Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Mersin Yeni Mahalle'de Hisseli 135 m2 Ara Kat Daire

Şirketten 3 + 1 135m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18757
Oda Sayısı:
3 + 1
Metre Kare:
135m2
Ada:
291
Parsel:
9
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
1/2
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
39
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
6
İskan Tarihi:
15.10.1985
Ruhsat Tarihi:
24.10.1983
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
3
Bağımsız Bölüm:
5

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Yeni Mahalle, 5345.Sokak No:59, Kökmen Apartmanı, Kat:3 Daire 5, Akdeniz - Mersin

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskan belgesinin bulunması, ara kat konumlu olması bulunduğu bölgede alt yapı hizmetlerinin tamamlanmış olması, yakın çevresinde, Çakmak Caddesi, Fasih Kayabalı Caddesi, Mersin Müftülüğü, Mersin Toros Devlet Hastanesi, eğitim-öğretim kurumları ve birçok ihtiyacı karşılayabilecek işletmeler yer alması, özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşımın sağlanması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz onaylı mimari projesine göre ana taşınmazın 3.katında, kuzey cepheden verilen bina girişine göre sol tarafta yer alan, kuzey-güney cepheli 5 bağımsız bölüm no.lu meskendir. Projesine göre 5 bağımsız bölüm nolu mesken 3.kata merdivenlerden ve asansörle çıkarken sağ tarafta konumludur. Taşınmaz, onaylı mimari projesine göre salon+yemek odası, 3 oda, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 135 m2 kullanım alanına sahiptir. Dairenin 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. 

Taşınmazın konumlu olduğu ana gayrimenkul tapu kayıtlarında Mersin ili, Akdeniz ilçesi, Nusratiye Mahallesi'ne kayıtlı, 291 ada 9 parsel, 315,12 m² yüz ölçümüne sahip arsa üzerinde tek blok şeklinde, Z+6 katlı olarak inşa edilmiştir. Ana binanın dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştır.

Not: Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. Taşınmaz tapuda Nusratiye Mahallesi'ne kayıtlıdır. 24.10.1983 tarihli yapı ruhsatı ve 15.10.1985 tarihli iskan belgesi bulunmaktadır.

Taşınmazın brüt kullanım alanı 135 m2'dir ve 1/2 hissesi satılıktır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.