COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Mardin Artuklu Nur Mahallesi'nde 1000 m2 Konut İmarlı Arsa

Bankadan 1000m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 17098
Metre Kare 1000m2
Ada 860
Parsel 74
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Emsal 1.2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

860 ada 74 parsel Nur Mahallesi, ARTUKLU / MARDİN

Uzman Görüşü

1/1000 Uygulama Imar Planı dahilinde ada bazlı blok nizam 10 Kat, parsel bazlı blok nizam 5 Kat Emsal : 1,2 Hmax:15, 5 kat yapılaşma koşullarına sahip ''Konut Alanı'' nda, 1000.05 m2 ARSA olması sebebiyle avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: 1000.05 m2 alanlı, 860 ada 74 parsel, Arsa vasıflı taşınmazdırGeometrik olarak yamuk dikdörtgen formda olan taşınmaz topoğrafik olarak eğimli bir yapıya sahiptir. Taşınmaz orta parsel konumlu olup doğu yönünde bulunan kadastral yola cepheli olup cephesi yaklaşık 25 metre –derinliği ise 40 metredir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmayıp , sınırları herhangi bir şeyle kapatılmamıştır. Sınırları belirgin olmayan taşınmazın bulunduğu bölgede altyapı çalışması yapılmamış, imar yolları açılmamıştır. 

Ulaşım: SINIFSAL YAPI VE MEKANSAL FARKLILAŞMA KURAMI *Taşınmaza ulaşım için Mardin­ Diyarbakır caddesi üzerinde yer alan Mardin Olimpik halı sahasının olduğu mevkiden kuzeydoğu istikametine doğru yaklaşık olarak 1350 m kadar gittiniz de sağ kolumuz hizasında yer alacak olan  taşınmaza ulaşım sağlanmış olur. Taşınmazın yakınında taşınmaza benzer boş arsalar mevcuttur. Taşınmaz ilçe merkezi dışında yer almakta olup, toplu taşıma araçları duraklarına yaklaşık olarak 2 km mesafede konumludur. Bölgede altyapı çalışması bulunmamakta ve alt rayiçli bölgedir. Bölgenin (yol, su, elektrik, kanalizasyon) altyapısı bulunmamaktadır. Taşınmaz Konut lejantının ağırlıkta olduğu bir yapılaşma bölgesinde yer almaktadır. Taşınmazın yakın konumunda Nasır Cami, Kadoil Özday Petrol bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır. 

Not: Artuklu Belediyesi İmar İsleri Müdürlüğünden  alınan sözlü bilgiye göre, taşınmazın bulunduğu parsel,1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ada bazlı blok nizam, 10 Kat, parsel bazlı blok nizam 5 Kat Emsal : 1,2 Hmax:15,5 yapılaşma koşullarına sahip ''Konut Alanı'' nda kalmaktadır. Taşınmaz 3402 Sayılı Kadastro Kanununa göre uygulamaya alınacak olup, ada parsel numarası ve yüzölçümü değişebilir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.