0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Rize Ardeşen Yavuz Selim Mahallesinde 270 m2 Bina

Şirketten 3 270m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
6806
Oda Sayısı:
3
Metre Kare:
270m2
Ada:
15
Parsel:
274
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
48
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
Ruhsat Tarihi:
19/03/1973

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Yavuz Selim Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi No: 18 Ardeşen / RİZE

Uzman Görüşü

Merkezi konumlu olması, ulaşım imkânlarının kolaylığı, altyapı hizmetlerinden eksiksiz faydalanıyor olması ve binanın cins tashihi görmüş olması taşınmazın avantajlarıdır.

Açıklama

Ulaşım : Taşınmaz ağız önemli Fevzi Çakmak Caddesi'nde bulunan güney aksa dair istikamı sağ taraf Fevzi Çakmak Caddesi ile Mimar Sinan Caddesi arasında konumludur.

Özellikleri : Bina bağımsız bölümlere ayrılmamıştır. Bina zemin katı, 1. Katı ve 2. Katı hali hazırda konut olarak görünmektedir. Adresindeki girilememiş olan dışarıda demirinin tüm katlarda pencere doğramaları alüminyumdur. Düzgün bir geometrik şekle sahip bağımsız bir topoğrafyada konumlu 221,81 m2 arsa üzerinde ayrık nizam yapı düzeninde zemin, 2 normal katlı betonarme karkas yapı donatılmış gemi. Binada döşeme katı yaklaşık 84 m2, normal katmanın her biri yaklaşık 93 m2 alanlı olan toplam 270 m2 alanlı yapı mevcuttur. Bina dış cephesi ince sıvalı durumdadır. Bina müstakil zemin katı, 1. Katı ve 2. Katı hali hazırda konut olarak görünmektedir. Bina içerisine girilememiş olması tüm binalarda pencere doğramaları alüminyumdur. 

19.03.1973 tarih 2/28 sayılı yapı ruhsatı gösterilmiştir. Ruhsat üzerinde ada parsel yazmamaktadır. Ruhsat toplam 270 m2 alan, yol kotu üstü 3 kat olarak düzenlenmiştir. Ruhsat üzerinde mevcut toplam alan taşınmaz parsel üzerinde mevcut bina alanı ile örtüşmektedir. Ancak, ruhsatın taşınmaza ait olup olmadığı kesin anlaşılamamıştır. Tapu bilgileri yukarıda verilen parselin kadastral tespiti imar paftasından yapılmıştır. Parsel üzerindeki binanın oturumu Ardeşen Kadastro Müdürlüğü’ ndeki kadastral pafta üzerindeki bina oturumu ile mahallindeki bina oturumunun aynı olduğu görülmüştür.

1/1000 Ölçekli Ardeşen Revizyon + İlave İmar Planında konut alanında kaldığı TAKS:0,40 ile ayrık nizam 6 kat ( Hmax:18,50m) yapılaşma şartlarına sahip olduğu ifade edilmiştir. Yapılan çalışmada taşınmaz parselin yaklaşık 19,81 m2 lik kısmı yolda kalmaktadır. Taşınmaz parsel terki yapıldıktan sonra yaklaşık 202 m2 net alana sahiptir.

Not: 19/03/1973 tarihli yapı ruhsatı mevcuttur.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.