COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mardin Artuklu Nur Mahallesi'nde Konut İmarlı 4 Dönüm Arsa

Bankadan 4002m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 16164
Metre Kare 4002m2
Ada 155
Parsel 4
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS -
Emsal 2.9

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

NUR MAHALLESİ ÇAĞLAR CADDESİ ( TAPU KAYITLARINDA: AVCILAR MAHALLESİ MUSİKİ BAĞLAR MEVKİİ 155 ADA 4 PARSEL ARTULLU /MARDİN

Uzman Görüşü

Taşınmazın yatırım niteliği taşıyan bir bölgede yeralması, tek malikli olması, 4002,32 m2 yüzölçümüne sahip olması, köşe parsel olması, ilçe merkezine yakın konumda yer alması, üniversiteye yakın olması, Diyarbakır yoluna yakın olması, yeni yapılaşmanın olduğu bölgede yeralması avantajıdır.

Açıklama

Portföyü %1,29 oranlı konut, %1,40 oranlı işyeri ve arsa kâr oranı avantajıyla teklif vererek avantajlı şekilde satın alabilirsiniz.

Özellikler: Taşınmaz 155 ada 4 parsel olup 10 metrelik imar yollarına cephesi bulunmaktadır. 4002,32 m2 alana sahiptir, üzerinde herhangi bir yapı ve yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmaz kuzey cephesi 15 metrelik imar yoluna yaklaşık 49,4 metre, doğu cephesi 10 metrelik imar yoluna yaklaşık 75,9 metre cephesi bulunmakta olup köşebaşı parseldir. Taşınmazın etrafı herhangi bir malzeme ile çevrili değildir. Parselin plan paftasına güney ve güneybatı cephesi komşu parsel, diğer cepheleri ise imar yolları ile çevrilidir. Parselin kuzey cephesi 15 metrelik, doğu cepheleride 10 metrelik imar yollarına cephesi bulunmaktadır. 4002,32 m2 alana sahiptir.

Ulaşım: : Artuklu ilçe merkezinden Vali Ozan Bulvarı üzerinde Diyarbakır istikametinde Mardin Devlet hastanesi önünden yaklaşık 3,6 km ilerledikten sonra yolun solunda bulunan Çağlar (köy yolu) caddesine dönüp 670 m sonra sağ tarafta 3.parselde yer alan taşınmazlara ulaşılır. Taşınmazın kuş bakışı, 670 m kuzey cephesinde Vali ozan bulvarı, 1,8 km güney doğu cephesinden Final okulları, 2,2 km güney doğu Mardin yeni toki konutları, 1,9 km batı cephesinden Mardin Artuklu Üniversitesi, 750 m. kuzey cephesinden Mardin Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü, 1,3 km güney cephesinden Mardin kyk erkek yurdu, 3 km doğu cephesinden Yay Grant otel, 3,5 km Artuklu yeni kaymakamlık binası, 4 km Devlet hastanesi yer almaktadır.

Not: Taşınmazın  1/1000 ölçekli uygulama imar planında ‘’Konut alanı’’ Emsal: 2,90, Hmax:10 kat her yönden 5 er m. çekme mesafeli olarak geçmektedir. 155 ada 4 parsel no’lu taşınmazın kuzey tarafında yer alan yol cephesindeki ~115 m² alanlı Belediye alanı ve ~55 m² alanlı başka bir parsele ait parça ile birleştirilerek ruhsat alması gereklidir. Taşınmaz tapuda Avcılar Mahallesi'nde kayıtlıdır. Taşınmazın yola terki vardır. Parselin bulunduğu bölgede, 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planlarının olmadığı gerekçesiyle revizyon imar planı yapılacağı bilgisi alınmış olup, plan çalışmalarının durumu ve güncel imar durumun  bilgiyi ilgili belediyesinden öğrenebilirsiniz. Taşınmaz Kadastro uygulamasına alınmış olup, ada parsel numarası ve yüzölçümü değişebilir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.