COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mersin Erdemli Çeşmeli Mahallesinde 120 m2 2+1 Daire

Bankadan 2 + 1 120m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12016
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 120m2
Ada 121
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 23
Kat Sayısı 11
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm A2 Blok 7

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Çeşmeli Mahallesi, Plaj Caddesi, 4. Sokak,Altunören 2 Sitesi, A2 Blok, No 1B, Kat 3, Daire 7

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Mersin ili Erdemli ilçesi, Çeşmeli Mahallesi, Plaj Caddesi, 4. Sokak, Altunören 2 Sitesi, B Blok (Tapuda A2 Blok), No:1B, Kat 3, Daire 7 adresinde bulunmaktadır. Yakın çevresinde çok sayıda tatil sitesi bulunan taşınmaza ulaşım için, Mersin-Silifke Yolu üzerinde, Silifke yönünde ilerlenirken, otoban girişi geçildikten yaklaşık 1 km sonra sola, Plaj Caddesi'ne girilir ve caddenin sonuna kadar ilerlenir. Taşınmazın yer aldığı site, Plaj Caddesi'yle 4. Sokak'ın kesiştiği köşede konumludur. Taşınmazın bulunduğu bölge, özellikle sahil kenarında bulunan, 20-22 katlı tatil siteleri ve sahille Silifke Yolu arasında kalan boş arsalarla, narenciye bahçeleri şeklinde bir yerleşim birimidir. Toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşılabilen bölgenin altyapı problemi bulunmamakta olup, kentsel donatıları yetersizdir. Bölgenin gelişim potansiyeli bulunsa da, özellikle geçtiğimiz aylarda yaşanan kur krizi ve yükselen faiz oranlan sebebiyle, yapılaşma hızı düşmüş, inşa halinde olan projeler yavaşlamış ya da durmuştur. 
Özellikler: Taşınmaz, kat irtifakına esas mimari projesine göre ve yerinde, ana yapının 3. normal katında, bina girişine göre sağda, asansör çıkışın göre ise solda yer almakta olup, kuzeybatı ve güneydoğu cephelidir. Taşınmaz mimari projesine göre salon, açık mutfak, 2 yatak odası, banyo, duş, koridor ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmuş olup 120 m2 brüt alana sahiptir.Taşınmazın projesi ile uyumluluğu kontrol edilememiştir. Taşınmazın açık/kapanmaz deniz manzarası bulunduğu görülebilmektedir.
Taşınmazın yer aldığı site, 31.266 m2 alanlı arsası üzerinde, 20 adet blok şeklinde planlanmış ve inşa edilmiştir. Site içinde açık yüzme havuzu, güvenlik, fitness salonu, sauna, kafe, restoran, disko, atık su arıtma sistemi ve açık otopark gibi olanaklar bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı A2 blok, parselin güney köşesinde yer alan 2'li Nokta, deniz tarafından bakıldığında sağda kalan yapı olup, zemin kat + 11 normal kat şeklinde planlanmış ve inşa edilmiştir. Girişi mimari projesine göre ve yerinde zemin katından ve kuzeydoğu cephesinden verilmiş olan bina, zemin katında ortak alanlar ve 2 adet meskenle, normal katlarının her birinde 2'şer adet mesken olmak üzere, toplamda 24 adet bağımsız bölümden oluşmuştur. Ortak alan zeminleri mermer kaplı, dış cephesi cephe boyası ile boyalı olan yapıda iki adet asansör de bulunmaktadır. 
Not: 22/12/2000 tarihli Yapı Kullanma İzni(İskan) bulunmaktadır.

Taşınmaz üzerinde bulunan yapıya Çeşmeli belediyesi tarafından 1/1000 ölçekli uygulama imar planı'na istinaden ruhsat verilmiştir. Yapının tamamlanma sürecinde yasal prosedürlerinin yerine getirilerek gerçekleştirildiği ve ruhsatına esas mimarı projesine uygun inşa edildiği görülmüştür. Konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde kıyı kanunu dikkate alındığında, konu yapının inşa edilmesi ilgili kanun dikkate alındığında, ikinci 50 m içinde kalması nedeniyle sorun yaşanabileceği düşünülmekle birlikte, Çeşmeli belediyesi'nin rapora konu taşınmaza ruhsat vermiş olması ve taşınmazın da verilmiş bu ruhsata uygun inşa edilmiş olması dikkate alınarak satışa çıkarılmıştır. Taşınmazın ruhsatına ilişkin herhangi bir dava açılması durumunda, mevcut ruhsatın geçerliliği, mahkeme sonucuna göre kesinlik kazanacaktır.