Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Onikişubat Ağcalı Mahallesi Sümbüllü Konutları'nda Arsa Payı

Bankadan 75m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
23413
Metre Kare:
75m2
Ada:
7648
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Emsal:
1.50

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Paylaşılır
Teminat Bedeli:
% 15
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Ağcalı Mahallesi, 96022. sokak Sümbüllü Konutları, A blok, Kat: 1.Bodrum, No: 25/02 Onikişubat / Kahramanmaraş

Açıklama

Özellikler:  Sümbüllü Konutları, 10.805,25 m² alan üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, 5 blok olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu A blok parselin güneybatısında, site girişine göre sağ taraftan en sondaki bloktur. A blok onaylı mimari projesinde ve yerinde 2 bodrum+ zemin + 9 normal kat olmak üzere toplamda 12 kat olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. A blok 2.bodrum katında: sığınak, müştemilat, kapıcı dairesi ve bina girişi, 1. bodrum katında: 1 ve 2 bb nolu meskenler, zemin katında ve diğer 9 normal katta ise her katta 2 adet mesken olmak üzere bina içerisinde toplam 22 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi onaylı mimari projesinde ve yerinde 2. bodrum kattan ve kuzey cepheden sağlanmaktadır. Site Kahramanmaraş merkezli depremeler sonrasında ağır hasar almış ve B-C-D-E bloklar yıkılmış, A blok ise ağır hasarlı durumda, boş ve bakımsız vaziyettedir. 

2 bağımsız bölüm numaralı konut, binanın 1.bodrum katında, bina girişine göre sol tarafta, asansörlerden iniş yönüne göre ise sağ tarafta yer almaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesinde salon, 3 oda, mutfak, hol, antre, banyo, 2 teras, lavabo wc ve kiler hacimlerinden oluşmak olup, brüt 162m2 alana sahiptir. Ana yapı mahallinde ağır hasarlı kullanılmayacak durumda olup arsa vasıflıdır.

İmar Durumu;

1/1000 ölçekli Kahramanmaraş Uygulama İmar Planına göre taşınmazın bulunduğu parsel Ayrık nizamda Konut Kullanım Alanı lejantlı olup, E: 1.50 maksimum 10 kat imar izinlidir. Ancak deprem sonrası bölge 6 kat ile sınırlandırılmıştır. 

06.02.2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda yapılan zemin etüt çalışmaları ile taşınmazın bulunduğu mevki Ö.A-2.1 (Önlem Alınabilecek Nitelikte Stabilite Sorunlu Alanlar) de kalmaktadır. Bu alanlarda mevcut yapıların korunacağı bilgisi verilmiştir. 

Taşınmaz deprem sonrası ağır hasar görmüştür. Taşınmazın arsa payı 113/16112 oranında olup arsanın 75,78 m2'sine tekabül etmektedir.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.