1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Sakarya Sapanca Şehit Cevdet Koç Caddesi'nde 87 m2 Dükkan

Bankadan 87m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 17468
Metre Kare 87m2
Ada 353
Parsel 21
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 10
Isıtma Sistemi Kombili
Kat Sayısı 1
İskan Tarihi 16.03.2012
Ruhsat Tarihi 04.03.2011
Bağımsız Bölüm 6
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi Şehit Cevdet Koç Caddesi No:27/ F6 Sapanca/Sakarya

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, 87 m2 alana sahip olması, caddeye 4 metre cephesinin olmasıdükkan ve wc hacimlerinden oluşması, konumunun merkezi olması, ulaşımın kolay ve çeşitli olması, ticari potansiyelinin yüksek seviyede olması, yabancı uyruklu vatandaşların bölgeye ilgi göstermesi ve bölgeye yapılacak olan Teleferik hattı ile Kartepe Kayak merkezlerine ve dağı yayla gibi tesislere ulaşımın hız kazanması bölgedeki hareketli ayrıca arttırmış olması avantajıdır. 

Açıklama

Özellikler: 6 Bağımsız Bölüm Numaralı Dükkan nitelikli taşınmaz, ana yapının zemin katında bina girişine göre sağdan birinci sırada, merdiven kovasının sağında yer alan dükkandır. Taşınmaz kuzey cepheden Şehit Cevdet Koç Caddesine yaklaşık 4 metre cephelidir. Projesine göre taşınmaz zemin kattan meydana gelmekte olup, zemin kati; 87 brüt alana sahip olup, dükkan ve wc hacimlerinden oluşmaktadır.

Söz konusu taşınmaz; 1960,90 m2 yüzölçümüne sahip konu parsel üzerinde betonarme tarzda, ayrık nizam şeklinde inşa edilmiş 1 adet blok yer almaktadır. Parsel kuzey yönde Şehit Cevdet Koç Caddesi diğer yönlerde ise komşu parseller ile çevrilidir. Ana gayrimenkul zemin + 1 normal kat olarak İnşa edilmiş olup, zemin katta 9 adet bağımsız bölüm ve bina girişi, zemin + 1.normal katta 5 adet dubleks stüdyo daire, 1. Normal katında ise 3 adet stüdyo daire olmak üzere binada toplam 17 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina girişi vaziyet planında gösterilmemiş olup, binanın karakteristik oturumu ve kat planları göz önünde bulundurulduğunda kuzey cepheden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama, merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplamadır. Diş cephe mantolama üzeri akrilik boyalı, çatı açık teras olarak inşa edilmiştir.

Ulaşım: Sakarya ili, Sapanca ilçesi, Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi, Şehit Cevdet Koç Caddesi üzerinde konumlu, 27 kapı numaralı binada zemin katta yer alan 6 bb nolu dükkandır. Taşınmaza ulaşım için, Sapanca ilçesi, Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi, Kırkpınar mahalle merkezinde yer alan bölge halkı tarafından Kırkpınar ışıkları olarak bilinen Şehit Cevdet Koç Caddesi üzerinden yer alan kavşak üzerinden doğu istikametinde 50 m ilerledikten sonra taşınmaz cadde üzerinde sağda konumludur. Bölgede sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Ulaşım belediye otobüsle, minibüsler ve özel araçlar ile sağlanmaktadır. Bölge, orta ve yüksek düzey gelir grubunun tercih ettiği bir bölge özelliğini taşımaktadır. Taşınmazın yer aldığı cadde üzerinde yer alan yapılanın zemin katlan dükkan, ara katlan ise kısmen da mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın yer aldığı cadde üzerinde ticari potansiyel bölge halkı tarafından Kırkpınar ışıkları olarak bilinen kavşak üzerinde yoğunlaşmakta olup, dar bir koridorda bulunmaktadır. Cadde Sapanca-Kırkpınar-Maşukiye-izmit hattını birbirine bağlamakta olup, araç trafiği yoğun olmakla beraber yaya trafiği kısmen daha az olup, ticari potansiyel dar bir alanda yüksek seviyedir. Bölgeye yeni yatırımcı yanı sıra yabancı uyruklu vatandaşlarında yoğun ilgisini çekmekte olup, Irak, Iran, Katar, Kuveyt gibi Arap yatırımcıları bölgeye ligi göstermektedir. Ayrıca bölgeye yapılacak olan Teleferik hattı ile Kartepe Kayak merkezlerine ve dağı yayla gibi tesislere ulaşımın hız kazanması bölgedeki hareketli ayrıca arttırmıştır. 

Not: 04.03.2011 tarih ve 35 saylı yeni yapı ruhsatı 9 dükkan, 8 adet stüdyo mesken ortak alanlar toplam 1139,09 m2 kullanım alanı için verilmiştir. 16.03.2012 tarih ve 33/4 sayılı yapı kullanma izin belgesi 2 adet stüdyo mesken, 3 adet dükkan ortak alanlar toplam 396,82 m2 kullanım alanı için verilmiştir. Ayrıca taşınmazlar için 06.03.2012 tarih ve S346AB1C59553 sayılı C sınıfı enerji belgesi bulunmaktadır. Sapanca Belediyesinden alınan bilgiye göre, taşınmazların yer aldığı 353 ada 21 parsel 12.05.2014 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Sapanca Uygulama İmar Planı kapsamında Ayrık nizam. E:0.60 Hmaks:9.5 m yapılaşma koşullarına sahip olup Ticaret alanı lejantında yer almaktadır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.