Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Trabzon Çarşıbaşı Büyükdere Mahallesinde 683 m2 Konut İmarlı Arsa

Bankadan 683m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
17096
Metre Kare:
683m2
Ada:
259
Parsel:
11
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
TAKS:
-
Emsal:
1.8

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Büyükdere Mahallesi, Büyükdere Caddesi, 259 ada 11 parsel ÇARŞIBAŞI / TRABZON

Uzman Görüşü

Büyükdere Caddesine yaklaşık 35 m cephesi bulunmakta, 683.52m2 MANZARALI VE İMARLI ARSA olması sebebiyle avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: 259 Ada / 11 Parsel Numaralı Tarla: 683,52 m2 yüzölçümlü olup geometrik olarak üçgene benzer yapıda ve topoğrafik olarak çok eğimli arazi yapısına sahiptir. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz kuzey yönünden Büyükdere Caddesine, doğu yönünden 259 ada 12 parsele, batı ve güney yönlerinden ise henüz açılmamış imar yollarına komşudur. Taşınmazın kuzey yöndeki Büyükdere Caddesine yaklaşık 35 m cephesi ve en derin noktasına 38 m derinliği bulunmaktadır. Parsel fındık bahçesi olarak kullanılmaktadır. Tapu vasfı TARLA olup, imarlı arsa olarak değerlendirilebilir. Parselin kısıtlı doğa ve deniz manzarası mevcuttur.

Taşınmazın bulunduğu bölge, yer yer fındık bahçeleri veya boş arsalar, batıya doğru 4­8 katlı konut amaçlı kullanılan yapılardan oluşmaktadır. Söz konusu gayrimenkulün yakın çevresinde Çarşıbaşı Stadı, Çarşıbaşı Müftülüğü Merkez Kuran Kursu, Çarşıbaşı Anadolu Lisesi vb. sosyal donatılar bulunmaktadır. Taşınmaz Trabzon Giresun yoluna kuşbakışı yaklaşık 450 m, Çarşıbaşı ilçe merkezine yaklaşık 1 km mesafededir. 

Not: Çarşıbaşı Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan şifahi bilgilere göre taşınmaz  1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında `Konut Alanı` olarak belirlenen bölgede kaldığı `Blok Nizam` 6 Kat `E: 1,80` şeklinde yapılaşma şartlarına sahip olduğu öğrenilmiştir. Ayrıca parselin yaklaşık 250,52 m² yola terkinin bulunduğu ve kalan net alanının yaklaşık 433 m² olduğu ifade edilmiştir. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

TEDAŞ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ LEHİNE İRTİFAK HAKKI vardır. Taşınmazın tapu vasfı mevcutta TARLA'dır. Kullanım amacı imarlı arsadır.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.