COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mersin Erdemli Alata Mahallesinde 95m2 Ofis

Bankadan 95m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12811
Metre Kare 95m2
Ada 363
Parsel 6
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 13
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 11
Bağımsız Bölüm 1
Bulunduğu Kat 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

ALATA Mah. ŞENOĞLU CADDESİ, A BLOK, No: 44A/1 ERDEMLİ/ MERSİN

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Özellikler: Brüt 95 m2 alana sahip olup, 2 oda, hol, wc, mutfak hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde yapılan incelemede taşınmaz alan ve konum bazında projesine uygun kullanım bazında kısmen uyumsuz olarak inşa edilmiştir. Hol alanında yaklaşık 3 m2 lik alan mutfak olarak dizayn edildiği tespit edilmiştir. Alan büyümesi olmamıştır. Taşınmazın odalar, antre ve hol duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. mutfak duvarları kısmen saten boyalı kısmen seramik kaplı ve ıslak hacim duvarları seramik kaplıdır. Odalarda yerler seramik kaplıdır. Antre ve hol zeminleri seramik kaplamadır. Dairenin mutfakları dolaplı tezgahlı tezgah üzeri mermer kaplıdır. İç mekana açılan kapıları Amerikan panel kapı ve pencereleri PVC doğrama daire giriş kapısı çelik kapılıdır. Isınma sistemi bulunmamaktadır. Yapımında kullanılan işçilik ve malzeme iyi kalitede ve görünümdedir. 
Bağımsız bölümün yer aldığı ana taşınmaz 2878m2 alanlı arsa üzerinde 2 blok halinde (A-B) projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Taşınmazın içerisinde bulunduğu A Blok bodrum+zemin+ 11 normal katlı olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Binanın bodrum katında işyerlerine ait işyeri, otopark alanı, zemin katında bina giriş holü, 6 adet işyeri (asmalı ve bodrum katlı), 1.normal katında 8 adet büro, diğer normal katların her birinde 2 şer adet daire olmak üzere toplam 34 adet bağımsız bölüm tescil edilmiştir. Bina girişi zemin kat seviyesinden kuzey ve doğu (büro girişi) cepheden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğrama, merdiven korkulukları demir doğrama, bina giriş holü zemini, merdiven basamakları ve sahanlıkları, mermer kaplama, binanın dış cephesi ince sıva üzeri dış cephe boyasıdır. Binada asansör bulunmaktadır.
Ulaşım: Erdemli ilçesi ana ulaşım arterlerinden olan Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde batı istikamette Limon kavşağından itibaren yaklaşık 580 m ilerledikten sonra sağda bulunan  taşınmazın da içerisinde yer aldığı binaya ulaşım sağlanır. Taşınmazın yakın çevresinde: Erdemli Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitler imam Hatip Lisesi, Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi semt marketleri ve birçok ihtiyacı karşılayabilecek işletmeler bulunmaktadır. Konu mülkün bulunduğu bölge Erdemli ilçesinin doğu cephesinde konumlu olup yeni ve eski yapılaşmaların oluşmaya başladığı, Erdemli ilçesinin tercih edilen bölgesi durumundadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede altyapı, yol, su, elektrik olanakları bulunmakta olup konu taşınmaz gibi imkanların tamamından sorunsuz bir şekilde faydalanmaktadır. Konumu itibari ile orta ve üst gelir grubuna mensup kişiler tarafından tercih edilen lokasyon durumundadır. Taşınmaza ulaşım toplu taşıma araçları ve özel araç ile kolaylıkla sağlanmaktadır. 
Not: 03/08/2007 tarihli yeni yapı ruhsatı bulunmaktadır.