Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Niğde Merkez Alay Mahallesi'nde Hisseli Arsa

Bankadan 14092m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
17052
Metre Kare:
14092m2
Ada:
121
Parsel:
2
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
14092/40913
TAKS:
-
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Alay Kasabası, Cumhuriyet Mah. 121 Ada, 2 Parsel Merkez/Niğde

Uzman Görüşü

Taşınmazın bulunduğu kasabaya toplu taşıma araçları ile ulaşım kolayca sağlanması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: Alay Belediyesi Fen işlerinde yapılan incelemelerinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında kaldığı ve plansız alanlar tip imar yönetmenliğine tabi olduğu bilgisi alınmıştır. Taşınmaz Çevre ve Şehir Bakanlığı resmi internet sitesinde yayınlanan Kırşehir-Nevşehir- Niğde-Aksaray Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planına göre taşınmaz Tarım Nitelikli Arazi Alanında ve Jeolojik Sakıncalı Alanda" kalmaktadır. Niğde ili Özel İdaresi ve Niğde Tarım ili Müdürlüğünde yapılan incelemelerde bölgede tarımsal faaliyete müsaade edildiği bilgisi alınmıştır. Taşınmazın ada/parsel bazında konum tespiti Niğde Kadastro Müdürlüğünde incelenen kadastro paftasından tespit edilmiştir. Alay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde yapılan incelemede konu parsel için alınmış parsel üzerinde konumlu taşınmaza ait herhangi bir resmî evrak bulunmamaktadır. Taşınmazın cins değişikliği yapılmış olup Evli Bahçe vasıflı taşınmazdır. Fakat parsel üzerindeki yapı yıkılmış olup herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz 40912 m2 alanlıdır.

Ulaşım: Gayrimenkul Niğde Merkez ilçesi, Alay Kasabası Cumhuriyet Mahallesi 121 ada 2 parsel nolu açık adreste konumlu Tarla vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın konumlu bulunduğu Alay Kasabası, Niğde Şehir Merkezi'ne yaklaşık 50 km. mesafede yer almaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu bölgede genellikle sulu/susuz tarım arazileri olduğu gözlemlenmektedir. Bölge ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Bölge halkının ağırlıklı geçim kaynağı pancar ve buğdaydır. Taşınmazın bulunduğu kasabaya toplu taşıma araçları ile ulaşım kolayca sağlanmaktadır.

Not: Taşınmazın tapu vasfı EVLİ BAHÇE olup, parsel üzerinde yapı yoktur. Taşınmaz hisseli olup, hisse oranı 14092/40913'dir. Hisseye düşen oran ortalama 14092 m2'dir. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.