COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ordu Ulubey'de 1443 m2 Tarla ve Kargir Ev

Bankadan 1 240m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 14578
Oda Sayısı 1
Metre Kare 240m2
Ada 1415
Parsel 24
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 47
Kat Sayısı 1
Arsa Yüzölçümü 1443

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Şıhlar Mahallesi, Elik pınarı mevkii,1415 ada 24 parsel Ulubey/ORDU Ordu, Ulubey

Açıklama

Tercih edilen bölgede, yola cepheli fındık bahçesi olarak kullanılabilen 1.443 m2 TARLA ve 240 m2 KARGİR EV

Özellikler: Taşınmaz 1415 ada 24 parsel tapu kaydına göre, 1.443,96 m2 alanlı ‘TARLA VE KARGİR EV’ niteliğinde taşınmazdır. Taşınmaz, eğimli topografik yapıya, düzgün olmayan geometrik yapıya sahip parsel ve kuzeydoğusunda konumlu bodrum+zemin+1 katlı yapıdır. Kargir ev, bodrum katı 60 m2 + zemin katı 80 m2 + 1. Normal katı 100 m2 olup toplam 240 m2 alana sahiptir. Paftası incelendiğinde ise bina oturumunun parselin Kuzey tarafında orta bölümde olduğu görülmektedir. Fakat yerinde yapılan incelemede yapının Kuzey tarafta en uç bölümde yola sıfır durumda inşa edildiği görülmüştür. Altınordu Kadastro Müdürlüğünde yapılan incelemede alınan şifahi bilgiye göre 2018 yılı yapılan kadastro çalışmasına istinaden parsel üzerinde bulunan binanın konumunun doğru olduğu, kat adedinin belirlenmediği, kadastro paftasına işli yapının 97,98m2 olduğu, ölçümlerin kolonlar arası yapıldığı bilgisine ulaşılmıştır. Bu sebepten dolayı parsel üzerindeki yapının Bodrum katı 60 m2 + zemin katı 80 m2 + 1. Normal katı 100 m2 toplamda 240m2 olarak alınarak yasal durumda değerlemeye tabi tutulmuştur. Parselin çevresini belirleyici herhangi bir tel, kazık vs. bulunmamaktadır. Parselin kuzeydoğu cephesinden kadastro yoluna yaklaşık 13 metre cephesi bulunmaktadır.

Ulaşım: 1415 ada 24 parsel, Ulubey ilçesi Şıhlar mahallesi Elik Pınarı mevkiinde konumludur. Üzerinde bulunan ev; Ulubey ilçesi, Şıhlar mahallesi, Elikpınarı sokak No: 19 D: 1 ­ 2 adreslidir. Ulubey ilçesinin çarşı olarak tabir edilen mevkiinin yaklaşık 6,15 km güneybatısında, Karadeniz Sahil Yoluna yaklaşık 21,60 km güneybatısında kalmakta olup; parsellerin çevresinde kendileri gibi fındık bahçesi nitelikli parseller ve yer yer bu parseller üzerinde kurulu 1­2 katlı müstakil binalar ve samanlık yapıları bulunmaktadır. Tüm Doğu Karadeniz’deki yerleşim merkezlerinde olduğu gibi Ordu ili arazi yapısı nedeniyle sahilden güney tepelere doğru genişleyen bir yapılaşma göze çarpmaktadır.

Not: Ulubey Belediyesi İmar Müdürlüğü’nden alınan şifahi bilgiye göre parsellerin tamamı imar planı dışında, köy yerleşik alanı içerisinde kalmaktadır. Ulubey Belediyesi İmar Müdürlüğü’nden alınan şifahi bilgiye göre köy yerleşik alanı içerisinde kalan parsellerin Hmax: 6,50m (2 katlı), toplam 250m2 ye kadar yapı yapılaşama müsaadesi olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölge, Ordu­, Trabzon­, Rize, ­Giresun, ­Gümüşhane­, Artvin Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planına göre “Bölgeye Özel Ürün Alanı” olarak belirtilmiştir. Taşınmaz 1415 ada 24 parselin eski 1714 parsel olduğu kadastro çalışması sonucu değişikliğe uğradı bilgisine ulaşılmıştır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.