Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Üsküdar Salacak'ta Hisseli Ahşap Köşk Ve Arsası

Vakıftan 21m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
23398
Metre Kare:
21m2
Ada:
347
Parsel:
2
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
1/64
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
70
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Salacak Mahallesi, İhsaniye İskele Sokak, No: 3/1, 3/2, İhsaniye İskele Mevkii Üsküdar/İstanbul

Açıklama

Özellikler:  Taşınmaz, İstanbul ili, Üsküdar ilçesi, Salacak Mahallesi sınırları içerisinde İhsaniye Sokak, 3/1-3/2 kapı numaralı posta adresinde konumlanmaktadır. 1.384,40 m2 yüz ölçümlü 347 ada 2 parsel üzerinde, oldukça eski (tahminen 70-80 yıllık), ruhsatsız, bakımsız kısmen yıkık, bodrum+zemin+1 normal kattan oluşan korunması gerekli 2.Grup taşınmaz kültür varlığı statüsünde ahşap yapı bulunmaktadır. Taşınmazın yer görme incelemeleri müşteri isteği doğrultusunda dışarıdan yapılmış olup, iç hacimlerle ilgili inceleme yapılamamıştır. Üsküdar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü arşivinde yapılan incelemelerde dosyası içerisinde herhangi bir yapı ruhsatı, mimari proje veya restorasyon projesine rastlanılmamıştır. 

Tapu kayıtlarında “Bahçeli Ahşap Ev ve Kagir Kulube” şeklinde cins tashihi yapılmış yapının mahallinde kulübe yapısı görülmemiş, bodrum+zemin+1normal katlı yıkık durumda ahşap yapı görülmüştür. Üsküdar Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde yapılan incelemelerde parsel üzerindeki ahşap yapının ve kulübenin kadastral paftasına işli olduğunu, ahşap yapının taban oturumunun yaklaşık 304 m², kulübenin ise 24 m² olduğu bilgisi alınmıştır. Parsel üzerinde kadastral paftasına işli yapıların toplam taban alanı 328 m² kullanım alanını kapsamaktadır. Üsküdar Belediyesi imar durum bürosunda edinilen şifahi bilgilere göre parsel üzerinde yeni uygulama yapılması durumunda ahşap yapı ve yıkıldığı tespit edilmesi durumunda kulübenin kültür varlıklarını koruma kurulu onayı ile yapının aynı şekilde restorasyonun yapılabileceği, ayrıca parselin kuzeyinde H:6,50 m yüksekliğinde taban oturumu yaklaşık 100 m² alanlı villa tarzı yapı yapılabileceği bilgisi alınmıştır. 

Not: Taşınmaz 1/64'u hisseli olup hisseye düşen 21,63 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

KDV dahil %2,5 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. 

Not : Restore Edilerek Aynen Korunacak Yapılar alanında kalmaktadır. 347 ada 2 parsel üzerindeki yapı tescilli yapı olduğundan, İstanbul 6 No.lu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararıyla uygulama yapılacaktır. Yetkili memurdan edinilen bilgiye göre parselin yola/parka terki bulunmamaktadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.