0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Şanlıurfa Viranşehir'de 154 m2 2 Adet Dükkan

Bankadan 154m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15254
Metre Kare:
154m2
Ada:
912
Parsel:
3
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
9
Isıtma Sistemi:
Sobalı
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
Ruhsat Tarihi:
30/12/2011
Bağımsız Bölüm:
4 - 5
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Emiroğlu Mah., Gazi Cad., No:30 (Z01), Viranşehir/ŞANLIURFA

Uzman Görüşü

Gazi caddesi üzerinde çok iyi konumlu, dış cephesi alüminyum doğrama, kaliteli malzeme ve işçilik kullanılmış binada, asma katlı 154 m2 dükkan (4 B.B ve 5 B.B birlikte); kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanılması, ulaşımın kolay olması, caddeye cepheli olmaları, sosyal donatı alanlarına yakın olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: 4 ve 5 bağımsız bölüm numaralı taşınmazlar Gazi Caddesi üzerinden taşınmazın içerisinde yer aldığı ana gayrimenkule bakıldığında soldan ilk ve ikinci sırada kuzey cephelidir. 4bb taşınmaz onaylı mimari projesine göre, zemin kat (36 m2) ve asma kat (26 m2) olmak üzere 2 hacimden meydana gelmekte olup toplamda brüt 62 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın kuzey yönden Gazi Caddesine yaklaşık 3,00 metre cephesi bulunmaktadır. 5bb taşınmaz onaylı mimari projesine göre, zemin kat (51 m2) ve asma kat (41 m2) olmak üzere 2 hacimden meydana gelmekte olup toplamda brüt 92 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın kuzey yönden Gazi Caddesine yaklaşık 3,00 metre cephesi bulunmaktadır. Projelerinden farklı olarak 4 bb nolu dükkan ile 5 bb nolu dükkanın arasında bulunan bölme duvarın iptal edilmiş olup dükkanlar birleştirilmiştir. İki dükkanın toplam kullanım alanı 154 m2, Gazi Caddesine cepheleri 6 metredir.

Taşınmazlar 476,00 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine, ayrık nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında tek blok olarak inşa edilmiştir. Çevre düzenlemesi hali hazırda yapılmıştır. Ana gayrimenkul, onaylı mimari projesinde ve yerinde zemin+asma kat ve 1 normal kattan meydana gelmektedir. Kurulmuş olan kat irtifakına göre binanın zemin katında 2-3-4-5 bağımsız bölüm numaralı asma katlı dükkanlar ve bina girişi, 1. Normal katında 1 bağımsız bölüm numaralı mesken olmak üzere binada toplam 5 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina kuzey dış cephesi söve üzeri dış cephe boya, güney cephesi sıva üzeri dış cephe boya kaplama olup, diğer cepheleri sıva vaziyettedir. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Dükkanların girişi zemin kattan kuzey cepheden sağlanmaktadır. Taşınmazlar Gazi Caddesi üzerinde konumlu olup, Cadde cephesinden binaya bakıldığında soldan ilk ve ikinci sırada konumludurlar.

Taşınmazlar Şanlıurfa ili, Viranşehir İlçe merkezinin doğu aksında yer alan Emiroğlu Mahallesi sınırları içerisinde kalmaktadır. Bölgede ağırlıklı olarak ana caddeler üzerinde ticari nitelikli işletmeler, iç kısımlarda konut yapıları ve resmi kurumlar bulunmaktadır. Bölgenin talep yoğunluğu durağandır. Taşınmazın yakın çevresinde parklar, eğitim alanları, resmi kurumlar ve sosyal donatı alanları bulunmaktadır. 

Ulaşım: Taşınmazlara ulaşım Viranşehir ilçe merkezinde yer alan Şanlıurfa Mardin Yolu ile Demirci Yolu Caddesi üzerinden gerçekleşmektedir. Şanlıurfa Mardin Yolu ile Demirci Yolu Caddesinin kesiştiği noktadan Demirci Yolu Caddesi üzerinden kuzey yönünde yaklaşık 460 metre ilerlenildikten sonra sağ tarafta konumlu Gazi Caddesine dönülerek doğu yönünde yaklaşık 530 metre ilerlenildiğinde sağda konumlu değerleme konusu taşınmazlara ulaşılır. Bölgeye ulaşım özel araç ve toplu taşıma araçları ile gerçekleşmekte olup, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Not: Taşınmazların 30/12/2011 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Konut imarlı alanda kalmakta olup, 1/1000 ölçekli Uygulama Planlarının Şanlıurfa 1. İdare Mahkemesinin 2016/1306 Esas no:2019/254 karar sayılı dosyasına istinaden iptal edildiği öğrenilmiştir. Taşınmazın imar planı mahkeme kararı ile iptal edildiği için plansız olarak kabul edilmiştir. Güncel bilgi için ilgili belediyesine başvurabilirsiniz.

Viranşehir Belediyesi yapı denetim biriminde 04.11.2020 tarihinde yapılan araştırmada yapı denetim sisteminde yapının en son tespit edilen inşaat seviyesinin %95 olduğu yapı denetim ile sözleşmesinin 22.11.2012 tarihinde fesih edilmiş olduğu ve en son yapı denetim firmasının Dekor Yapı Denetim Limited Şirketi olduğu görevli memurdan şifahen öğrenilmiştir.  2 ayrı tapulu 2 dükkan birlikte satılmaktadır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.