COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Sivas Merkez Altuntabak Mahallesi'nde Konut İmarlı Hisseli Arsa

Vakıftan 27m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 15446
Metre Kare 27m2
Ada 1858
Parsel 7
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

1858 ada 7 parsel Altuntabak Mahallesi, Merkez/SİVAS

Açıklama

Özellikler: 1858 Ada 7 Parsel nolu taşınmaz 1.449,00 m2 yüz ölçümlü " ARSA" vasıflıdır. Dikdörtgen benzeri geometrik forma sahip parsel düz bir topografik yapıya sahiptir. Taşınmazın batısında bulunan 63- 52. Sokağa ~ 41 m cephesi ve ~ 33 m derinliği bulunmaktadır. Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevresinde herhangi bir duvar, tel örgü ve çit bulunmamaktadır. Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevresinde herhangi bir duvar, tel örgü ve çit bulunmamaktadır. Taşınmaz 91/4800 hisse paylıdır. Taşınmazın yüzölçümü 27,47 m2'ye tekabül eder.

Ulaşım: Sivas İli, Merkez İlçesi, Altuntabak Mahallesi, Tuzlugöl Mevkii sınırları içerisinde 1858 ada 7 parselde konumludur. Taşınmazın bulunduğu bölge il merkezine 15 dakika mesafede konumludur. Tuzlugöl Mahallesi genellikle orta ve düşük gelir grubunun yaşamayı tercih ettiği bir bölgedir. Yakın çevresi konut kullanım fonksiyonlu gelişmiş olup bölgenin son yıllardaki yeni yapılaşma oranı yüksektir. Bölge yapılaşma karakteristiğini 4-5 katlı apartman tipi yapılar, tek katlı müstakil konutlar ve çok sayıda boş imar parselleri oluşturmaktadır. Orta gelir grubunun talep gösterdiği bölgede Abdurrahim Reyhan Cami, Ensar Cami ve Tuzlugöl Mahallesi Muhtarı bulunmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) altyapısı çalışmaları devam etmektedir.

Not: Sivas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan bilgiye göre  taşınmazın bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli imar planına göre Konut Alanında yer almakta olup Ayrık Nizam 5 kat, taks:0,32 kaks:1,60 Hmax:15,50 m Çekme mesafeleri: ön bahçe 5 m, yan bahçe 3,5 m, arka bahçe h/2 m yapılaşma şartına sahiptir. Parselin yola ~55 m2 terki bulunmakta olup herhangi bir kısıtlaması bulunmamaktadır. Taşınmazın 41 toplam 41 adet hissesi vardır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.