0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Üsküdar Doğancılar Caddesi'nde 82 m2 Hisseli Daire

Şirketten 2 + 1 82m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18747
Oda Sayısı:
2 + 1
Metre Kare:
82m2
Ada:
400
Parsel:
103
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
1/2
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
38
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
İskan Tarihi:
12.12.1984
Ruhsat Tarihi:
12.12.1984
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
1
Bağımsız Bölüm:
3

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Aziz Mahmut Hüdai Mahallesi, Doğancılar Caddesi, Kardeşler Apartmanı, No:83, K:1, D:3 Üsküdar/İstanbul

Uzman Görüşü

 Taşınmazın yakın çevresinde; Şair Nebi Kültür Merkezi, İmrahor Camii, Şemsipaşa İlkokulu, Abdulvahap Yıldırım Parkı, Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ayazma Parkı, Silahtar Mustafa Ağa Çeşmesi yer alması, toplu taşıma ile ulaşım imkanlarının gelişmiş olması ve cadde üzerinde konumlu olması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: 3 bağımsız bölüm numaralı daire zemin kattan girilen binada 1. normal katta, katta tek dairedir. Taşınmaz onaylı rölöve projesine göre salon, yatak odası, oda, mutfak, banyo, hol ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup 82 m2 alanlıdır. Dairenin 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. 

Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 136,50 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine betonarme karkas sistemle blok nizamda bodrum + zemin + 2 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 4 kat + çatı katı olarak planlanmış ve inşa edilmiştir. Onaylı projesine göre bodrum katta; depo ve sığınak, zemin katta; ana gayrimenkul girişi, 1 adet daire ve 1 adet dükkan, normal katlarda ve çatı katında 1’er adet daire olmak üzere ana gayrimenkulde toplam 5 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Binaya, Doğancılar Caddesi yönü ön cephe kabul edilerek, ön cepheden, zemin kat seviyesinden yol kotundan girilir. Bina giriş kapısı demir kapıdır. Ana taşınmazda asansör bulunmamaktadır. Bina dış cepheleri püskürtme sıvalı olup doğalgaz tesisatı mevcuttur.

Taşınmazın konumlu olduğu Kardeşler Apartmanı sol kolda 83 kapı numarasıyla yer alır. Hakimiyeti Milliye Caddesi Üsküdar’ın ana akslarından olup yapılaşmanın ve ticaretin yoğun olduğu caddesidir. Bölge Üsküdar merkezinde yer almakta ve ticari faaliyet yoğundur. Bölge her türlü alt yapı hizmetlerinden tam olarak yararlanır durumda olup ulaşım imkanları iyidir. Gayrimenkulün yakın çevresinde; Şair Nebi Kültür Merkezi, İmrahor Camii, Şemsipaşa İlkokulu, Abdulvahap Yıldırım Parkı, Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ayazma Parkı, Silahtar Mustafa Ağa Çeşmesi yer almaktadır.

Not: İSTANBUL ANADOLU 18. SULH HUKUK MAHKEMESİ' nin 06.09.2018 tarih 2018/715 ESAS sayılı Mahkeme Müzekkeresi yazısı ile İzale-i Şuyu davası açılmıştır. Bu şerh satışa engel teşkil etmeyen sadece dava olduğunu belirtmek için mahkeme tarafından konulmuş olan şerhlerdir. Alacak olan kişi tapu devrinden sonra ilgili mahkemeye gidip davaya devam etmeyeceğine daire dilekçe verdiği zaman bu şerh kalkar. aşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. 12.12.1984 tarihli yapı ruhsatı ve iskan belgesi bulunmaktadır.

Dairenin 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.