Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Sakarya Adapazarı Semerciler Mahallesinde 60 m2 Dükkan

Bankadan 60m2

Özellikler

Tapu no 11214
Ada 350
Parsel 51
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 23
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 1
Bağımsız Bölüm 796,797,798,799,800
Bulunduğu Kat 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Semerciler Mahallesi, Kudüs Caddesi, Katlı Pazar Yeri’ nin 1. kat

Sakarya Adapazarı Semerciler Mahallesinde 60 m2 Dükkan

Açıklama

Ulaşım: Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Semerciler Mahallesi, Kudüs Caddesi, Hal Caddesi, İtfaiye Caddesi ve Haliç Caddesi’ nin arasında bulunan Katlı Pazar Yeri’ nin 1. normal katta yer alan 796,797,798,799 ve 800 bağımsız bölüm numaralı dükkanlardır. Söz konusu taşınmazların konumlandığı Semerciler Mahallesi, Adapazarı İlçe merkezinde bulunmakta olup, ilçe ölçeğinde çevrenin ticari hacmi oldukça yüksektir. Taşınmazın iki ayrı cephesinde bulunan İtfaiye ve Dr. Nuri Bayar caddeleri Adapazarı’ nın ticari hacmi en yüksek caddesi olan Çark Caddesi’ ne ulaşmaktadır. Çevrede TCDD Adapazarı Tren Garı, Semerciler Mahallesi Muhtarlığı, İl Müftülüğü gibi yapılar göze çarpmaktadır. Söz konusu taşınmazlara ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile oldukça kolaydır. Taşınmaz TCDD Adapazarı Tren Garı’ nın tam karşısındadır. 

Özellikler: Dükkan niteliğindeki 5 adet (her biri 12m2 olan ) gayrimenkul toplamda 60 m2 alandan oluşmaktadır. Katlıpazarın D girişine göre sol cephede, kuzeyden güneye 1. Kolda konumlu olup pazar dışındaki koridora cephelidir. Taşınmazlar tek hacimli olup dükkân zemini cepheli olduğu koridor zemini ile aynı seviyededir. Ayrıca zeminler seramik kaplamalı ve duvarlar plastik boyalıdır.  Mahalde yapılan incelemelerde, söz konusu taşınmazların birleştirildiği tespit edilmiş olup, toplam brüt kullanım alanı değişmemiştir.

Taşınmazların konumlandığı Katlı Pazar Yeri, zemin ve 1 normal kattan oluşmakta olup içerisinde 844’ adet dükkân bulunmaktadır. Zemin katta bulunan dükkânların çoğu aktif, 1. katta yer alan dükkânların bir kısmı boştur. Pazaryeri içerisinde bulunan dükkânlardan bir kısmı ihtiyaca göre birleştirilmiştir. Binanın A, B, C ve D olmak üzere 4 tane ana giriş kapısının yanında, farklı amaçlarla kullanılan yan kapılar da bulunmaktadır. Zemin katta genellikle gıda sektörü ağırlıklı perakende satışı yapan işyerleri yoğunlaşmış olup 1. katta ise genellikle tekstil ağırlıklı çalışan işyerleri dikkat çekmektedir. Genel doluluk oranı ise düşüktür.

Not: 30.11.1998 tarihli Yapı kulanma izin belgesi (İskan) bulunmaktadır.