COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Adana Ceyhan Belediye Evleri Mahallesinde Müstakil Bina

Bankadan 2 + 1 180m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12279
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 180m2
Ada 870
Parsel 6
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 25
Kat Sayısı 2
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm A Blok 1,2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

BELEDİYEEVLERİ MAHALLESİ 513 SOKAK NO:7 A BLOK KAT:ZEMİN,1 DAİRE:1 ve DAİRE:2 CEYHAN/ADANA

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşımı kolay merkezi konumda, kuzey-güney-batı cepheli 2 adet Daire
Ulaşım:
Taşınmazlar Adana ili, Ceyhan İlçesi, Belediye Evleri Mahallesi sınırlarındadır. Gayrimenkuller, bölgenin ana arterlerinden olan İnönü Bulvarı ile Orhan Kemal Bulvarının kesiştiği noktadan batı istikamete Orhan Kemal Bulvarına dönülerek, 650 m ileriden Kuzey istikamete Nogaylar sokağa dönülerek sokağın bitiminden sola akabinde sağa dönülerek yaklaşık 90 m ileride sol tarafta konumlu taşınmazlardır. Taşınmazların bulunduğu Belediye evleri mahallesi genel itibariyle 1-3 katlı müstakil yapıların çoğunlukta olduğu bir bölge olup ana cadde üzerindeki yapıların alt katlarının kısmen işyeri kısmen ise çevresi kapalı müstakil mesken olarak tercih edildiği bir bölgedir. Bölge gelişimi ve yapılaşması tamamlanmış olduğu gözlemlenmiştir. Bölgenin alt yapı sorunu bulunmamaktadır. Taşınmazlara ulaşım sorunu bulunmamakta olup, toplu taşıma ve özel araç ile kolaylıkla sağlanmaktadır.
Özellikler: Taşınmazlardan A blok 1 nolu BB, binanın zemin katında yer 
almakta olup, 513 sokak üzerinden binaya bakıldığında binanın zemin katında tek daire olarak konumludur. 1 nolu BB; Tasdikli mimari projesi ve yerinde alınan ölçülere göre 85,00m² alanlı, antre, Salon, 2 oda, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz üç cepheli olup cepheleri kapalı ve kısıtlıdır.
Taşınmazlardan A blok 2 nolu BB binanın 1. katında yer almakta olup katta tek daire olarak konumludur. 2 nolu BB; Tasdikli mimari projesine göre 90,00 m2 alanlı, antre, Salon, 2 oda, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mevcut durumda yapılan ölçümde mimari projesinden farklı olarak balkon hacminde 5 m2 büyüme yapılmış olduğu ve toplamda 95 m2 alanlı olduğu görülmüştür. Taşınmaz üç cepheli olup cepheleri kapalı ve kısıtlıdır.

A Blok 1 nolu ve A Blok 2 nolu bağımsız bölümlere ait 2 adet tapu satılıktır. Taşınmazların genel anlamda tamamen bakımsız olduğu ve çok ciddi tadilata ihtiyaç duyulduğu görülmüştür.
Taşınmazların bulunduğu ana gayrimenkul 402 m² alanlı, 870 ada 6 parsel üzerinde bitişik nizamda iki blok (A ve B) yapı olarak; yol kotu altı katı 0, yol üstü katı 2 kat olmak üzere toplam 2 katlı betonarme yapı olarak inşa edilmiştir. Taşınmaz, bina parselin batısında bulunan A blokta yer almakta olup A blok Zemin ve 1 normal kattan oluşmaktadır. Binanın Zemin katında; Bina girişinde 1 adet mesken ve 1. normal katında ise 1 adet mesken olmak üzere A blokta toplam 2 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Vaziyet planında bina girişi gösterilmiş olup parselin batısında bulunan A blok güney cepheden sağlanan bina girişinin mahallinde onaylı mimari projesi ile uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mozaik karo kaplama, giriş bölümünde duvarlar ise boyalıdır. Binada Asansör bulunmamaktadır. Binanın dış cephesi boyasızdır. Ana bina giriş kapısının sökülmüş olduğu, tamamen bakımsız ve çok ciddi tadilata ihtiyaç duyulduğu ve bölgeden alınan bilgiye göre ise evsizlerin kaldığı bir bina olarak kullanılmaktadır. Binada ısınma sistemi ve diğer tefrişatların tamamının harap edildiği ve binanın kullanılamayacak derecede ciddi masraflarının olduğu gözlemlenmiştir.
Not: 07/09/1995 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.