Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sakarya Hendek Bayraktepe Mahallesi'nde 82 m2 Dükkan

Bankadan 82m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
17914
Metre Kare:
82m2
Ada:
832
Parsel:
5
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
31
Isıtma Sistemi:
Sobalı
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
İskan Tarihi:
08/08/1990
Ruhsat Tarihi:
22/05/1990
Bağımsız Bölüm:
4
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Bayraktepe Mahallesi, Kamil Kamışoğlu Caddesi, No: 71, Daire: 4, Hendek/Sakarya

Uzman Görüşü

Kamil Kamışoğlu caddesi üzerinde ulaşımı çok rahat yapı kullanma izin belgesinin alınmış olması ve kat mülkiyetine geçilmiş olması avantaj tapuda mesken olarak kullanılan brüt 92 m2 iki katlı binanın son katında dükkan olarak kullanılmaktadır.

Açıklama

Özellikler: ­ 4 NO.LU BAĞIMSIZ BÖLÜM; Taşınmaz projesine göre; Salon, Mutfak, 2 Oda, Banyo + Wc ve Hol plan tertibinde toplamda brüt  82 m2 kapalı kullanım alanlı olarak tasarlanmıştır. ­ Ayrıca taşınmazın vaziyet planında bağımsız bölüm numaraları yazmamakta olup, 4 No.lu bağımsız bölüme çıkış merdiveni gösterilmiş, bu bölümden taşınmazların konum tespiti yapılabilmiştir. Mahallinde taşınmazların zemin katta yer alan dükkana ile birlikte kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir.

Taşınmazın konumlu olduğu Ana Gayrimenkul; 338.67 m2 alanlı, geometrik olarak düzgün kenarlara sahip yaklaşık dörtgen formda, topografik olarak eğimsiz arazide, güney ve batı yönlerden 10 metre genişliğindeki imar yoluna, diğer yönlerden komşu parsellere cepheli olan 5 No.lu parsel üzerinde konumludur. Parsel üzerinde ayrık nizam betonarme karkas yapı tarzında ve 3­B yapı sınıfında, Zemin Kat + 1. Kat + 2. Kat olacak şekilde inşa edilmiş bir adet bina yer almaktadır. Binanın Zemin Katında; 1 ve 2 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 1. Katta; 3 ve 4 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 2. Katta; 5 bağımsız bölüm numaralı mesken olmak üzere bina içerisinde toplamda 5 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. 2. Kat bölümünün inşası tamamlanmamıştır. Bina dış cephesi boyalı olup, çatısı kiremit ile kaplanmıştır. Parsel içerisinde herhangi bir peyzaj çalışması ve çevre düzenlemesi yapılmamış olup, yol cephesinde zeminler parke taş ile kaplanmıştır. Ana gayrimenkulün konumunun imar paftasından kontrolü yapılarak, yerinin doğruluğu teyit edilmiştir.

Ulaşım: Adapazarı – Düzce D­100 Karayolu üzerinden Adapazarı istikametinden Düzce istikametinde ilerlenirken Hendek İlçe Merkezine ulaşımın sağlandığı 1. Trafik ışıkları geçildikten ~ 700 metre sonra sol koldan Ahmet Ersoy Caddesine girilir. Cadde üzerinden kuzeybatı istikametinde ~ 250 metre ilerlendikten sonra sağ koldan Kamil Kamışoğlu Caddesine girilir. Cadde üzerinden kuzeydoğu istikametinde ~ 100 metre düz devam edildiğinde taşınmazın konumlu olduğu 71 dış kapı numaralı binaya sol koldan ulaşılır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmekte olup, taşınmazın yakın çevresinde genellikle kendisine emsal nitelikte, inşası deprem öncesi ve deprem sonrası tamamlanmış olan veya inşa edilmekte olan 2­4 katlı yapılar, okul, cami, park ve boş parseller yer almaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış vaziyette olup, tüm Belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Not: 22/05/1990 tarihli yapı ruhsatı ve 13/06/1992 tarihli iskan belgesi bulunmaktadır. Tapuda Kemaliye Mahallesi'nde kayıtlıdır. Tapu vasfı mesken, kullanım fonksiyonu dükkandır. 4 numaralı bağımsız bölüm yerinde 2 numaralı bağımsız bölüm ile birlikte kullanılmaktadır.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.