0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Niğde Merkez Alay Mahallesi'nde Hisseli Arsa

Bankadan 14092m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
17052
Metre Kare:
14092m2
Ada:
121
Parsel:
2
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
14092/40913
TAKS:
-
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Alay Kasabası, Cumhuriyet Mah. 121 Ada, 2 Parsel Merkez/Niğde

Uzman Görüşü

Taşınmazın bulunduğu kasabaya toplu taşıma araçları ile ulaşım kolayca sağlanması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: Alay Belediyesi Fen işlerinde yapılan incelemelerinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında kaldığı ve plansız alanlar tip imar yönetmenliğine tabi olduğu bilgisi alınmıştır. Taşınmaz Çevre ve Şehir Bakanlığı resmi internet sitesinde yayınlanan Kırşehir-Nevşehir- Niğde-Aksaray Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planına göre taşınmaz Tarım Nitelikli Arazi Alanında ve Jeolojik Sakıncalı Alanda" kalmaktadır. Niğde ili Özel İdaresi ve Niğde Tarım ili Müdürlüğünde yapılan incelemelerde bölgede tarımsal faaliyete müsaade edildiği bilgisi alınmıştır. Taşınmazın ada/parsel bazında konum tespiti Niğde Kadastro Müdürlüğünde incelenen kadastro paftasından tespit edilmiştir. Alay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde yapılan incelemede konu parsel için alınmış parsel üzerinde konumlu taşınmaza ait herhangi bir resmî evrak bulunmamaktadır. Taşınmazın cins değişikliği yapılmış olup Evli Bahçe vasıflı taşınmazdır. Fakat parsel üzerindeki yapı yıkılmış olup herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmaz 40912 m2 alanlıdır.

Ulaşım: Gayrimenkul Niğde Merkez ilçesi, Alay Kasabası Cumhuriyet Mahallesi 121 ada 2 parsel nolu açık adreste konumlu Tarla vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın konumlu bulunduğu Alay Kasabası, Niğde Şehir Merkezi'ne yaklaşık 50 km. mesafede yer almaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu bölgede genellikle sulu/susuz tarım arazileri olduğu gözlemlenmektedir. Bölge ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Bölge halkının ağırlıklı geçim kaynağı pancar ve buğdaydır. Taşınmazın bulunduğu kasabaya toplu taşıma araçları ile ulaşım kolayca sağlanmaktadır.

Not: Taşınmazın tapu vasfı EVLİ BAHÇE olup, parsel üzerinde yapı yoktur. Taşınmaz hisseli olup, hisse oranı 14092/40913'dir. Hisseye düşen oran ortalama 14092 m2'dir. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.