Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Üsküdar Doğancılar Caddesi'nde 82 m2 Hisseli Daire

Şirketten 2 + 1 82m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18747
Oda Sayısı:
2 + 1
Metre Kare:
82m2
Ada:
400
Parsel:
103
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
1/2
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
38
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
İskan Tarihi:
12.12.1984
Ruhsat Tarihi:
12.12.1984
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
1
Bağımsız Bölüm:
3

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Aziz Mahmut Hüdai Mahallesi, Doğancılar Caddesi, Kardeşler Apartmanı, No:83, K:1, D:3 Üsküdar/İstanbul

Uzman Görüşü

 Taşınmazın yakın çevresinde; Şair Nebi Kültür Merkezi, İmrahor Camii, Şemsipaşa İlkokulu, Abdulvahap Yıldırım Parkı, Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ayazma Parkı, Silahtar Mustafa Ağa Çeşmesi yer alması, toplu taşıma ile ulaşım imkanlarının gelişmiş olması ve cadde üzerinde konumlu olması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: 3 bağımsız bölüm numaralı daire zemin kattan girilen binada 1. normal katta, katta tek dairedir. Taşınmaz onaylı rölöve projesine göre salon, yatak odası, oda, mutfak, banyo, hol ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup 82 m2 alanlıdır. Dairenin 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. 

Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 136,50 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine betonarme karkas sistemle blok nizamda bodrum + zemin + 2 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 4 kat + çatı katı olarak planlanmış ve inşa edilmiştir. Onaylı projesine göre bodrum katta; depo ve sığınak, zemin katta; ana gayrimenkul girişi, 1 adet daire ve 1 adet dükkan, normal katlarda ve çatı katında 1’er adet daire olmak üzere ana gayrimenkulde toplam 5 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Binaya, Doğancılar Caddesi yönü ön cephe kabul edilerek, ön cepheden, zemin kat seviyesinden yol kotundan girilir. Bina giriş kapısı demir kapıdır. Ana taşınmazda asansör bulunmamaktadır. Bina dış cepheleri püskürtme sıvalı olup doğalgaz tesisatı mevcuttur.

Taşınmazın konumlu olduğu Kardeşler Apartmanı sol kolda 83 kapı numarasıyla yer alır. Hakimiyeti Milliye Caddesi Üsküdar’ın ana akslarından olup yapılaşmanın ve ticaretin yoğun olduğu caddesidir. Bölge Üsküdar merkezinde yer almakta ve ticari faaliyet yoğundur. Bölge her türlü alt yapı hizmetlerinden tam olarak yararlanır durumda olup ulaşım imkanları iyidir. Gayrimenkulün yakın çevresinde; Şair Nebi Kültür Merkezi, İmrahor Camii, Şemsipaşa İlkokulu, Abdulvahap Yıldırım Parkı, Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ayazma Parkı, Silahtar Mustafa Ağa Çeşmesi yer almaktadır.

Not: İSTANBUL ANADOLU 18. SULH HUKUK MAHKEMESİ' nin 06.09.2018 tarih 2018/715 ESAS sayılı Mahkeme Müzekkeresi yazısı ile İzale-i Şuyu davası açılmıştır. Bu şerh satışa engel teşkil etmeyen sadece dava olduğunu belirtmek için mahkeme tarafından konulmuş olan şerhlerdir. Alacak olan kişi tapu devrinden sonra ilgili mahkemeye gidip davaya devam etmeyeceğine daire dilekçe verdiği zaman bu şerh kalkar. aşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. 12.12.1984 tarihli yapı ruhsatı ve iskan belgesi bulunmaktadır.

Dairenin 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.