Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sakarya Hendek Beylice Mahallesinde Benzin Deposu ve Çay Evi

Sahibinden 2540m2

Özellikler

Satıcı:
Sahibinden
Tapu no:
23437
Metre Kare:
2540m2
Ada:
0
Parsel:
118
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
28
Isıtma Sistemi:
Diğer
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1
Kullanım Durumu:
Boş
Fiziksel Durum:
Az Tadilat
Pompa Ada Sayısı:
2
Yağ Değiştirme:
Yok

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 706 56 49 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Beylice Mahallesi, ġevket Mahallesi Mevkii, Sakarya Düzce Karayolu, 118 No’lu Parsel, Hendek / SAKARYA

Açıklama

Özellik: Sakarya ili Hendek İlçesi Beylice Mahallesi 118 parselde bulunan; bahçeli, kargir benzin deposu ve çay evi niteliğinde olan yapının üzerinde herhangi bir ipotek, haciz veya kısıtlayıcı şerh bulunmamaktadır ve imarlı arsa niteliğindedir. Halihazırda, parsel üzerinde ekonomik açıdan bir değer ifade etmeyen metruk durumda yapılar bulunmaktadır. Düzensiz çokgen biçiminde bir geometrik şekle sahiptir. Düz bir topografik yapıya sahiptir. Adapazarı-Düzce Karayolu'na yaklaşık 115 m cephesi bulunmakta olup diğer yönlerden komşu parsellere sınırdır. Parsel çevresi herhangi bir sınırlandırıcı ile çevrilmemiştir. Bölgede doğalgaz dışında tüm altyapı hizmetleri bulunmaktadır. Çevre aydınlatması bulunmamaktadır. 2018 yılında Emlak ve ÇT Vergisi 185 Tl'dir.

Ulaşım: Yakın çevresinde Beylice İlkokulu ve Beylice Camii, bahçeli müstakil köy evleri ile boş parseller bulunmaktadır.  Taşınmaz, Hendek ilçe Merkezi’ne yaklaşık 11,5 km mesafede yer almaktadır. 

Not: Sakarya ili Hendek İlçesi Beylice Mahallesi 118 Parsel tapuda 'kargir benzin deposu ve çay evi' niteliğindedir.Parsel, 08,09.2014 onay tarihli 1/25000 Ölçekli Kuzey ve Doğu Planlama Alt Bölgeleri Çevre Düzeni Planında 'Kırsal Yerleşim Alanı'nda yer almaktadır.1/25000 Çevre Düzeni Planına göre ; yapılaşma şartları;1-Emsal: 0,40 2-Kat Adedi: 2 3-Ön Bahçe: 5 m Yan Bahçe: 5 m Arka Bahçe: 5 m 'dir.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Planlama Müdürlüğü'nde şifahane yapılan araştırmalarda rapor konusu parselin konumlandığı bölgeye ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planlarının bulunmadığı öğrenilmiştir. Sakarya Hendek Belediyesinden şifahen alınan bilgiye göre; 17.07.1995 yılında tapuya tescil edilen parsel İl Özel İdaresinin yetki sınırında bulunurken, parsele Petrol Ofisi ruhsatı verilmiştir.Daha sonra yetki İl Özel İdaresinden Sakarya Büyükşehir Belediyesine geçmiş ve parselin de içinde bulunduğu alan yetkili belediye tarafından 'Köy Yerleşik Alanı' ilan edilmiştir.Parsel köy yerleşik Alanı içinde 'Konut Alanı'nda kalmaktadır. 

Öneri: Bölgeye ilişkin Mevzi İmar planın olmadığı, planların yapılması durumunda parselin mevcut durumunun göz önünde bulundurulması için,Çalışma ruhsatını benzin deposu olarak aldığı, uzun yıllardır aktif olarak benzin deposu olarak kullanıldığı ve ekonomik ömrü boyunca sahip olduğu müktesep hakka sahip olduğu belirtilerek işlemlerin yapılabileceği düşünülmektedir.

Not: Kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.


Konum

Denize Sıfır
Deniz Ulaşımına Yakın
Toplu Ulaşıma Yakın
Yola Cepheli
Köy Merkezine Yakın
Cadde Cepheli
Metroya Yakın
Caddeye Yakın
Hastaneye Yakın
Ulaşımı Kolay
Merkezi Konumlu
Sosyal Alanlara Yakın
Ticari Alanlara Yakın
Alışveriş Merkezine Yakın
Üniversiteye Yakın
Metrobüse Yakın
Tümünü Göster

Manzara

Deniz Manzaralı
Şehir Manzaralı
Doğa Manzaralı
Havuz Manzaralı
Orman Manzaralı
Göl Manzaralı
Boğaz Manzaralı

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.