COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ordu Ünye Fatih Mahallesinde 2 Katlı Bina

Bankadan 3 194m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 12523
Oda Sayısı 3
Metre Kare 194m2
Ada 0
Parsel 903
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 20
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 1297

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Ordu İli, Ünye İlçesi, Fatih Mahallesi (Tapuda Meydan Mahallesi) Kumru (Meydan) Caddesi, No/68-1

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Ordu İli, Ünye İlçesi, Fatih Mahallesi (Tapuda Meydan Mahallesi) Kumru (Meydan) Caddesi, No/68­1 posta adresinde konumludur. Ulaşım için Ordu İlinden önce Ünye İlçesine daha sonra ise Akkuş yolu üzerinden yaklaşık 25km kadar güney yönde bulunan Tekkiraz Mahallesine (Eski Belde Belediyesi) ulaşılır, Mahalle içinde Fatih Mahallesi tabelasından sola dönülerek doğu yönde asfalt yol üzerinden yaklaşık 11km kadar ilerlenir ve Sanpet Petrol Ofisi yanında bulunan taşınmaza ulaşım sağlanır. Ulaşım daha çok özel araçlarla sağlanmakta olup, Fatih Mahallesinin toplu ulaşım aracı bulunmaktadır. Fatih Mahallesi eski bir belde olup, 2013 yerel seçimleri ile birlikte mahalle statüsü kazanmış durumdadır. Yerleşim az sayıda olup, ticari faaliyet yok denecek kadar azdır. Yakın mevkide Meydan İlk ve Ortaokulu bulunmakta olup, Fatih Mahalle Cami yakın konumdadır. Yapı karakteristiği olarak 2­3 katlı müstakil yapılar bulunmaktadır. Bölge daha çok göç veren bir bölge durumunda olup, yerleşim azdır.

Özellikler: Meydan Mahallesi 903 nolu parsel üzerinde 1 adet iki katlı ve 1969 tarih onaylı kadastro paftasına işlenmiş olan bina mevcuttur. Bina taban alanı pafta üzerinde yaklaşık 97 m2 alanlı olup, toplam alanı 194 m2 alanlı olduğu düşünülmektedir. Bina dışarıdan görüldüğü üzere dış cephesi sıvasız ve boyasız durumdadır. 

Meydan Mahallesi 903 Parsel, 1297,27 m2 alanlı arsa nitelikli taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen formda olup, topoğrafik olarak kısmen eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Parselin Kumru Caddesine yaklaşık 20 m kadar cephesi ve yaklaşık 60 m kadar derinliği bulunmaktadır. Parsel üzerinde CBS sisteminde işlenmemiş, ancak 1969 Tarihli Kadastro Paftası üzerinde işlenmiş durumda olan 97 m2 taban alanlı olarak gözüken, ve mahalde 2 kat olarak inşa edilmiş bir adet bina görünmektedir. Parsel üzerinde başka bir yapı görülmemiş olup, herhangi bir tarım ürünü ekimi bulunmadığı gözükmektedir. Bölgenin feodal yapısı sebebiyle yapı olabildiğince yaklaşılmış olup, dışarıdan görüldüğü üzere bina dış cephesinin sıvasız ve boyasız durumda olduğu görülmektedir. Parsel sınırlarını belirleyici bir unsur bulunmamaktadır.

Not: Ünye Belediyesinde yapılan incelemeler de 2012 tarih onaylı imar planı üzerinde parselin Kumru Caddesi cephesinin ayrık ­ ikiz nizam 4 kat taks;0,40 ve kaks;1,60 olacak şekilde konut + ticaret alanında kalmakta olduğu, kalan bölümünün ise taks;0,40 ve kaks;1,20 olacak şekilde 3 kat konut alanında kalmakta olduğu bilgisi alınmıştır. Parselin herhangi bir yola terk durumu bulunmadığı, imar planı üzerinde ada ve parsel bilgileri bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Ünye Belediyesinde bulunan grafik pafta üzerinden, tarafımıza gösterilen imar planı üzerinde 903 nolu parselin konumu tespit edilmiştir. Ünye Kadastro Müdürlüğünde 1969 tarih onaylı kadastro paftası incelenmiş olup, binanın pafta üzerinde işli olduğu görülmüştür. Taşınmazın tapusu "arsa" vasıflı olup, üzerindeki yapıya ait herhangi bir yasal evrak bulunmamaktadır. Yapı Kadastro Paftası üzerinde işlenmiş durumda ancak cins tahsisi yapılmamıştır.