COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mardin Kızıltepe Yenikent Mahallesinde 145 m2 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 145m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12091
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 145m2
Ada 159
Parsel 7
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 9
Kat Sayısı 6
Bulunduğu Kat 6
Bağımsız Bölüm 22

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yenikent Mahallesi, 9117.Sokak, Temel Apt, No:14/22 Kızıltepe/Mardin

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Mardin Caddesi, Kızıltepe Devlet Hastanesi, Mardin Havalimanı ve Toki İlkokulu yakın, talep artışı gösteren yatırıma uygun bölgede, dış cephesi yalıtımlı binada, 3 oda salon 145.00 m2, SON KAT KÖŞE DAİRE

Ulaşım: Mardin ili, Kızıltepe ilçesi, Yenikent Mahallesi (tapuda Alimışmış),9117.Sokak, No:14 Temel Apt. K:6 D:22 Kızıltepe/Mardin posta adresinde bulunan meskendir. Konu taşınmaza ulaşım tarifi olarak: Şehrin ana arterlerinden olan Mardin Caddesi üzerinde kuzeydoğu yönünde ilerlenirken Kızıltepe Devlet Hastanesine varmadan sol koldan 9117.Sokağa dönülür. Bu sokak üzerinde batı yönünde ~450m ilerledikten sağ kolda taşınmazın konumlu olduğu Temel Apt. ulaşmak mümkündür. Taşınmazın bulunduğu bölgede genellikle 7­-8 katlı 3-­5 yıllık yapılaşma olup doluluk oranı %60-­70 düzeyindedir. Taşınmazın yakın çevresinde: Mardin Caddesi, Kızıltepe Devlet Hastanesi, Mardin Havalimanı, Toki İlkokulu, çeşitli sosyal donatı alanları ve orta ve küçük ölçekteki yapılar bulunmaktadır. Bölgede yeni yapılaşma hızla devam etmekte olup altyapısının kısmen eksik olduğu gözlenmiştir. Bölge genellikle alt ve orta gelir düzeyli kesim tarafından tercih edilmekte olup, ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.

Özellikler: 22 bağımsız bölüm numaralı mesken, binaya giriş yönünden bakıldığında 6.katta sol ön­yan tarafta olup, kuzey ­batı cephelidir. Mesken projesinde ve yerinde yapılan incelemede 1 salon, 3 oda, mutfak, lavabo­ wc, 1 banyo, antre­ hol, duş ve 1 balkon hacimlerinden oluşmakta ve yaklaşık brüt 145 m² alana sahiptir. Taşınmazın içerisi görülemediği için, iç bölüm özellikleri ile projesine uygunluğu tespit edilememiştir.


159 ada 7 parsel 1.000,01 m² yüz ölçüme sahip arsa üzerinde betonarme karkas yapı türünde tek blok şeklinde inşaa edilmiştir. Ana gayrimenkul bodrum+zemin+asma+6 normal kat şeklinde planlanmış ve inşaa edilmiştir. Binanın girişi vaziyet planında ve kat planında güney cepheden gösterilmiş olup, zemin kat planında ve mahalinde kuzey cepheden sağlanmaktadır. Kat planları ve vaziyet planında yer alan kuzey oku dikkate alındığında, mahallindeki yapının 180 derece döndürülerek inşa edildiği tespit edilmektedir. Bina dış cephesi yalıtımlı olup dış cephe boyalı, giriş kapısı demir doğrama, sahanlık ve merdivenler fayans kaplama ve duvarlar 1 m. yüksekliğe kadar fayans kaplamadır. Merdiven korkulukları alüminyum malzemeden imal edilmiştir.

Not:  29.12.2010 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.