0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Mersin Anamur'da Hisseli 47 m2 Müstakil Ev ve Tarla

Şirketten 47m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18759
Metre Kare:
47m2
Ada:
0
Parsel:
548
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
19204/23125
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
40
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Gercebahşiş Mahallesi, Çamurlu Mevkii, 548 parsel Anamur / MERSİN

Uzman Görüşü

Taşınmazın  kuzey cepheden kadastral yola, güney yönden kanala cephesi bulunması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz; tapu kayıtlarında Mersin ili, Anamur ilçesi, Gercebahşiş Mahallesi, 3.700,00 m²'lik alan üzerinde Kargir ev ve Tarla vasıflıdır. Geometrik açıdan amorf şekle benzer bir yapıda olup topografik açıdan eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmaz hafif taşlıklı ve yumuşak bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmazın üzerinde halihazırda Kadastro Müdürlüğünden alınan şifahi bilgiye göre zeminde 47,84 m2 işli yapı bulunmaktadır. İlgili belediyeden şifahen alınan bilgiye göre taşınmaz üzerinde bulunan yapıya ait herhangi bir yasal belge (mimari proje, yapı ruhsatı) bulunmamaktadır.

Parsel üzerinde muhtelif sayıda ağaç bulunmaktadır. Taşınmazın sulaması güney cephede bulunan Anamur Çayından sağlanmaktadır. Çevrede hava kirliliğine etken olacak herhangi bir faktöre rastlanılmamıştır. Parselin kuzey cepheden kadastral yola, güney yönden kanala cephesi bulunmaktadır. 1/100.000 ölçekli Mersin-Adana ili Çevre Düzeni planında taşınmazın, ‘’ TARIM ARAZİSİ‘’ sınırları içerisinde kaldığı bilgisi şifahi olarak alınmıştır.

Taşınmaz ~60 m rakımdadır. Bölgenin ana geçim kaynağı tarıma dayalıdır. Taşınmazın bulunduğu bölge Mersin ilinin batısında bulunmakta olup, köy merkezleri hariç yerleşim bulunmamaktadır. Bölgede ağırlıklı olarak, sera içerisinde muz olmak üzere, nektarin, şeftali, elma, armut, badem ve ceviz yetiştiriciliği yapılmaktadır. Bölgenin yol, su ve elektrik olanakları bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır. Bölge konum ve toprak yapısına göre alt ve orta gelir grubuna sahip yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölge eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Bölgede, genel olarak köy merkezleri hariç yapılaşma mevcut olmayıp, genellikle tarımsal nitelikli araziler bulunmaktadır.

Not: Taşınmazın iç özellikleri ve oda sayısı bilinmemektedir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder. 2307,91 m2’lik Kısmı 6831 Sayılı Yasanın 2/B Maddesi Gereğince Maliye Hazinesi Adına Orman Sınırları Çıkarılan Alanda Kalmaktadır. 3402 Sayılı Kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir. A Harfi İle Gösterilen Ev diğer hissedara Aittir. 38 Adet Portakal 5 Adet Zeytin 1 Adet Ceviz Ve 1 Adet Erik Ağacı diğer hissedara Aittir, şerhi vardır. 

Taşınmaz 3700 m2 arazi üzerinde konumlu olup; 47,84 m2 kullanım alanına sahip kargir ev ve tarla vasıflıdır ve 19204/23125 oranında hissesi satılıktır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.