Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Mersin Anamur'da Hisseli 47 m2 Müstakil Ev ve Tarla

Şirketten 47m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18759
Metre Kare:
47m2
Ada:
0
Parsel:
548
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
19204/23125
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
40
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Gercebahşiş Mahallesi, Çamurlu Mevkii, 548 parsel Anamur / MERSİN AŞAĞI (Küme Evler) no:180-181

Uzman Görüşü

Taşınmazın  kuzey cepheden kadastral yola, güney yönden kanala cephesi bulunması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz; tapu kayıtlarında Mersin ili, Anamur ilçesi, Gercebahşiş Mahallesi, 3.700,00 m²'lik alan üzerinde Kargir ev ve Tarla vasıflıdır. Geometrik açıdan amorf şekle benzer bir yapıda olup topografik açıdan eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmaz hafif taşlıklı ve yumuşak bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmazın üzerinde halihazırda Kadastro Müdürlüğünden alınan şifahi bilgiye göre zeminde 47,84 m2 işli yapı bulunmaktadır. İlgili belediyeden şifahen alınan bilgiye göre taşınmaz üzerinde bulunan yapıya ait herhangi bir yasal belge (mimari proje, yapı ruhsatı) bulunmamaktadır.

Parsel üzerinde muhtelif sayıda ağaç bulunmaktadır. Taşınmazın sulaması güney cephede bulunan Anamur Çayından sağlanmaktadır. Çevrede hava kirliliğine etken olacak herhangi bir faktöre rastlanılmamıştır. Parselin kuzey cepheden kadastral yola, güney yönden kanala cephesi bulunmaktadır. 1/100.000 ölçekli Mersin-Adana ili Çevre Düzeni planında taşınmazın, ‘’ TARIM ARAZİSİ‘’ sınırları içerisinde kaldığı bilgisi şifahi olarak alınmıştır.

Taşınmaz ~60 m rakımdadır. Bölgenin ana geçim kaynağı tarıma dayalıdır. Taşınmazın bulunduğu bölge Mersin ilinin batısında bulunmakta olup, köy merkezleri hariç yerleşim bulunmamaktadır. Bölgede ağırlıklı olarak, sera içerisinde muz olmak üzere, nektarin, şeftali, elma, armut, badem ve ceviz yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bölgenin yol, su ve elektrik olanakları bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır. Bölge konum ve toprak yapısına göre alt ve orta gelir grubuna sahip yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölge eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Bölgede, genel olarak köy merkezleri hariç yapılaşma mevcut olmayıp, genellikle tarımsal nitelikli araziler bulunmaktadır.

Not: Taşınmazın iç özellikleri ve oda sayısı bilinmemektedir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder. 2307,91 m2’lik Kısmı 6831 Sayılı Yasanın 2/B Maddesi Gereğince Maliye Hazinesi Adına Orman Sınırları Çıkarılan Alanda Kalmaktadır. 3402 Sayılı Kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir. A Harfi İle Gösterilen Ev diğer hissedara Aittir. 38 Adet Portakal 5 Adet Zeytin 1 Adet Ceviz Ve 1 Adet Erik Ağacı diğer hissedara Aittir, şerhi vardır. 

Taşınmaz 3700 m2 arazi üzerinde konumlu olup; 47,84 m2 kullanım alanına sahip kargir ev ve tarla vasıflıdır ve 19204/23125 oranında hissesi satılıktır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.