonundan önce yapılması ön görülmemektedir. Kredi kullanacak olan üyelerimizin kredi ön onayını aldıktan sonra sistem üzerinden teklif vermeleri gerekmektedir. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı bankaya ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir. 

Açıklama

Yüce Kök Caddesi ile Yaltır Caddesinin kesiştiği kavşaktan itibaren Yaltır Caddesi üzerinde güney istikametinde yaklaşık 125 m. İleride, batı ve kuzey cepheli, adet salon, 2 adet oda, 1 adet mutfak, 1 adet banyo, Brüt 82.00 m2 BAHÇE KAT DAİRE
Özellikler:
4 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz mimari projesine göre parselin doğu sınırında bulunan ana yapının zemin katını teşkil etmekte,

doğu ve batı olmak üzere 2 cephelidir. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre ~99 m² planlanmış olup salon, 2 oda, banyo, wc ve mutfak hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın güneydoğu bitişiğinde odunluk ve wc hacmi bulunmakta olup bu bölüme mesken içerisinden girişi yoktur. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir.
Parsel alanı üzerindeki ana yapılar bitişik nizam 3/A yapı sınıfında betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 1 
normal katlı olmak üzere 2 ayrı kütle halinde projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine göre parselin batı sınırına yakın konumda inşa edilmiş kütlenin zemin katında 1 ve 2 bağımsız bölüm numaralı dükkanlar, normal katında 3 bağımsız bölüm numaralı mesken bulunmakta olup parselin doğu sınırına inşa edilmiş kütlenin zemin katında 4 bağımsız bölüm numaralı mesken ve normal katında 5 bağımsız bölüm numaralı mesken mevcuttur. Parsel üzerinde inşa edilmiş ana yapılar dahilinde toplam 5 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 4 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz parselin doğu sınırına inşa edilmiş kütlede bulunmaktadır. Ana yapıda onaylı mimari projesine göre ve yerinde yapılan incelemelere göre girişler bağımsız bölümlerde müstakil
olarak uygulanmıştır. Ana yapıda asansör bulunmamaktadır. Yerinde çıplak gözle yapılan incelemelerde depremle ilgili bir hasar görülememiştir. 
Ulaşım: Adana İli Ceyhan İlçesi Büyükkırım Mahallesi dahilinde bulunan Adnan Menderes Bulvarı ile Uğur Mumcu Bulvarının kesiştiği kavşaktan kuzey yönde Ofis sokak üzerinde yaklaşık 650 metre ilerlendiğinde sokağın sağında (doğu) bulunan 724 ada 15 parsel üzerindeki 63 kapı numaralı bina  taşınmazın bulunduğu binadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede 2-­3 katlı müstakil binalar ile 5-6 katlı apartmanlar mevcuttur. Ara sokakların dar ve kullanışsız olduğu semtte, birçok çıkmaz sokak bulunmaktadır. Çarşı merkezine yakın konumda olan taşınmazın kuzeyinde yeni Adliye Binası, eski Adliye Binası, Ceyhan Tapu Müdürlüğü ve birçok banka şubesi mevcuttur.
Not: 01.02.1978 tarihli iskanı bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.