0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Mardin Dargeçit Safa Mahallesi'nde 247 m2 Konut İmarlı Arsa

Bankadan 247m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
18221
Metre Kare:
247m2
Ada:
317
Parsel:
26
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
TAKS:
-
Emsal:
1.20

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Mardin İli, Dargeçit İlçesi, Safa Mahallesi 317 ada 26 parsel

Uzman Görüşü

Taşınmazın imarlı olması, tek hisseli olması, gelişmekte olan bölgede yer alması, yakın konumda Gerger Cami, Ilısu Caddesi ve Dargeçit Şırnak yolu bulunması ve parselin güneyinde açılmış kadastral yola 44 m cephesinin olması avantajlarıdır.

Açıklama

%0,89 kâr oranı avantajı ile 120 aya varan vade seçeneğiyle bu gayrimenkulü Türkiye Finans Gayrimenkul Finansmanı ile avantajlı şekilde satın alabilirsiniz.

Özellikler: Safa Mahallesi, 317 ada 26 parsel no lu arsa vasıflı taşınmaz, 247,65 m2 yüz ölçümüne sahip olup, taşınmaz amorf geometrik yapıya ve eğimli bir topografyaya sahiptir. Taşınmazın mahallinde parsel sınırı belirgin olmayıp, parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmazın çevresindeki parsellerde genelde 1 ve 2 katlı kargir binalar ve boş arsalar ve tarla amaçlı kullanılan araziler bulunmaktadır. 317 ada 26 no lu parselin güneyinde açılmış kadastral yola 44 m cephesi bulunmaktadır. Taşınmazın üzerinde bağımsız bölüm bulunmamaktadır. 317 ada 26 no lu parselin güneyinde açılmış kadastral yola 44 m cephesi ve 9 m derinliği bulunmaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz Mardin İli, Dargeçit İlçesi, Safa Mahallesinde bulunan 317 ada 26 parsel no lu boş arsadır. Mardin merkezden Mardin-Batman (D380) yolundan batı istikamete yaklaşık 55 km ilerlenir ve Midyat İlçe merkezine ulaşılır Dargeçit Midyat yolundan batı istikamete yaklaşık 43 km ilerlenir ve Dargeçit ilçe girişine ulaşılır. Taşınmaza ulaşım için; Ilısu Caddesi üzerinde yaklaşık 2 km boyunca doğu istikamette devam edip yol ayrımından sağa dönülür ve güneybatı istikamette 145 metre ardından sola dönerek güney istikamette 208 m güney istikamette ilerlenip sola dönülür ve 240 m batı istikamette, sağa dönülüp güney istikamette 40 m ilerlenir ve buradan sonra yürüyerek doğu istikamette 25 m ilerlenince karşıda taşınmaza ulaşılır. Gayrimenkulün bulunduğu bölge, genellikle 1-2 katlı mesken kullanımlı kargir yapılar, boş arsa ve tarla amaçlı kullanılan araziler bulunmaktadır. Gelişmekte olan bölge sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölge genelde yapı kalitesine bağlı olarak, konut ve yatırım amaçlı olarak talep görmektedir. Taşınmaza yakın konumda Gerger Cami, Ilısu Caddesi ve Dargeçit Şırnak yolu bulunmaktadır. Taşınmazlara otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamaktadır. Ulaşım ve altyapı çalışmaları devam etmektedir. Taşınmaza ulaşım orta derece iyidir.

Not: 317 ada 26 parsel no`lu parselin güncel imar planları uyarınca komşu parsel ile tevhit şartı bulunmakta olup, tek başına yapılaşamamaktadır (317 ada 7 no.lu parsel ile tevhit zorunluluğu bulunmaktadır.). Taşınmaz Emsal: 1,20 hmax: 12,50 ve ayrık nizam yapı düzeninde "Konut Alanında" yer almaktadır. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder. Güncel imar durumunu ilgili belediyesinden öğrenebilirsiniz.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.