COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Nevşehir Merkez Çiftlik Köyünde 225 m2 Kargir Ev

Bankadan 2 225m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12481
Oda Sayısı 2
Metre Kare 225m2
Ada 129
Parsel 3
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 49
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 616

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

ÇİFTLİK KÖYÜ 129 ADA 3 PARSEL MERKEZ / NEVŞEHİR

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Köy meydanına yakın konumda, 616,77 m2 arsası üzerinde, 225.00 m2 MÜSTAKİL KÖY EVİ

Ulaşım: Çiftlik Köyü 129 Ada 3 Parsel Merkez / Nevşehir adresinde bulunan müstakil yapıdır. Taşınmaz köy yerleşim alanı içerisinde bulunmaktadır. Çiftlik Köyü Nevşehir İl Merkezinin kuzeybatısında, il merkezine yaklaşık 20 km mesafede yer almaktadır. Köy Muhtarından alınan bilgide ve köy içinde yapılan araştırmada köyün göç verdiği, buna bağlı olarak köyde çok sayıda evin kullanılmadığı, evlerin harabe olarak kaldığı tespit edilmiştir. Yakın çevresinde Tatların Kasabası, Basansarnıç Köyü, Kızılkaya Köyü ve Gülpınar Köyü bulunmaktadır. Ulaşım problemi bulunmamaktadır.

Özellikler: Gayrimenkulün bulunduğu parsel içerisinde toplam 1 adet yapı bulunmaktadır. Taşınmazın cins tashihi iki katlı taş ev ahır samanlık ve arsası olarak yapılmıştır. Kadastro paftasında yapı 150 m² olarak işlidir. Parsel üzerindeki yapıya ait mimari proje ve yapı ruhsatı bulunamamıştır. Parsel üzerindeki yapının zemin katı brüt 150m² ve 1.normal katı brüt 75 m² olmak üzere toplam 225 m² kullanım alanı sahip olup 2 kattan oluşmaktadır. Yapının dış cephesi zemin kat seviyesinde sıvasız, normal kat seviyesinde ise yöresel Nevşehir taşıdır. Bina dışarıdan yapılan incelemede oldukça eski ve bakımsız olup kapsamlı tadilat gerektirmektedir.

Not: Nevşehir İl Özel İdaresinden alınan bilgiye göre taşınmazın yer aldığı parsel "Köy Yerleşim Alanı" içerisinde yer almaktadır.