Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Muğla Dalaman'da Çatı Katı Dubleks Daire

Bankadan 5 + 1 160m2

Özellikler

Tapu no 6701
Pafta 3321
Ada 8
Parsel 136
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 9
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 20

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Atatürk Cad. 9 sok. No:14 Aleyna Apt. Kat:3 Daire:16

Açıklama

Ulaşım: Muğla İli, Dalaman İlçesi, Merkez Mahallesi, Atatürk Caddesi 9 Sokak, No:14 Aleyna Apartmanı, 3. kat, No:16 (20 bağımsız bölüm numaralı) adresinde yer almaktadır. TİGEM kavşağından Dalaman merkezine doğru ilerleyen Atatürk caddesine dönülüp yaklaşık 500 mt ilerledikten sonra soldan 4. sokak olan 9 Sokağa dönülür. Taşınmaz; 9 sokak üzerinde, 130 mt sonra, yolun sağ sağ tarafında yer alan 14 kapı numaralı Aleyna apartmanının 3. katında konumludur.

Özellikler:  Aleyna apartmanının 3. katında, bina girişine göre arka cephede, ortada konumlu olup doğu cephelidir. Taşınmaz mimari projesinde; giriş katı olan 3. katta hol, salon, mutfak, 2 oda, banyo-wc ve balkon; çatı katında hol, 2 oda, banyo-wc ve teras hacimlerinden meydana gelmekte olup 3. kat 104 m2 (balkon dahil), çatı kat 51 m2+23 m2 teras olmak üzere toplam 155 m2 +23 m2 teras kullanım alanına sahiptir. Yerinde yapılan incelemede; 3. katın projesine uygun inşa edildiği, .çatı katta ise projesinde ışıklık olarak gösterilen alanın oda kullanım alanına dahil edildiği ve banyo alanının yerinde oda tarafına doğru genişletildiği tespit edilmiştir. Buna göre, yerinde taşınmazın mevcut kullanım alanı 3. kat yine 104 m2, çatı kat 56 m2+23 m2 teras olmak üzere toplam 160 m2+23 m2 teras olmuştur. Projesinde yapılan değişiklikler geri dönüştürülebilir niteliktedir. Bütün mahallerde yer döşemeleri seramik, duvarlar plastik boyalıdır. Mutfak dolapları hazır imalat, tezgah mermer olup, mutfak zemini seramik kaplamadır. Islak hacim zemin ve duvarları seramik kaplamadır. Mesken dış kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap kapı, banyo ve wc kapıları ile pencereler plastik doğramadır. Taşınmaz, uzun zamandır kullanılmamış olduğundan bazı bölümlerde özellikle çatı katta deformasyonlar söz konusudur. Duvar ve tavan boyaları kısmen dökülmüş olup taşınmazın içi bakımsız durumdadır.

Taşınmaz, kullanım alanı olarak projesinden farklıdır. Projesinde çatı katında bulunan yaklaşık 5 m2lik ışıklık, yerinde oda kullanım alanına dahil edilmiştir.

Taşınmaz "mesken" nitelikli olmasına karşın, mimari projesinde ve mahallinde çatı aralı mesken vasfına sahiptir.

Bina; 792,82 m2 yüzölçümlü arsa üzerine, bodrum+zemin+3 normal+çatı katlı olmak üzere toplam 6 katlı olarak, bitişik nizam ve betonarme olarak inĢaa edilmiştir. Binanın bodrum katında sığınak ve enerji odası; zemin katında 3 adet dükkan, 3 adet daire, kapıcı dairesi ve bina girişi; 1. ve 2. normal katların her birinde 6'şar adet daire; 3. normal katında 3 adet daire ve 3 adet çatı dubleks daire olmak üzere toplam 3 dükkan ve 21 adet daire bulunmaktadır. Binaya giriş ön cepheden sağlanmaktadır. Bina dış cephesi akrilik dış cephe boyalıdır.

Not: 21.07.2011 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.