COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Samsun İlkadım Unkapanı Mahallesinde 3 Katlı Bina

Şirketten 10 275m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 10923
Oda Sayısı 10
Metre Kare 275m2
Ada 5778
Parsel 2
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 20
Kat Sayısı 3
Arsa Yüzölçümü 74

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Unkapanı Mahallesi, Alkuş Sokak, No: 24 İlkadım/Samsun

Açıklama

Ulaşım: Samsun İli, İlkadım İlçesi, Unkapanı Mahallesi hudutları içerisinde yer almaktadır. Ulaşım 100. Yıl Bulvarı üzerinde Canik yönünde ilerlerken Belediye Hamamı geçildikten sonra sağa dönülür. Sokak üzerinde yaklaşık 250 m. sonra sol kolda köşe parselde yer alan ana taşınmaza ulaşım sağlanır. Unkapanı Mahallesi, Alkuş Sokak, No: 24 İlkadım/Samsun posta adresinde yer almaktadır. Unkapanı Mahallesi, Samsun İli, İlkadım İlçesi sınırları içinde bir mahalle olup ilçenin gelişmiş olan mahallelerinden biridir. Söz konusu mülk sosyal donatı alanlarına yakın konumda bulunmakta olup ulaşım imkânlarının kolay olduğu, betonarme tarzı yapılaşmaların bulunduğu bir bölgede yer almaktadır.

Özellikler:  Parsel üzerinde cins tashihi yapılmış olup kadastro paftasında işli olmadığı görülen 3 katlı yapı bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemelere göre; Zemin Kat; antre, 2 oda, mutfak ve banyo mahallerinden oluşmakta olup brüt 75 m² büyüklüğündedir. Zeminler mutfak ve banyo mahallinde seramik, diğer mahallerde zemin muşambası ile kaplıdır. Duvarlar tüm mahallerde alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak mahallinde mermer tezgah ve laminant dolap bulunmaktadır. 1. Kat; kapısı kilitli olduğundan dolayı görülememiş olup mimari olarak 2. kat ile aynı olduğu varsayılarak brüt ~90 m² alanlı olduğu düşünülmektedir. 2. Kat; antre, 4 oda, mutfak , banyo ve wc mahallerinden oluşmakta olup brüt ~90 m² büyüklüğündedir. Zeminler Banyo ve wc mahallinde fayans, diğer mahallerde ahşap parke ile kaplıdır. Duvarlar tüm mahallerde alçı sıva üzeri boyalıdır. Mutfak mahallinde mermer tezgah ve ahşap dolap bulunmaktadır. Çatı Kat; mutfak, oda ve teras mutfak , banyo ve wc mahallerinden oluşmakta olup kapalı kullanım alanı brüt ~20 m² + 70m2 teras olmak üzere 95m2 büyüklüğündedir. Zeminler brüt beton duvarlar boyasız ince sıvalıdır. Taşınmazların ısıtılması soba ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın toplam kapalı kullanım alanı brüt ~275 m² büyüklüğündedir. 75 m2 teras alanı bulunmaktadır. 

Taşınmazın içerisinde bulunduğu ana gayrimenkul, 74,82 m2 arsa üzerinde, bitişik nizam olarak inşa edilmiş binadır. Bina yerinde yapılan incelemelere göre, zemin + 2 normal kat + çatı kattan oluşmaktadır. Ana yapı ön(doğu) cephede 224. Sokak, sağ cephe(kuzey) cephede Alkuş Sokak, diğer cephelerde komşu parseller yönüne bakmaktadır. Alkuş Sokak cephe hattına göre ön cephe zemin kat (kuzey cephe) seviyesinden ulaşılan yapının dış yüzeyleri sıva üzeri dış cephe boyası kaplıdır. Bina giriş holü, merdiven basamakları ve kat holleri kırma mozaik, bina giriş holü ve kat holü duvarları alçı sıva üzeri boyadır. Ana taşınmaz giriş kapısı demir kapıdır. Yerinde yapılan incelemelere göre yapıda her katta tek daire bulunmak üzere toplam 3 adet mesken bulunmaktadır.

Not: İmar durumu : Bitişik Nizam, 4 Kat, Konut Alanı. Tapu niteliği kargir ev olarak geçmektedir. Taşınmaza ait yasal evrak bulunmamaktadır. Kadastro paftasına işlenmemiştir.

Söz konusu gayrimenkul %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi dahildir.