0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Siirt Merkez Kooperatif Mahallesi'nde 167 m2 Dükkan

Bankadan 167m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
18230
Metre Kare:
167m2
Ada:
455
Parsel:
140
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
4
Isıtma Sistemi:
Yok
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
6
İskan Tarihi:
12/12/2018
Ruhsat Tarihi:
12/05/2017
Bağımsız Bölüm:
B Blok -20
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

KOOPERATİF MAHALLESİ, 1748. SOKAK, NO:10A MERKEZ/SİİRT

Uzman Görüşü

Siirt Polis Meslek Yüksekokulu, Halide Kutlualp Ortaokulu, Devlet Hastanesi, Hayrettin Özgen Parkı ve Atarük Anadolu Lisesi'ne yakın konumda, iskan belgesinin olması avantaj, Brüt 167.00 m2 DÜZ GİRİŞ DÜKKAN, olması sebebiyle avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz B Blok zemin kat 20 bağımsız bölüm dükkandır. Blok girişine göre sağ cephede konumludur. Taşınmaz kuzeydoğu (1748. Sokak) cephelidir. Onaylı mimari projesine göre zemin kat 167 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın vitrin cephesi yaklaşık 7,40 metredir. Taşınmaz 1748. Sokak cephesinden yaklaşık 50 cm üst kottadır. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Ana taşınmaz arsa ve üzerinde yer alan betonarme binadan ibarettir. Ana taşınmazı oluşturan bu iki temel etmenin taşınmazın toplam değerine etki eden özgün vasıf ve unsurları aşağıda sırasıyla verilmiştir. Arsa Bölümü: 1558,61 m2 alanlı olup, geometrik olarak yamuk şeklinde, topoğrafik olarak düz bir yapıdadır. Kuzeydoğusu ve güneybatısında imar yolu, diğer cephede ise komşu parsel bulunmaktadır. Bina Bölümü: Parsel üzerinde A ve B Bloktan oluşan bodrum+zemin+6 normal katlı betonarme bina yer almaktadır. B Blok parselin kuzeydoğu cephesinde konumludur.Mimari projesine gore B Blokta; bodrum katında; su deposu, otopark, kazan dairesi, sığınak, zemin katında; 19,20 bb nolu dükkanlar, blok girişi, 1.normal katında; 1,2,3 bb nolu meskenler, 2.normal katında; 4,5,6 bb nolu meskenler; 3.normal katında; 7,8,9 bb nolu meskenler, 4.normal katında; 10,11,12 bb nolu meskenler, 5.normal katında; 13,14,15 bb nolu meskenler, 6.normal katında; 16,17,18 bb nolu meskenler olmak üzere B Blokta toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Değerlemesi yapılan taşınmaz B Blok Zemin Kat 20 bb nolu Dükkandır. Binanın giriş kapısı demir doğramadan imal edilmiştir. Bina içi zeminler mermer kaplama olup duvar kısımları plastik boyalıdır. Onaylı mimari projesine göre B Blokta 1 adet asansör bulunmaktadır. Merdiven korkulukları alimunyüm doğramadadır. Binanın cephesi dış cephe kaplama ve dış cephe boyalıdır. Yapı 4/A sınıfı grubunda yer almaktır. Ana taşınmazda asansör ve otopark bulunmaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz; Siirt ili, Merkez İlçesi, Kooperatif Mahallesi, 1748. Sokak, No:10A posta adresinde bulunan dükkan nitelikli taşınmazdır. Taşınmaza; Cumhuriyet meydanından hareket eden toplu taşıma araçlarının güzergâhı olan Nihat Aykut Caddesi önünde inilip 1748. Sokağa doğru yaklaşık 50 metre yürümek suretiyle sol koldan kolaylıkla ulaşılır. Gayrimenkulün bulunduğu mevkii Siirt’in konut açısından tercih edilen bölgesi konumundadır. Sosyal donatı alanları tamamlanmış durumdadır. Yeri ve konumu itibariyle toplu taşıma araçları ile ulaşım imkânı çok rahattır. Gayrimenkulün yakın çevresinde, Siirt Polis Meslek Yüksekokulu, Halide Kutlualp Ortaokulu, Siirt Devlet Hastanesi, Hayrettin Özgen Parkı, Elit Düğün Salonu, Peri Masalı Düğün ve Konferans Salonu, Siirt Atatürk Anadolu Lisesi ve değişik dallarda hizmet veren işyerleri mevcuttur. Taşınmaz Siirt Belediyesi sınırları dahilinde olup tamamlanmış alt yapıya sahiptir. Taşınmazın çevresinde konut ve işyeri amaçlı kullanılan 7­8 katlı yapılar bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge, insan ve ticari sirkülasyonun orta yoğunlukta ve imarlı yapılaşmanın mevcut olduğu bir yerleşim bölgesidir. Günlük ihtiyaçlar yakın çevrede yer alan işletmelerce sağlanmaktadır.

Not: 12/05/2017 tarihli yapı ruhsatı, 12/12/2018 tarihli isim değişikliği ruhsatı ve 18/02/2019 tarihli yapı kullanım izin belgesi (İskanı) bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.