Sakarya Pamukova'da 2+1 Daire

 • Bankadan
 • 102 m2
 • 2 + 1

Özellikler

  • Tapu no
   1731
  • Pafta
   50L4B
  • Ada
   0
  • Parsel
   5585
  • Tapu Bilgisi
   Kat Mülkiyetli
  • Isıtma Sistemi
   Sobalı
  • Bina Yaşı
   25
  • Kat Sayısı
   3
  • Bulunduğu Kat
   3
  • Bağımsız Bölüm
   6

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Teminat Bedeli
   !
   5.000 TL

Harita

Açıklama

Açık adres: Sakarya İli, Pamukova İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Nilüfer Sokak, No: 2, Kat:3 

Ulaşım: Gayrimenkul Sakarya İli, Pamukova İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, Nilüfer Sokak, No: 2, Kat:3, Bağımsız Bölüm No: 6 adresinde bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşmak için, Pamukova Tapu Müdürlüğününde üzerinde bulunduğu Ankara Caddesi Caddesi'nden doğu istikametinde yaklaşık 400 metre doğu ilerlenir ve solda Nülüfer Sokak'la kesiştiği yere gelinir. Mülkün bulunduğu bina bu sokak ve Cadde üzerinde konumlanmıştır. Cephe olduğu yol asfalt olup, araç ve yaya trafiği bakımından orta yoğunluktadır. Bölge, kentin eski yerleşim alanlarından olup, genellikle konut + ticari kullanımlı yapıların yoğun olduğu bir bölgedir. Bölgede yapılaşma süreci halen devam etmekte olup, doluluk oranı yüksek seviyededir. Taşınmazın çevresinde ayrık nizamda yapılaşmış zemin + 2 katlı ve zemin + 3 katlı ticari ve konut+ticari kullanımlı binalar yer almaktadır. Ticari potansiyel taşınmazın cephe olduğu Ankara Caddesi üzerinde orta ve küçük işletmeler şeklinde yapılanmıştır. Her türlü altyapı hizmeti belediye tarafından karşılanmaktadır. Sosyal donatı alanları yeterli seviyededir. Bölgeden kentin diğer bölgelerine ulaşım toplu taşıma araçlarıyla düzenli ve sürekli olarak sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Pamukova Hükümet konağı, Sanayi Camii, Pamukova Belediyesi yer almaktadır.

Özellikler: Ana gayrimenkul Ankara Caddesi ve Nilüfer Sokak üzerinde konumlanmış olup bina girişi zemin kattan ve yan (Kuzey) cephedendir. Gayrimenkul Zemin + 3 normal kat olmak üzere toplamda 4 kattan oluşmaktadır. Binanın zemin katında; bina girişi, 1 depo, 2 dükkan ve normal katların her birinde 1’er daireden toplam 1 depo, 2 dükkan, 3 daire bulunmaktadır. Bina betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Dış cephesi dış cephe boyasıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş zemini, merdiven basamakları ve sahanlık zeminleri mermer kaplama, duvarları plastik boyalıdır. Binanın ısıtma sistemi sobalıdır. Gayrimenkul, binanın 3. katında 6 no’lu daire olup, binayı arkamıza Nilüfer sokağı önümüze aldığımız zaman ön sağ ve sol yan cephelere bakmaktadır. (Daire kuzey, güney ve batı cephelidir.) Gayrimenkulün balkonlar hariç net kullanım alanı mevcut durumuna göre 66 m2 (Brüt : 87 m2) olup "Salon, Mutfak, 2 oda, antre, hol, banyo, lavabo­ WC ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın özellikleri; Pamukova Tapu Müdürlüğü arşiv dosyasında bulunan, Pamukova İmar Müdürlüğü'nce onaylı kat irtifakına esas mimari projesi üzerinden ve yerinde yapılan tespitlere göre konu mülk, kuzey cephe olan bina girişinden bakıldığında 3. katta yer almakta olup, 4 cephelidir. Antre, mutfak, 2 oda, salon, banyo, WC­ / lavabo ve 2 balkon şeklinde planlanmış 6 no.'lu mesken, yaklaşık 87 m2 brüt inşaat alanına sahiptir. Konu mülk projesinde planlanan konumda ve ancak projesi ile uyumlu değildir. Yerinde yapılan incelemede ve ölçümlerde, dairenin güney cepheye bakan balkonun projesin yaklaşık 1 m. genişliğinde olduğu ancak mevcut durumda salon alanından 1 m. azaltmak koşulu ile balkonun 2 m. genişliğinde inşa edildiği görülmüştür. Yapılan bu değişikliğin toplam brüt alana etkisi bulunmamaktadır. Projesinde salon alanının sağında ve solunda çatı arası olarak görülen ancak daireye ait olmayan alanların mevcut durumda salon alanına dahil edildiği görülmüştür. Bu büyümeler toplam 15 m2 dir. Ayrıca daire içerisinde bazı iç değişiklikler yapılmış olup brüt alana etkisi bulunmamaktadır. Antrede zeminler karo mozaik, ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve odalarda zeminler marley döşemedir. Duvarlar plastik boyalı olup, kartonpiyer uygulaması yoktur. Dış kapı ve iç kapılar ahşap doğrama ve pencere doğramaları PVC esaslı doğramadır. Denizlikler mermerdir. Banyo, WC­Lavabo duvarları seramik kaplıdır. Daire genel olarak vasat durumdadır. 

Daire kat mülkiyetli olması, şehir merkezine yakın olması ve belediye hizmetlerinden yararlanabiliyor olması nedeniyle hem yatırım hem oturum amaçlı değerlendirilebilir.

Gizle Hepsini Gör